מגלגל...
x

‘פנאקסיה’ קיבלה רישיון GMP לייצור קנאביס רפואי

החברה הישראלית קיבלה השבוע לראשונה בארץ רשיון לייצור מוצרי קנאביס בתקן GMP. “מעתה הרופאים יוכלו להמליץ בביטחון על מוצרי קנאביס שפותחו בשיטות המחמירות ביותר של עולם הפארמה,” אומר הבעלים של החברה דדי סגל.

תקני ייצור הקנאביס הרפואי החדשים שפורסמו במסגרת רפורמת הקנאביס הישראלית ועתידים להיכנס לתוקפם במהלך 2018, מחייבים את החברות המעוניינות להצטרף לעסק לעמוד בתקני ייצוא נאותים (GMP, GAP וכו’), על מנת להבטיח בקרת איכות על המוצר הנמכר לחולים.

חברת ‘פנאקסיה’ (Panaxia), שהוקמה בשנת 2009 ופתחה בתחילת השנה מפעל ראשון לייצור מוצרי קנאביס גם בארה”ב, מודיעה כעת כי היא החברה הראשונה שקיבלה ממשרד הבריאות רישיון רשמי לכך שהיא עומדת בתקנים ויכולה להתחיל לייצר ולשווק מוצרי קנאביס המותרים למכירה בבתי מרקחת.

על פי הודעה שפרסמה החברה הבוקר (ד’), העניק לה אגף הרוקחות של משרד הבריאות אישור GMP, ראשי תיבות של Good Manufacturing Practice (אישור תנאי ייצור נאותים), המאפשר מכירת מוצרי קנאביס בבתי המרקחת.

דדי סגל, פנאקסיה
ד”ר דדי סגל, פנאקסיה: “כישראלי אני גאה להיות חלק מההיסטוריה”

לדברי החברה מדובר בפעם הראשונה בה חברה מקבלת רשיון GMP למפעל קנאביס, זאת מאחר ומשרד הבריאות הישראלי הוא הגוף הרגולטורי המערבי הראשון בעולם אשר מעניק אישור GMP למכירת מוצרי קנאביס.

“מעתה ישווקו מוצרי הקנאביס ארוזים, כמו כל מוצר תרופתי אחר, במינון ידוע, קבוע ומדויק,” מסר סגל. “המשמעות היא הנגשת השימוש בקנאביס לאוכלוסיות נרחבות, שעד היום נמנע מהן השימוש בקנאביס הרפואי וקבלת סיוע במצבים רפואיים שונים, הן בשל האופרציה המורכבת שנדרשה להשגתו, והן בגלל שיטת צריכתו, בדרך כלל בעישון.”

“כעת יוכלו הרופאים להמליץ בביטחון על מוצרי קנאביס תרופתי הדירים, שפותחו בשיטות המחמירות ביותר של עולם הפארמה,” נמסר.

למרות שמדובר ברישיון GMP ראשון, האמת היא שמוצרי הקנאביס לא יהיו ב”מינון ידוע, קבוע ומדויק” כפי שמסרה ‘פנאקסיה’, זאת מאחר ופרחי הקנאביס מכילים מאות עד אלפי רכיבים פעילים שרובם וכולם טרם ידועים לאדם. במידה והמפעל יפיק שמנים עם מולקולות מוכרות בלבד, ההשפעה שלהם תהיה שונה מזו שנותן הקנאביס כיום.

לדברי ד”ר דדי סגל, מנכ”ל החברה: “פנאקסיה נכנסה בשמונה השנים האחרונות לתחום הקנאביס הרפואי, מתוך הבנה שיש צורך אדיר בפיתוח מוצרי קנאביס תרופתי, שיהיו דומים לצורות מתן מקובלות בעולם הרפואה, בעיקר בכדי לאפשר שימוש על ידי מבוגרים בגיל השלישי וילדים, שלא יכולים לצרוך קנאביס בצורת עישון.”

עו”ד אסי רוטברט, מנכ”ל שלוחת החברה בארצות הברית וקנדה, מוסיף: “מכיוון שמקור המוצרים הוא צמח חי, השגת מוצר בעל מינון ידוע, קבוע ויציב, היוותה אתגר משמעותי וחסר תקדים בעולם הפארמה. אנחנו יודעים כי מדינות רבות בעולם המערבי לומדות את התהליך ומתכוונות ליישם אותו, כך שבקרוב, מוצרי הקנאביס יהפכו למוצרים תרופתיים לכל דבר”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר