קנאביס לטיפול באסתמה ובעיות נשימה

מחקרים קליניים מוכיחים כי החומרים הפעילים בקנאביס מרחיבים את הסימפונות, מנקים מעברי אוויר חסומים ומקלים על נשימה נינוחה וחופשית.

כרזת פרסומת לטיפול באסתמה בעזרת קנאביס
כרזת פרסומת ישנה הממליצה לטפל באסתמה בעזרת “סיגריות הודיות” (קנאביס)

אסתמה היא מחלה ריאתית כרונית חסימתית התקפית. ההתקפים נגרמים בדרך כלל עקב אלרגיה. ריר צמיגי המופרש מדפנות קנה הנשימה חוסם את הקנה ומקשה על הוצאת אוויר מהריאות. חולי אסתמה עשויים לסבול מנשימה כבדה עם “צפצופים”, קוצר נשימה, שיעול כרוני, וסיבולת לב-ריאה נמוכה. לפי הערכות מסוימות, שכיחות המחלה בארצות המערב נעה בין 7% מאוכלוסיית הבוגרים ל-12% בקרב אוכלוסיית הילדים.

בארה”ב נהוג לתת לחולי אסתמה המעוניינים בכך, תרופה בשם “מרינול” אשר מכילה חומרים פעילים מהקנאביס, אך מטופלים רבים מדווחים כי התרופה איננה יעילה כמו הקנאביס עצמו וכי היא גורמת לתופעות לוואי שונות.

מחקרים ובדיקות שנערכו החל משנות ה-70′ בנוגע להשפעות הקנאביס בכלל וה-THC בפרט על הסובלים מאסתמה, מראים כי לקנאביס השפעה חיובית על הקלה בתסמיני המחלה.

במחקר שנערך בשנת 1974 סיכמו החוקרים: “חולי אסתמה עם בעיות בסימפונות אשר טופלו בעזרת קנאביס, אם בדרך עישון ואם בדרך עיכול, הראו תוצאות חיוביות בבדיקות נשימה בנערכו להם לאחר שעתיים וארבע שעות.”

באחד המחקרים, משנת 1975, נכתב כי מריחואנה “השפיעה באופן מיידי על הקלה בתסמינים הנובעים מאסטמה.”

גם זה בטח יעניין אותך

במחקר משנת 1984 סיכמו החוקרים: “מהבדיקות עולה כי שימוש ב-THC משפיע באופן חד על הקלה על דרכי הנשימה ועל דלקות בסימפונות”.

במחקר נוסף משנת 2009 על השפעת צמחי מרפא וביניהם קנאביס על מחלת האסתמה, נכתב: “תשעה מתוך 17 הבדיקות שערכנו, מצאו כי ישנה הקלה מסויימת על תסמיני המחלה ושיפור בתפקוד הריאות.”

במחקר שנערך בשנת 2009 אף הוא נכתב כי “עישון טבק ומריחואנה יחד גורם נזק לריאות ולמערכת הנשימה. עם זאת, עישון מריחואנה ללא טבק אינו גורם לנזק כלל.”

קיראו עוד: הריאות שלך אוהבות מריחואנה

פרופסור משולם על יתרונות הקנאביס בטיפול באסתמה:

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר