קנאביס ונהיגה? אולי עם הרכב החדש של ‘טסלה’

נהיגה תחת השפעת קנאביס היא כמובן כיף לא קטן, אך כזה שגם עלול לדעת רבים להיות מסוכן. הרכב החדש של חברת ‘טסלה’, עם מנגנון הטייס האוטומטי, יכול אולי לפתור את ההתנגשות בין הדברים – או כך לפחות מראה הקומיקאי ליל דובאל בסרטון שגרף כבר מאות אלפי צפיות ברשת.

אחד החששות הבולטים של הרשויות בנושא התרת השימוש בקנאביס, הוא תופעת הנהיגה תחת השפעה, שמצד אחד היא כיף גדול, אך מצד שני עלולה לכאורה לגרום לסיכון לתאונה.

הרכב האוטומטי החדש של ‘טסלה’ עשוי לפתור את הבעיה, לפחות לדעתו של הקומיקאי האמריקאי ליל דובאל (Lil Duval), שניסה זאת וצילם עצמו תוך כדי.

סרטון חדש שהוא פירסם בחשבון האינסטגרם שלו זכה כבר לכחצי מיליון צפיות ברשתות החברתיות.

בסרטון נראה דובאל כשהוא שכוב במושב הנהג של רכב במצב ‘אוטו פיילוט’, כשהוא שעון לאחור, בידו ג’וינט ענקי ובעיניו לחלוחית סאטלה מוכרת.

גם זה בטח יעניין אותך

מדובר כמובן בעבירה מופגנת על החוק, אך להגנתו יכול דובאל – הנוהג להחזיק ג’וינט כמעט בכל סרטון שהוא מפרסם – לטעון שהוא כלל אינו הנהג.

בנוסף, למרות שדי ברור שמדובר בקנאביס אותו עישן דובאל, לא היתה בשום מקום הוכחה או הודאה מפורשת בכך ולכן הרשויות לא יכולות להאשימו בעבירה כלשהי.

מכוניתו של דובאל היא כאמור מדגם אוטומטי לגמרי של חברת ‘טסלה’, המאפשר בעזרת רשת מצלמות ייחודיות המותקנות מסביב הרכב להינות מנהיגה בטוחה ללא התערבות גורם אנושי כלל.

בעזרת המצלמות ושורת חיישנים ומערכת ‘טייס אוטומטי’ משוכללת, המכונית יכולה לזהות האטה בתנועה, מעבר בין נתיבים ומפגעים שונים אחרים המתרחשים בכל כיוון של הרכב.

בסרטון נראה דובאל כשהוא מעשן את הג’וינט בזמן נסיעה במהירות 120 קמ”ש על כביש ישר, מבלי שהוא בכלל מסתכל לכיוון הכביש.

הפרסום זכה לכותרות באתרי אינטרנט רבים, אך לצד מאות אלפי הצפיות והתגובות התומכות, היו גם רבים שהזהירו כי מדובר עדיין בסכנה.

פיתוח כלי הרכב האוטונומי החדש הוא פריצת דרך שעתידה להשתלט לבסוף על שוק הרכבים בעולם, אך מאז השקתו נרשמו כבר שתי תאונות דרכים שפגמו מעט בתקווה החדשה.

What y’all fake caring about today

A post shared by lilduval (@lilduval) on

‘טסלה’ היא חברת טכנולוגיה מתקדמת בבעלותו של היזם המפורסם אילון מאסק, מייסד ‘פייפאל’ ומי שבין השאר מנהל גם את פרויקט ‘ספייס אקס’ להסעת תושבי כדור הארץ לחלל.

יש לציין שלמרות חששות הממשל שמא התרת השימוש בקנאביס תוביל לסכנה בכבישים, בפועל התוצאות מהשטח מראות אחרת, גם במחקרים ובדיקות שנערכו במהלך השנים, גם בסטטיסטיקות ממדינות שכבר אישרו לגליזציה וגם בסימולטורים שבדקו זאת ב’לייב’.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר