צו פינוי הוגש כנגד מגדלי הקנאביס הרפואי

על פי המסתמן, בסוף החודש הקרוב יעמדו מטופלי הקנאביס הרפואי בפני בעיה קשה: צו פינוי הוגש מטעם מנהל בי”ח אברבנאל, יהודה ברוך, כנגד מגדלי הקנאביס הרפואי.

חלוקת הקנאביס הרפואי מתבצעת בבי”ח אברבנאל מאז הימים בהם עמד ד”ר יהודה ברוך, מנהל אברבנאל, בראש תכנית הקנאביס הרפואי בישראל (יק”ר). לפני כחצי שנה הוחלף ד”ר ברוך על ידי יובל לנדשפט ומאז נרשמו חילוקי דעות רבים בין הגורמים השונים במשרד.

יהודה ברוך
ד”ר יהודה ברוך

כעת נראה שהעימות מגיע לשיא, לאחר שברוך הגיש צו פינוי מיידי כנגד מגדלי הקנאביס הרפואי המחלקים את תוצרתם למטופלים באחד הבניינים בבית החולים כאמור.

על פי הצו, ייאלצו המגדלים לפנות את הבניין עד לסוף חודש נובמבר (בעוד כשבועיים), מאחר ואינם יכולים לעמוד בדרישות התשלום הגבוהות. “ניסינו להגיע להסכם ולא הצלחנו,” אמר ד”ר ברוך לכתב המגזין.

“המגדלים לא משלמים שכר דירה על הבניין בו הם משתמשים ולכן הגשנו דרישה להתחיל לשלם,” הוסיף. “צו הפינוי המקורי הוא לחודש מאי 2014, פשוט עד אז הם צריכים להתחיל לשלם בכל חודש.”

יובל לנדשפט
יובל לנדשפט

פנינו גם אל יובל לנדשפט, אך זה סירב להגיב וניתק את הטלפון.

בבניין מקבלים קנאביס המטופלים של חברות קנדו”ק, שיח, בטר, שאיפה לחיים, IMC ופארמוקן, שכעת, על רקע הסכסוך, נראה שיישארו ללא התרופה בחודש דצמבר. מטופלי ‘תיקון עולם’, אשר מקבלים את התרופה בתל-אביב, ניצלו מן הגזירה.

“אני אמור לקבל את התרופה שלי בתחילת חודש דצמבר ואני לא יודע מה יקרה עכשיו,” אמר אחד המטופלים לכתב המגזין. “איזה מן צורה יש לדברים? עושים משחקי כח על חשבון החולים והנזקקים?”

מדובר “שולחן מגדלי הקנאביס הרפואי ברשיון” נמסר כי בעבר הוגשו מספר בקשות לקבלת אישור מעבר מאברבנאל אל משרדים חיצוניים נגישים יותר, אך כולן סורבו על ידי משרד הבריאות. כעת נראה שבמשרד ייאלצו למצוא פתרון דחוף למצוקת החולים.

ממשרד הבריאות נמסר כי הם אינם מודעים לנושא.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר