צה”ל עצר לוחם שעישן ג’וינט בביתו אחרי המבצע בעזה

ג’וינט אחד הספיק לצה”ל כדי לעצור ולחקור את טל, לוחם חטיבת הנח”ל שרצה להירגע מעט אחרי הקרבות במבצע ‘צוק איתן’. שוטרי מצ”ח פרצו לביתו של הלוחם בעת שעישן ג’וינט ועצרו אותו לחקירה.

רב”ט טל, לוחם נח”ל שהשתתף בלחימה הקשה ברצועת עזה במסגרת מבצע ‘צוק איתן’ וביקש בסיומו להתנסות בעישון ג’וינט בעת חופשתו, נעצר על ידי שוטרים של מצ”ח (משטרה צבאית) ועומד כעת בפני אישום פלילי בגין שימוש בסמים.

בעקבות האירועים בעזה סיפר הלוחם לחבריו כי כאשר ייצא הביתה בכוונתו להתנסות בדברים חדשים, כולל עישון סמים. השבוע, כנראה בעקבות הלשנה של אחד מחבריו, הגיעו שוטרי מצ”ח לדירתו ועצרו אותו עם ג’וינט אחד ברשותו.

השוטרים נעזרו כפי הנראה ב’חוק הרעש‘ החדש וטענו כי פרצו לבית בעקבות “רעש ששמעו מחצר הבית”. בבדיקה שערכו השוטרים נמצא ג’וינט אחד ברשותו של החייל ובחקירתו הוא אמר כי מעולם לא עישן סמים לפני והודה כי עישן קנאביס בשני מקרים בלבד – לאחר המבצע ובנסיבות אזרחיות ולא במסגרת צבאית.

ראו: מדריך לחייל: מה לעשות בבדיקת סמים של מצ”ח?
ראו: רץ ברשת: חייל צה”ל מפרסם תמונות של ג’וינטים באינסטגרם
ראו עוד: לייקים בפייסבוק ומסוקי ‘בלק-הוק’: השיטות החדשות של צה”ל להגנה מפני איום החשיש

“צה”ל צריך לחבק לוחמים כמוהו ולדעת לגלות מידת מה של סלחנות ולכל הפחות לא להכתימו ברישום פלילי בגין המעשה המיוחס לו ובנסיבות העניין הייחודי,” אמר על פי הדיווח עורך דינו של החייל. “מדובר בחייל שהיה בכוח הפורץ של הלחימה והיה שותף להיתקלויות מכוח עויין”.

נראה כי היעילות של הקנאביס בהתמודדות עם פוסט טראומה אינה מרשימה את צה”ל, שמעדיף כפי הנראה שלוחמיו יצרכו תרופות מרשם קשות וממכרות יותר תחת פיקוח.

ח”כ תמר זנדברג התייחסה לתופעת העישון בקרב חיילים ואמרה לפני מספר חודשים כי “זו תהיה צביעות לתת לאדם להצביע בכנסת ולפתוח באש אל מול אויב, אבל לאסור עליו לעשן ג’וינט כי זה יסכן את חייו.”

בעקבות המקרה פירסם חברו של ט’, משה שפירא, פוסט בעניין זה, ובו ביקש מתומכי הקנאביס להגביר את מחאתם כנגד האיסור.

בהמשך נפתחה מחאת לגליזציה במסגרתה העלו חיילים תמונות שלהם עם הכיתוב “גם אני עם טל הנחלאווי” (ראו כאן).

ראו: רציתי להיות לוחם בסיירת, סיימתי עם תיק פלילי
ראו גם: האם לוחמי ‘צוק איתן’ יקבלו קנאביס רפואי?
צפו גם: כך עוזר הקנאביס ללוחמי צה”ל – צוק איתן היום שאחרי
צפו עוד: חיילים רואים חשיש בפעם הראשונה
ראו: חשיש תמורת קסאם: המלחמה בקנאביס מממנת את החמאס
צפו גם: הג’וינט חזק? צה”ל חזק!

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר