פתח אוהל בכנסת: “ביבי שר הבריאות – שיאשר קנאביס רפואי”

תושב ירושלים הקים אוהל מחאה בכנסת יחד עם אשתו ושלוש בנותיו. הוא דורש מראש הממשלה להתערב ולהשיב את רישיון הקנאביס הרפואי של בתו הסובלת מאפילפסיה. “משרד הבריאות אמר לי ‘גם אם תביא את אלג’זירה זה לא יעזור לך’,” הוא טוען.

ממשיך במאבקו מאיר קדוש, תושב ירושלים שזכה לתהודה תקשורתית לאחר ששתה בקבוק שמן בדיון בכנסת (כאן) והורחק מהמקום.

יחד עם אשתו ושלוש בנותיו הוא פתח אמש (א’) מאהל מחאה בסמוך למשכן הכנסת, זאת לדבריו מאחר ופקידי משרד הבריאות מסרבים לחדש את רישיון הקנאביס של בתו התינוקת הללי, הסובלת מאפילפסיה.

מאיר קדוש ומשפחתו
מאיר קדוש ומשפחתו במאהל שפתח בסמוך לכנסת

מאבקו של קדוש החל כבר לפני כשנה (כאן) כשסיפר בתקשורת כיצד שמן קנאביס שנתן לבתו הצליח לצמצם ולהעלים לבסוף את ההתקפים האפילפטיים שלה כפי שאף תרופה לא עשתה זאת.

משרד הבריאות התעקש אז שהתינוקת תטופל בסטרואידים, תרופות וזריקות, ורק לאחר מאבק תקשורתי נעתרו לבסוף מנהלי היחידה לקנאביס רפואי לנפק רישיון קנאביס רפואי עבורה.

“תביא את אלג’זירה – זה לא יעזור לך”

את ההמלצה עבור רישיון קנאביס לתינוקת – ההכרחית לפי נהלי משרד הבריאות – רשם לו רופא המשפחה שלו ד”ר איתמר רז. אך לפני מספר שבועות עם תום תוקף הרישיון נמסר לו כי על מנת לחדש את הרישיון יש להציג המלצה מרופא מומחה בנוירולוגיה ילדים ולא מרופא משפחה.

לדברי קדוש כל נוירולוג אליו הגיע מאז על מנת לקבל המלצה לקנאביס סירב להמליץ מבלי למצות קודם טיפול תרופתי קונבנציונלי הכולל כדורים פסיכיאטרים כפי שנדרש בנוהל משרד הבריאות.

האב סירב להלעיט את בתו בתרופות ולאחר שלא נענה במשרדי היחידה לקנאביס רפואי פנה ישירות אל עוזריו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן. “אמרו לי ‘גם אם תביא את אל ג’זירה זה לא יעזור לך’,” הוא טוען.

לאור המצב החליט קדוש להגיע אל משכן הכנסת יחד עם משפחתו – אשתו ושלוש בנותיו – ולפתוח את אוהל המחאה אליו הוא מקווה שמטופלים נוספים יצטרפו.

“עד שביבי יפגוש אותי”

בסרטון שצילם בשידור חי גדי וילצ’רסקי וזכה מאז אתמול למאות שיתופים ברשת הודיע קדוש כי הוא אף פותח בשביתת רעב, וקרא לראש הממשלה לסייע לו לקבל אישור קנאביס לבתו מתוקף תפקידו כשר הבריאות.

“אני כבר חודש מנסה להשיג את כל מי שאפשר כדי לקבל אישור, אבל כל הרופאים מתעקשים לתת את הקנאביס רק יחד עם תרופות פסיכיאטריות,” אמר. “אני מחכה לביבי שיפגוש אותי פה ויתן לי שמן קנאביס”.

מלבד הדרישה שלו לקבל שמן קנאביס עבור בתו הוא גם מוחה על האיסור על קנאביס בחוק וקורא ללגליזציה. “קנאביס הציל לבת שלי את החיים, זה צריך להיות חופשי,” אמר.

לבסוף הודיע “נקים פה חממת צמחי מרפא” והזמין את התומכים להביא איתם עציצים של תבלינים וצמחים חוקיים בלבד.

ממשרד הבריאות סירבו למסור תגובה אך אדם ששוחח עם גורם ביק”ר הסביר כי לטענתם רופא המשפחה שאישר את הרישיון לתינוקת בפעם הראשונה עשה זאת שלא על פי הנהלים, ועל כן אינם מאשרים לו להמליץ בשנית. כמו כן הוסבר כי המשך טיפול בקנאביס ניתן רק על פי המלצת רופא מומחה שמבצע מעקב ומפקח על הטיפול, מה שחסר במקרה זה.

חדשות