פשיטת ענק בטורקיה: 3 טון חשיש ו-15 מיליון שתילי מריחואנה נתפסו ביום אחד

כוחות משטרה טורקיים תפסו השבוע למעלה מ-15 מיליון שתילי מריחואנה וכ-3 טון חשיש במסגרת פשיטת ענק שנערכה במחוז בדרום-מזרח המדינה.

במבצע משולב שנערך ביום ג’ השבוע (23.7), פשטו שוטרים וחיילים, בגיבוי מסוקים, על שטח של למעלה מ-4,000 דונם במחוז דיארבקיר שבדרום-מזרח טורקיה ותפסו כ-3 טון חשיש ולמעלה מ-15 מיליון שתילי מריחואנה.

למעלה מ-600 אנשי בטחון, צבא ומשטרה חמושים, בליווי ג’יפים וכ-20 מסוקים, השתתפו במבצע מיוחד שאירגן מושל מחוז דיארבקיר במטרה להיאבק באחד ממקורות ההכנסה החשובים ביותר של ארגון ה-PKK (מפלגת הפועלים של כורדיסטן) – ארגון טרור הפועל להקמת מדינה כורדית עצמאית בשטחי כורדיסטן ההיסטורית, ובמיוחד באזור דרום מזרח טורקיה.

לפני שנתיים האשימה ממשלת טורקיה את ישראל בסיוע כלכלי ומבצעי לאנשי ה-PKK. כמה גורמים טורקיים אף טענו כי ישראל סייעה בתכנון ובהוצאתן לפועל של שורה של פעולות טרור של הארגון נגד מטרות טורקיות.

מבצע זה מצטרף למבצעי פשיטה נוספים שננערכים באופן קבוע במהלך השנים האחרונות ובהם משמידים הכוחות הטורקיים את שדות המריחואנה של ה-PKK. מאז חודש ינואר 2013 נתפסו במבצעים דומים יותר מ-36 מיליון שתילי מריחואנה בשווי מוערך של 2 מיליארד דולר וקרוב ל-3 טון הרואין בשווי מוערך של 100 מיליון דולר.

קטע וידאו מהטלוויזיה הטורקית:

תפיסת מריחואנה וחשיש בטורקיה

פשיטת ענק בטורקיה

פשיטת ענק בטורקיה

ראו גם: שריפת סמים באפגניסטן

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר