פרשת לפיד והג’וינט: מעז יצא מתוק

במקום תקיפה בסוריה, קיבלנו מתקפה חזיתית על שר האוצר יאיר לפיד. שתי עדויות ושלל סטטוסים וממים שטפו את הרשת.

אמש היתה אמורה להתרחש מתקפה אמריקאית על סוריה, אך לקראת השעה 21:00 כבר נודע כי הערב הוא לא הערב. במקום החדשות משדה הקרב, קיבלנו התקפה מוחצת על שר האוצר יאיר לפיד, בעקבות דבריו בראיון במוסף סוף השבוע של “ידיעות אחרונות”.

לפיד, שתכנן לקבל ראיון איכותי ומפנק בעיתון בו עבד עד לא מזמן ובעזרתו קיווה לשנות את דעת הקהל – שנמצאת בירידה בעת האחרונה, רבות בגלל הצהרות וסטטוסים מביכים בפייסבוק – הצליח להרוס לעצמו גם את התכנית הזו.

בראיון חזר לפיד על טענתו כי מעולם לא עישן מריחואנה והצליח לעורר את זעמם של אלו שזוכרים היטב את ההפך. סופיה טורטוש ארגמן ותומר שרון (תומש), שני העדים מכתבתו של אורי משגב, פרסמו כל אחד בתורו סטטוס בפייסבוק ובו פירוט של חוויית העישון עם לפיד.

יאיר לפיד מכחיש שעישן מריחואנה
יאיר לפיד מכחיש שעישן מריחואנה (30.8.13 – ידיעות אחרונות)

“עישנתי איתך ג’וינט !!! אצלך בבית !!! יחד עם חבר שלך !!! בדירתך ברחוב הירקון,” כתבה סופיה. לסטטוס המלא לחצו כאן.

“הוא כעס ואיים שידפוק לנו מכות אם נראה אותו ברחוב,” כתב תומש. לסטטוס המלא לחצו כאן.

עם זאת, השאלה האם לפיד עישן או לא עישן היא כמובן לא העניין כאן. הבעיה האמיתית מתחילה בכך שיאיר לפיד, שר האוצר של מדינת ישראל, מעיז לשקר במצח נחושה, על אף שהוא יודע היטב שיש אנשים שיכולים להעיד אחרת.

יאיר לפיד עישן מריחואנה
יאיר לפיד

מה זה אומר לנו על לפיד שר האוצר והפוליטיקאי? ומה זה אומר לנו על יאיר הכתב/מגיש/שחקן? זה אומר שהוא לא סופר את הציבור ולא את קהל המצביעים. מי שהעז לצעוד לצד “אחיו העבדים” ומיד אחר כך להטיל עליהם קנסות ומיסים, ומי שיום אחד הוא בעד ייצוא הגז וביום למחרת הוא נגד, מעיז גם לסלף את האמת קבל עם ועדה.

האם זו הפוליטיקה החדשה שהבטיח? האם שר האוצר הוא שקרן כרוני כטענת הגולשים בפייסבוק? או שמא הוא מתבייש בעברו הנהנתני? או אולי הוא פשוט מנסה לגבות את טענתו מן העבר כי הוא מתנגד ללגליזציה – הרי איך יכול אדם שעישן ג’וינט, להיות בעד רדיפת אלו המעשנים וזריקתם לבית הסוהר? יש אף את הטוענים ל”קונספירציה” לפיה מקור התנגדותו היא בעובדה שסמנכ”ל חברת “טבע” הוא מהאבות המייסדים של מפלגת “יש עתיד”, ולו אינטרס ברור בהשארת הקנאביס, שהוכח ככזה שמוביל לירידה של עשרות אחוזים בשימוש בתרופות, מחוץ לחוק.

לפיד ממליץ לעשן ג'וינט
לפיד ממליץ לעשן ג’וינט בספרו “עומדים בטור”

יהיו סיבותיו אשר יהיו, השקר של לפיד מסמל יותר מכל את סופו של שקר הקנאביס הגדול – שקר שהופץ לראשונה לפני 80 שנים בארה”ב והצליח לעוות את המציאות ואת התפיסה הציבורית עד כדי כך שצמח מרפא בלתי מזיק הפך לסם מסוכן, בעוד אלכוהול, טבק וקפה, סמים מסוכנים יותר לאין שיעור, חוקיים לחלוטין ואף מהווים חלק בלתי נפרד מהאופי החברתי שלנו.

בניגוד לח”כ מיקי רוזנטל, שהודה כי עישן חשיש בעבר אך הצביע בכנסת נגד הקנאביס הרפואי, ובניגוד לח”כ שלי יחימוביץ’ שלא הודתה שעישנה אך הצביעה בעד הקנאביס הרפואי – יאיר לפיד גם עישן מריחואנה ולא הודה בכך וגם העיז להצביע נגד הקנאביס הרפואי וטוען נגד לגליזציה והפסקת הפללה..

אך מעז יצא מתוק ועקביותו של לפיד באה בעוכריו. השקר, לו כידוע יש רגליים, נחשף בצעקה גדולה וסופו נראה כעת קרוב מתמיד – באורוגוואי עברו לפני חודש חוקי לגליזציה היסטוריים ובשבוע שעבר הודיע הממשל הפדרלי בארה”ב כי הוא מקבל באופן רשמי את חוקי הלגליזציה במדינות וושינגטון וקולורדו – עובדה שתסלול כנראה את הדרך להצעות חוק ומשאלי עם שצפויים לשטוף את ארה”ב ולקרב את בשורת הלגליזציה גם אלינו לישראל.

מן הראוי שאישי ציבור ופוליטיקאים “יצאו מהארון הירוק” ויודו שגם הם התנסו בעישון מריחואנה וגם הם מסכימים כי הפללת הצרכנים, רישום תיקים פליליים, מעצרים ומאסרים של למעלה מ-20,000 ישראלים בכל שנה והון עתק שמבוזבז על מלחמה שהוכחה ככשלון – שהופכים את ישראל לאחת המדינות המפגרות ביותר בתחום זה בעולם כולו – הם טעות קשה שעבר זמנה מן העולם.

מיד לאחר שתי העדויות שהציפו את האינטרנט והרשתות החברתיות, החלו גם אתרי החדשות המובילים לדווח על הפרשה ( ראו: הארץ, וואלה, נענע, גלובס, NRG, MAKO, אורלי וגיא, גבי גזית ועוד). איפה לא? ב-YNET כמובן, מבית “ידיעות אחרונות

גם בפייסבוק נאספו ממים וסטטוסים שהתייחסו לפרשה. הנה כמה מהם:

Post by ‎קנאביס‎.

יאיר לפיד לפני אחרי
Alexandre Roitman

ובגזרת הטוויטר:

 

וגם שיר מיוחד “לא מעשן עם יאיר יותר”:

שוב נחזור ונציין שהביקורת על לפיד היא לא על כך שעישן ג’וינט אלא על כך שהוא ממשיך לשקר במצח נחושה וללא בושה. סיבה שנייה היא כמובן שהוא מתנגד להפסקת הפללת צרכני הקנאביס, כלומר – תומך בכך שהוא עצמו עבריין פלילי שלא שילם את חובו לחברה, כמו עוד חצי מיליון אזרחים בישראל.

מחר, ה-3.9, ייתכנסו פעילי לגליזציה מחוץ לביתו של שר האוצר לעישון ג’וינטים קבוצתי במחאה על שקריו של לפיד. ראו כאן.

ראו גם: גבי גזית יוצא מהארון הירוק: “עישנתי את כל סוגי הסמים”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר