פריצה לחוות קנאביס רפואי בגבעת ח”ן

בסרטוני אבטחה נראים 3 גברים פורצים לחוות הקנאביס של חברת "אילן ביו", המשמשת למטרות מחקר ופיתוח טכנולוגיית תרביות רקמה. הפורצים עזבו כלעומת שבאו מבלי לשדוד דבר. מקורבים לחברה, הנמצאת בקשיי מיזוג עם חברת "פי.אל.טי", רומזים כי מדובר במעורבות של גורמי פשיעה בינלאומיים כולל לכאורה מהמאפיה הרוסית.

לפני מספר שבועות בשעה 3 לפנות בוקר בוצעה מה שנראית כמו פריצה לחוות קנאביס רפואי של חברת “אילן ביו” הממוקמת בישוב גבעת ח”ן שבמרכז הארץ.

בסרטונים ממצלמות האבטחה שפורסמו אמש (ב’) בחדשות 13 נראים שלושה גברים חותכים את גדרות התיל המקיפות את החווה ופורצים פנימה.

חוות החברה איננה אחת מ-8 חוות הגידול המייצרות קנאביס למטופלים והיא משמשת בעיקר למחקר ופיתוח טכנולוגיית ריבוי צמחי קנאביס בעזרת תרביות רקמה.

ההערכה היא, כך על פי הדיווח, שהפורצים ביקשו לאתר דגימות קנאביס המשמשות למחקר, כלומר את אותן תרביות רקמה שהחברה מפתחת.

הפורצים נראים בסרטון משוטטים בין החממות כשפניהם מוסתרות ולבסוף הם יוצאים כלעומת שבאו מבלי לגנוב דבר מהחווה.

בדיווח לא פורט כיצד הצליחו פורצים להתגבר בקלות רבה כל כך על מערך אבטחה המחוייב על פי נהלי משרד הבריאות לצורך קבלת רישיון גידול קנאביס רפואי.

לטענת גורם המקורב לחברה ישנם גורמי פשיעה בינלאומיים, כולל מהמאפיה רוסית, המנסים לחדור לשוק הקנאביס הרפואי בישראל.

“אילן ביו” נמצאת בימים אלה בהליך מיזוג עם החברה הציבורית “פי.אל.טי”, שמצידה חתכה לאחרונה את הערכת השווי שלה כלפי “אילן ביו” מ-98 מיליון דולר ל-36 מיליון דולר בלבד.

ירידה זו בשווי המוערך של החברה בוודאי לא נשאה חן בעיניי מנהלי “אילן ביו”, והסיכום הסופי על מיזוג נדחה בינתיים עד ל-30.9 לפחות.

“אילן ביו” זכורה לקוראי מגזין קנאביס מפרשת הברחת מזוודות הקנאביס ובימים אלו היא מתמודדת עם סוגיה נוספת: הפעילות שלה בתחום הלגליזציה בארה”ב מנוגדת לכאורה לפקודת הסמים הישראלית.

על פי פקודת הסמים אזרח ישראלי השוהה בחו”ל לא יכול לבצע עבירה, גם כאשר היא מבוצעת במדינה בה זו אינה עבירה כלל.

מאחר ולחברה הישראלית מפעל בקליפורניה בתחום הקנאביס למטרות פנאי, היא לכאורה אינה עומדת בפקודת הסמים הישראלית.

ברשות ניירות ערך הסירו מעצמם אחריות בעניין זה עד כה, ומפנים את החברה ואת העיתונאים לקבל אישור ממשרד המשפטים. אישור זה טרם ניתן.

חוות הקנאביס של “אילן ביו” ממוקמת כאמור בישוב גבעת ח”ן, בו ממוקמות גם 3 חוות קנאביס אחרות כולל אחת מהחוות המספקות קנאביס לבתי המרקחת.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר