פריימריז בעבודה 2012: מדריך הצבעה לתומכי לגליזציה (תוצאות הפריימריז)

לקראת בחירות 2013 וההכנות לפריימריז במפלגות, פתחו תומכי הלגליזציה בישראל במבצע אינטרנטי משולב – עשרות אימיילים, מכתבים, פקסים והודעות בפייסבוק נשלחו לפוליטיקאים מכל קצוות הקשת הפוליטית במטרה להבין אחת ולתמיד מי מנציגי הציבור מייצג נאמנה את הבוחרים צרכני הקנאביס ותומכי הפסקת ההפללה.

פריימריז במפלגת העבודה

*** עדכון – הבוקר, 30/11, פורסמו התוצאות – אמנם 3 מהתומכים בחמישיה הראשונה, אבל מרבית הנבחרים בעבודה רוצים אותך בכלא!

מקום 2: הרצוג. 3: עמיר. 4: כבל. 5: מירב מיכאלי. 6:פואד. 7: חיליק. 8:בר לב. 9: סתיו שפיר. 10: ברוורמן. 11. מרגלית. 12. שמולי. 13: רוזנטל. 14. בירן. 15: נחמן שי. 16. משה מזרחי. 17. דני עטר. 18. ראלב. 19. נדיה. 20. נינו. 21. יונה. 22. בן סימון. 23. קורנפלד. 24. חילי. 25. פריטל

ב-29/11 ייערכו הפריימריז במפלגת העבודה במהלכן יוכלו מתפקדי המפלגה לבחור את הרשימה שתייצג את המפלגה בבחירות הקרובות בחודש ינואר 2013. עוד קודם לכן, ביום א’, 24/11, ייערכו הפריימריז במפלגת הליכוד, אך מאחר ובכל המפלגה, מלבד משה פייגלין, אין ולו מתמודד אחד שהעיז להביע תמיכתו בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס, לא נפרסם רשימה של תומכי לגליזציה בליכוד.

לבדיקת זכאות הצבעה בפריימריז לחצו כאן.
לבדיקת מיקום הקלפיות לחצו כאן.

מדריך הצבעה לתומכי לגליזציה בעבודה

לפניכם שתי רשימות של הפוליטיקאים אליהם פנינו: הרשימה השחורה אלו התומכים בהמשך מדיניות ההפללה ורדיפת צרכני הקנאביס בישראל. ברשימה הירוקה מופיעים נציגי הציבור התומכים בלגליזציה או לכל הפחות הפסקת הפללת צרכני הקנאביס.

בתחילה התלבטנו האם להוסיף רשימה שלישית בה יופיעו אלו התומכים בקנאביס רפואי אף על פי התנגדותם להפסקת הפללה, אך מאחר וכל הפוליטיקאים יאמרו שהם תומכים בקנאביס רפואי, החלטנו שזה לא מספיק טוב. מי שלא מצהיר על תמיכתו בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס הרי שאינו מבין את המשמעויות של דבריו ולדעתנו אינו ראוי להיות חבר כנסת ונציג ציבור.

הרשימה השחורה – תומכים במדיניות רדיפת והפללת צרכני הקנאביס

הרשימה השחורה

ברשימה השחורה מופיעים שמותיהם של מועמדים לפריימריז בעבודה אשר לא הביעו נכונות לשינוי החוק הקובע כי אזרחי ישראל הצורכים קנאביס הינם עבריינים פליליים שמקומם בבית הכלא. חלקם אמנם התבטאו בזכות הקנאביס הרפואי וחלקם טענו כי הם מעוניינים ללמוד ולהכיר את הנושא. אך לנו ולאלפי ישראלים שמעוכבים לחיפושים, מעצרים ומאסרים, אין זמן עוד לחכות שכבודם יתפנו לנושא חשוב זה. נציג ציבור המתעלם מנושא הפללת צרכני הקנאביס כמו מסכים עם המצב כיום ומבחינתנו אינו ראוי לשבת בכנסת.

1. אבישי ברוורמן – ח”כ מטעם מפלגת העבודה – ”הנושא של הקנאביס הרפואי צריך לקבל אישור. לא תומך בשינוי מדיניות ההפללה.” קישור.

2. בוז’י הרצוג – ח”כ מטעם מפלגת העבודה – “נו באמת, זה הדבר היחיד שאתם חושבים שמתעסקים בו? אני בעד קנאביס רפואי באחריות ובמינון לפי החוק. אני נגד כל סוג של הקלות בשימוש בסמים בכל צורה שהיא.” כשנשאל האם לדעתו יש גם להוציא את הטבק והאלכוהול מהחוק ענה ח”כ בוז’י הרצוג: “עם כל הכבוד, מה זה טבק ואלכוהול? יש הבדל עצום בין קנאביס שמשפיע פעולה מוחית על האדם באומדן מרחק וטווח ופעולות מוטוריות ובין טבק.” קישור.

3.מיקי רוזנטל – עיתונאי, מתמודד בפריימריז במפלגת העבודה – מתנגד ללגליזציה והפסקת הפללה, תומך בהקלות מסויימות על צרכני הקנאביס הרפואי. על מיקי רוזנטל ולגליזציה.

4. דניאל בן סימון – מתמודד בפריימריז במפלגת העבודה – תומך בקנאביס רפואי בלבד. “לגבי אי הפללת צרכנים ולגליזציה של הקנאביס, אני חייב לומר שטרם החלטתי מה יחסי. אין ספק שבמצב הקיים יש קשיים משמעותיים. אך יש שיקולים רבים לכאן ולכאן ואין להקל ראש באף אחד מהם. נדמה כי ראוי שהנושא יועלה לדיון ציבורי מבלי שנבוא עם דעה קדומה ונפסול מראש את העניין. לפני שאקבע דעתי, עליי ללמוד מעט יותר על הסוגיה וההשלכות.” קישור.

5. אמנון זילברמן – מועמד לפריימריז במפלגת העבודה ומי שמציג עצמו כ”נציג השכונות” – תומך בהפללת צרכני הקנאביס. “אני מתנגד לכל שימוש בסמים,” אמר זילברמן.

6. אליס גולדמן – מועמדת לפריימריז במפלגת העבודה – אינה מכירה את הנתונים. דוגלת בצדק חברתי וכלכלי אך לא תומכת בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס.

7. משה מזרחי – ניצב בדימוס ומתמודד בפריימריז במפלגת העבודה – טען בעבר שהוא בעד הקלה מסויימת מצד רשויות האכיפה אך אינו תומך בלגליזציה. סירב להגיב לכתבה.

8. אורי וורטמן – מועמד לפריימריז בעבודה – “אינני מכיר את הנתונים”.

9. אלון גלעדי – מועמד בפריימריז של מפלגת העבודה – “אני לא מתעסק בעניינים נקודתיים”. קישור

10. סתיו שפיר – מועמדת לפריימריז במפלגת העבודה וממובילות המחאה החברתית של קיץ 2011 – “אינני מכירה מספיק את הנושא הזה”. קישור.

11. איציק שמולי – יו”ר התאחדות הסטודנטים ומועמד לפריימריז בעבודה – “לא מכיר מספיק את הנושא. אגבש דעה בימים הקרובים.” קישור.

12. נועם שליט – אביו של החייל החטוף גלעד שליט ומתמודד לפריימריז במפלגת העבודה – “אינני מכיר את הנושא הזה”. קישור.

13. מלי פולישוק – מועמדת בפריימריז במפלגת העבודה – “אינני מכירה את הנושא מספיק אך מבטיחה שאתייחס עליו בעוד חודש לאחר שאעמיק ואלמד.” קישור.

14. נינו אבסדזה – מועמדת בפריימריז במפלגת העבודה – “אני לא מספיק מבינה בתחום הזה אך מבטיחה להחזיר תשובה מפורטת בעוד פחות מחודשיים.”. קישור.

15. ח”כ נחמן שי – מפלגת העבודה – “אין לי דעה בנושא ואני לא מעוניין להגיב.” קישור.

16. ח”כ פואד בן אליעזר – מפלגת העבודה – “אינני מכיר את הנושא מספיק ולא התעמקתי בשאלה הזו.” קישור.

17. יריב אופנהיימר – מועמד בפריימריז של מפלגת העבודה – “הפיכת הקנאביס לחוקי ישלש את מספר הצרכנים בישראל. אני צריך לבדוק את הנתונים.” קישור.

18. לילי בן עמי – מועמדת בפריימריז במפלגת העבודה – “אשמח להכיר וללמוד את הנושא.” קישור.

19. ד”ר רון שביט – מועמד בפריימריז בעבודה – “אני לא מתעסק בנושא הזה.” קישור.

20. שלי יחימוביץ’ – לא מעוניינת להגיב.

21. עמיחי גרינוולד – לא מעוניין להגיב.

22. חילי טרופר – לא מעוניין להגיב.

23. אסתי קירמאייר – לא מעוניין להגיב.

24. גילה קליין – לא מעוניין להגיב.

25. עופר קורנפלד – לא מעוניין להגיב.

26. רובי נתנזון – לא מעוניין להגיב.

27. מאיר בביוף – לא מעוניין להגיב.

28. אראל מרגלית – לא מעוניין להגיב.

הרשימה הירוקה – תומכים בהפסקת הפללה ו/או לגליזציה של קנאביס

הרשימה הירוקה

לפי חוקי ההצבעה, כל מתפקד רשאי להצביע לרשימה של 12 מועמדים אשר מייצגים נאמנה את רצונותיו. ברשימה שלפניכם מופיעים 14 מתמודדים בפריימריז בעבודה אשר תומכים בלגליזציה ו/או הפסקת הפללה של צרכני הקנאביס בישראל. סדר המועמדים הוא לפי הוודאות שאכן ישימו את קולם למען הפסקת הפללת צרכני הקנאביס.

1. יהונתן קלינגר – מועמד בפריימריז למפלגת העבודה ונציג תנועת “דור האמת” בפריימריז במקום דקל עוזר – תומך בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס. “אני בעד רגולציה על קנאביס מסיבה פשוטה: הדבר יביא להכנסות למדינה בצורה טובה יותר וידאג לכך שהחומרים שימכרו יהיו מפוקחים. אולם, יחד עם דה-קרימינליזציה של קנאביס ומכירתו (תחת פיקוח) לבגירים, יש להגביר אכיפה וענישה על שימוש לא מורשה שנעשה על ידי קטינים, יש למנוע מצב שסמים קלים יגיעו לידי גורמי פשיעה שיסחרו בהם ויש לדאוג לכך שכל מי שרוכש את החומר מודע לסכנות שבו בדיוק כמו באלכוהול.” דף הפייסבוק

2. עמיר פרץ – יו”ר מפלגת העבודה לשעבר – תומך בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס. “הרדיפה אחרי צרכני הקנאביס מיותרת. מי שמעשן הוא לא עבריין.” קישור. דף הפייסבוק

3. ערן חרמוני – מתמודד בפריימריז העבודה – תומך בהפסקת מדיניות ההפללה. קישור (דקה 17:00) דף הפייסבוק

4. ציון אדירי – מועמד לפריימריז בעבודה – תומך בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל. קישור. דף הפייסבוק.

5. עמנואל שחף – מועמד לפריימריז במפלגת העבודה – תומך בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל. קישור. דף הפייסבוק

6. סאלח סעאד – מועמד בפרייימריז בעבודה – הודיע על תמיכתו בשינוי המדיניות ובהפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל. דף הפייסבוק.

7. אורן פסטרנק – רץ בפריימריז במפלגת העבודה – “צריך להוריד את הרדיפה, עדיף שישקיעו את המשאבים האלה על דיור ציבורי”. קישור. דף הפייסבוק

8. מיכל בירן – יו”ר המשמרת הצעירה במפלגת העבודה ומועמדת לפריימריז – “אני בעד הפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל.” קישור. דף הפייסבוק

9. איתן כבל – ח”כ מטעם מפלגת העבודה ורץ בפריימריז – “אני לא משתגע אחרי הרעיון של לתת תיק פלילי סביב העיניין הזה, הרשויות צריכות להיות בהרבה יותר פתוחות”. קישור. דף הפייסבוק

10. מרב מיכאלי – מתמודדת בפריימריז בעבודה – “מדיניות רדיפת הצרכנים ורישום תיקים פליליים אינה עובדת”. קישור. דף הפייסבוק.

11. לאה פדידה – מתמודדת בפריימריז בעבודה – “אי הפללה של משתמשים בסמים קלים הינה צעד נחוץ”. דף הפייסבוק.

12. יעל ארן – רצה בפריימריז במפלגת העבודה – “קודם כל, אני לא בעד ענישה. כי ענישה לא פותרת הבעיה. צריך להסביר לאנשים את המשמעות. להפוך את כולם לעבריינים – זה ממש לא נראה לי”. קישור. דף הפייסבוק

13. איילת נחמיאס-ורבין – מתמודדת במפלגה העבודה – “אני סבורה שצריך לבחון מחדש את עניין השימוש העצמי של הקאנאביס, אם כי תוך וידוא שאכן נעשה בו שימוש עצמי בלבד ואשר אינו מסכן אחרים או מגביר את סכנת ההתמכרות לחומרים ממכרים אשר כן מהווים סכנה בריאותית ונפשית.” דף הפייסבוק

14. נורית צור – בעבר מנכ”לית שדולת הנשים בישראל והיום מתמודדת לפריימריז במפלגת העבודה – תומכת בשינוי מדיניות והפסקת הפללת צרכני הקנאביס. דף הפייסבוק


ב-29/11 אנחנו נגיע לקלפי ונשים פתקים עם שמותיהם של 12 מתוך 13 המועמדים ברשימה הירוקה ואנו מקווים שרבים מכם יעשו כמונו. ההשפעה שתהיה למהלך כזה על הפוליטיקה הישראלית היא עצומה והגיעה העת להשמיע את קולם של מעל לחצי מיליון ארחים ישראלים הצורכים קנאביס להנאתם.

לקראת מועד הבחירות הכלליות בסוף חודש ינואר 2013, נפרסם רשימת מפלגות מומלצות התומכות בהפסקת מדיניות ההפללה.

אנו קוראים לכם להמשיך ולהעלות את השאלה החשובה בחוגי בית, באירועים ובכל שיחה עם נציגי ציבור. אם אנחנו לא נדאג לעצמנו, אף אחד אחר לא ידאג לנו! צאו והצביעו!

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר