פרופ’ רוני גמזו בעד אי הפללה: “הגיע הזמן לשינוי”

“למען החברה הישראלית כולה”: מנהל בי”ח איכילוב, שבתפקידו כמנכ”ל משרד הבריאות ספג ביקורות על הקשחת התנאים, יוצא לראשונה בהצהרה חדה וברורה בעד אי הפללת צרכני הקנאביס: “הגיע הזמן לעשות את השינוי המבורך אליו צמאים רוב אזרחי מדינת ישראל”.

הבוקר פורסם כי שורת בכירים ומפורסמים ישראליים שמעולם לא התבטאו בנושא הקנאביס מביעים לראשונה עמדה ברורה בעד הפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל.

פרופסור רוני גמזו
פרופסור רוני גמזו, מנהל ‘איכילוב’ ומנכ”ל משרד הבריאות הקודם: “בעד אי הפללה”

אחד הבולטים שבהם הוא פרופ’ רוני גמזו, מנהל בי”ח איכילוב היום ועד לפני כשנתיים מנכ”ל משרד הבריאות.

בתפקידו כמנכ”ל המשרד היה אחראי פרופ’ גמזו על נושא הקנאביס הרפואי כשהיה בחיתוליו, והוא היה זה שספג את הביקורת החריפה ביותק לצידה של השרה לשעבר יעל גרמן.

הביקורות כלפיו היו כי הוא מקשה על חולים לקבל את הטיפול בקנאביס רפואי ומסרב להאמין ביתרונות הבריאותיים של הצמח.

כעת, בהצהרה מפתיעה, חדה וברורה, קורא פרופ’ גמזו להפסקת הפללת צרכני הקנאביס ומסביר כי שינוי החוק יעזור גם לחולים.

“אני, פרופ׳ רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי איכילוב ולשעבר מנכ״ל משרד הבריאות, מצטרף לקריאה של ׳הצינור׳ לאי הפללה של משתמשי הקנאביס בישראל,” כתב. “מדובר במהלך חשוב למען ציבור החולים בישראל והחברה הישראלית כולה.”

פרופ’ גמזו קובע לראשונה כי אכן לקנאביס יש יתרונות רפואיים ומסביר כי השיטה הנוכחית לפיה מקבלים קנאביס רק דרך המסלול הרפואי אינה יכולה לעמוד בדרישה.

“היתרון הרפואי של קנאביס רפואי במצבים שונים והאמון והביקוש אליו מטעם חולים רבים יצרו שינויים רבים שאי אפשר להתעלם מהם יותר, איכות הקנאביס, הבטיחות, המגוון,” הוא אומר. “כשכיום יש קרוב ל-20,000 מטופלים בעלי רשיון רפואי עם הצדקה מדוקדקת שעוברת ביקורת קפדנית, כשהדרישה היא אף גדולה יותר ולכן קשה להתייחס יותר לקנאביס בהינתן כל זאת כפי שהתייחסנו אליו לפני עשור.”

“הפתרון כיום להעביר את הצריכה בו רק דרך המסננת הדקה של מערכת בריאות יוצר קושי בלתי אפשרי למערכת, למכוני הכאב, לרופאים ולחולים,” הוא אומר.

“הטיפול והמדיניות בהתנהגויות וחומרים שונים איננה רק במתחם של הדין הפלילי, הוא פשטני מדי והופך אט אט כלא מתאים לקנאביס ובפרט לשימוש הרפואי בו,” סיכם. “אני מוכן להיות הבכיר הראשון במערכת הבריאות בישראל שיוצא בקריאה ברורה בנושא כי זה הזמן לעשות את השינוי המבורך אליו צמאים רוב אזרחי מדינת ישראל.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר