פרופ’ גרוטו התפטר: “הגענו להישגים בתחום הקנאביס הרפואי”

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו הודיע על התפטרותו מתפקידו. במכתב ההתפטרות ציין בין השאר כי הוא רואה בענף הקנאביס הרפואי את אחד ההישגים המשמעותיים שלו במשרד.

המשנה למנכ”ל משרד הבריאות פרופ’ איתמר גרוטו הודיע הבוקר (א’) על התפטרותו מהתפקיד. גרוטו, שהיה במשך חודשים ארוכים אחראי על ענף הקנאביס הרפואי בישראל וסייע לתיקון ליקויים ברפורמה ולהקלה על המטופלים, החל להתמקד לאחרונה בניהול משבר מגפת הקורונה, עד שנשבר.

בשבועות האחרונים נרשמו מקרים במהלכם איבד פרופ’ גרוטו את הסבלנות, כולל בדיונים רשמיים בועדות. גורמים במשרד מספרים שגרוטו הרגיש שאין מספיק קשב והערכה לאחריות שלקח על עצמו ושהוא מצא עצמו לתחושתו כמן “שעיר לעזאזל”. הבוקר, לאחר שבוע חופשה, הוא הגיש מכתב התפטרות לשר הבריאות יולי אדלשטיין.

פרופסור איתמר גרוטו (צילום: דוברות הכנסת)
פרופסור איתמר גרוטו (צילום: דוברות הכנסת)

במכתב מפרט גרוטו אודות 31 שנים של שירות צבאי וציבורי בתחום הבריאות, ומבטיח שימשיך ללוות את פעילות המשרד “במילואים” ככל שיתבקש. “לאחר שהייתה לי הזכות הגדולה לשרת את מדינת ישראל שנים רבות במערכת הבריאות הצבאית אני סבור שיש משמעות לערך הרוטציה ולהזרמת דם חדש לתוך המערכות הציבוריות,” כתב.

לבסוף הוא סקר את ההצלחות להן היה שותף במשרד וציין בין השאר גם את תחום הקנאביס הרפואי. “הצלחנו להגיע להישגים: שיפור הפיקוח על מזון, שדרוג סל החיסונים, תכנית ‘אפשרי בריא’, מאבק במפעלים מזהמים, וכן בתחומים כמו הקנאביס הרפואי, התפתחות הילד, גנטיקה רפואית, הפיקוח על מזון מן החי ועוד”.

גרוטו היה כאמור חלק מהותי בתיקון חלק מהליקויים של רפורמת הקנאביס הרפואי, וסייע רבות למטופלים שנפלו בין הכיסאות. עם זאת, הוא ספג גם ביקורת קשה ממטופלי הקנאביס הרפואי בעקבות חלק מהחלטותיו והגיבוי שנתן למנהל היק”ר לנדשפט. זכור לו במיוחד המסמך המוזר בו יחד עם לנדשפט זלזלו במחאה המטופלים.

“אני חושב על זה כבר הרבה זמן, אבל לא רציתי לפרוש באמצע העלייה בנדבקים והסגר,” אמר הערב. “הלכתי כי אני רוצה לחפש את המקום הבא. הייתי בחופשה עם המשפחה, חשבנו, החלטתי שאצא לשבתון לאקדמיה ולאחר מכן לדרך חדשה. הכל בא ממקום טוב”.

התפטרות גרוטו באה אחרי הודעות דומות על התפטרות ממשרד הבריאות מצד מנכ”ל המשרד לשעבר משה בר סימן טוב, דובר משרד הבריאות אייל בסון, וכעת המשנה למנכ”ל. מנהל היק”ר יובל לנדשפט, האחרון בדרג הבכיר של משרד הבריאות שנשאר בתחום הקנאביס, עושה זאת מאז שנת 2013. לא ידוע אם גם בכוונתו לעזוב בקרוב.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר