פרופסורים חתמו על הכרזת הקנאביס הרפואי – חיתמו גם אתם

הפרופסורים רפאל משולם, לסטר גרינספון ודייויד נאט, הצטרפו לקמפיין הקנאביס הרפואי החדש. הם, לצד רבים אחרים, חתמו על ההכרזה ההיסטורית שיזמו ארגונים מכל העולם וקוראת לאישור אספקת קנאביס למטופלים על פי החלטת רופא.

רפאל משולם, פרופסור זוכה פרס ישראל לכימיה ומי שזיהה לראשונה את הרכיבים הפעילים בקנאביס, ולסטר גרינספון, פרופסור מוערך לפסיכיאטריה מאוניברסיטת הרווארד, חתמו בסוף השבוע על הכרזת הקנאביס הרפואי הבינלאומית החדשה וההיסטורית, הקוראת לאשר טיפול בקנאביס על ידי רופאים לכל אדם באשר הוא.

לסטר גרינספון
פרופ’ לסטר גרינספון

בנוסף לשניים, ולצד כלל ראשי הארגונים היוזמים, חתמו על ההכרזה גם איתן נדלמן, מקים ויו”ר “האגודה לשינוי חוקי הסמים” של ארה”ב ואחד הפעילים הבולטים בתחום, דייויד נאט, פרופ’ לנוירופסיכופארמקולוגיה באימפריאל קולג’ שבלונדון, וכן פרופסורים, דוקטורים, אזרחים וארגונים מכל העולם.

בהכרזה, שפורסמה ב-6 שפות שונות באתר מיוחד שקם לכבוד המאורע, נכתב כי “לכל רופא הזכות לטפל במטופליו בעזרת קנבינואידים ומוצרי קנאביס בהתאם לנהלי הטיפול הרפואי התקין” וכי “לכל מטופל ישנה הזכות לגישה לקנאביס ולקנבינואידים לצורך טיפול רפואי מפוקח על ידי רופא, ללא קשר למעמד סוציאלי, רמת חיים או אמצעים כלכליים.”

“בכוונתנו לאסוף אלפי חתימות של יוזמים, רופאים, חולים וכל מי שחשוב לו שהטיפול בקנאביס יוכר כטיפול לגיטימי ולא כפי שמנוהל היום בישראל,” אומר ד”ר איליה רזניק מישראל, מומחה לפסיכיאטריה וחבר הנהלה ב’איגוד הבינלאומי לקנאבינואידים כתרופה’ (IACM), הארגון אשר יזם את ההכרזה. “ד”ר רפאל משולם הוא החותם הישראלי הראשון על ההכרזה ואני מיד אחריו.”

גם ד”ר סנג’י גופטה קיבל פנייה להצטרף ליוזמה ההיסטורית וצפוי לחתום.

להצטרפות וחתימה על ההכרזה: לחצו כאן.

צפו: סנג’י גופטה מראיין את פרופ’ רפאל משולם
ראו עוד: ד”ר לסטר גרינספון על 40 שנות מאבק למען מריחואנה
ראו עוד: איך עושים לגליזציה / איתן נדלמן
ראו עוד: דייויד נאט: “אקסטזי, קנאביס ו-LSD צריכים להיות חוקיים, לפחות למטרות מחקר”
ראו עוד: מי חושש מחשיש – ראיון עם פרופ’ רפאל משולם

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט