פייגלין ליעל גרמן: “לפטר את מנכ”ל משרד הבריאות רוני גמזו”

ח”כ משה פייגלין פירסם מכתב יוצא דופן בחריפותו ובו דרישה לפטר את מנכ”ל משרד הבריאות פרופ’ רוני גמזו. “אני קורא לך לפטר את מנכ”ל משרדך ולהבהיר שהתנהלות כזו אינה מקובלת,” כתב פייגלין לשרת הבריאות גרמן.

ח”כ משה פייגלין, המוביל את המאבק להקלה על ענף הקנאביס הרפואי ואת המלחמה כנגד מינויה של חברת “שראל” ללא מכרז לאחראית על תחום זה, פירסם הבוקר מכתב ששלח לשרת הבריאות יעל גרמן ובו דרישה לפטר את מנכ”ל המשרד פרופ’ רוני גמזו.

משה פייגלין
ח”כ משה פייגלין

דרישתו של פייגלין לפטר את גמזו באה בעקבות פטור חדש בשווי של 1.6 מיליארד ש”ח שניתן לחברת “שראל” לפני מספר חודשים. לטענת פייגלין, מנכ”ל משרד הבריאות ידע כי הדיון יעסוק בשאלת הפטור ממכרזים שניתן לחברת “שראל” ולכן ביקש לדחות אותו בשבוע. במהלך אותו שבוע חודש הפטור ממכרז שלטענת פייגלין עומד על שווי של 1.6 מיליארד ש”ח.

ראו: פייגלין: “שראל חברה בלתי חוקית בעליל”
ראו: פייגלין: “אחשוף נתונים בנוגע לחברת שראל”
ראו: דיון מיוחד בכנסת: על הקשר בין חברת “שראל” למשרד הבריאות

“מנכ”ל משרדך ביקש את דחיית הדיון בנוגע לחברת ‘שראל’ ובדיעבד מסתבר כי סיבת הדחייה היתה שקרית,” כתב פייגלין במכתב שהעתקים ממנו נשלחו גם לראש הממשלה בנימין נתניהו ולמבקר המדינה יוסף שפירא. “באורח פלא נוצל שבוע הדחייה לקבלת אישור פטור ממכרז בסך של יותר מ-1.6 מיליארד ש”ח לחצי שנה, לכאורה ‘ללא ידיעתו’ של המנכ”ל.”

רוני גמזו
רוני גמזו, מנכ”ל משרד הבריאות

פייגלין יצא בהאשמות חריפות ביותר כלפי המנכ”ל ואמר כי “גמזו הוא המגן הראשי על שחיתות חברת ‘שראל'” והוסיף כי “במקום לעקב את מתן הפטור שעניינו עתיד היה להידון על ידי בית המחוקקים, הביא פרופ’ גמזו בדרכי רמייה לדחיית הדיון ולמתן פטור נוסף מאחורי גבה של הכנסת.”

“התנהלות זו היא רק דוגמה להתנהלות השערורייתית של חברת ‘שראל’,” אמר פייגלין וציין את הכתבה שפורסמה באתר ‘כלכליסט’.

פייגלין אף התייחס לנושא הרפורמה המתוכננת בשוק הקנאביס הרפואי וטען כי מאז עברה ‘הצעת המחליטים‘ של משרד הבריאות, לא חל כל שיפור במצב. “במקום לראות התקדמות אנו רואים כיצד מנכ”ל המשרד מנהל מערכה שנועדה למנוע מחולים לקבל קנאביס רפואי,” כתב.

הוא התייחס גם לאזהרות שקיבלו רופאי כאב ממשרד הבריאות ולהחלטת מרפאות הכאב בבתי החולים שלא לספק שירות למעוניינים בקנאביס רפואי. “עולה תמונה של איש אשר אינו חושש מדרך של כחש ומרמה להשגת מטרותיו,” כתב. “נראה כי לא טובת החולים עומדת לנגד עיניו של פרופ’ גמזו.”

לסיכום כתב פייגלין לגרמן כי “אין לי ספק שהדברים לא נעשו בידיעתך, אך כמי שמופקדת על מערכת הבריאות, את הנושאת באחריות.”

“אני קורא לך לפטר את מנכ”ל משרדך ולהבהיר באופן שאינו משתמע לשתי פנים שהתנהלות כזאת לא מקובלת בשום מקום ועל אחת כמה וכמה במשרד העוסק בחיי אדם,” סיכם.

המכתב ששלח פייגלין ליעל גרמן בדרישה לפטר את רוני גמזו
המכתב ששלח פייגלין ליעל גרמן בדרישה לפטר את רוני גמזו (לחצו להגדלה)

ראו גם: קנאביס קפיטליסטי: מי עומד מאחורי חברת “שראל”?

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט