פאינה קירשנבאום: “קנאביס פוגע בעתיד החברה הישראלית”

קנאביס הוא סם מסוכן הפוגע בעתידה של החברה הישראלית והמאבק ללגליזציה מלא אינטרסים כלכליים ואחרים. כך טוענת הבוקר סגנית שר הפנים ומזכ”ל מפלגת ‘ישראל ביתנו’ פאינה קירשנבאום. “החופש להזיק לעצמך אינו זכות יסוד,” כתבה. “אסור לעשות אידיאליזציה לסם מסוכן ומזיק.”

ח”כ פאינה קירשנבאום, סגנית שר הפנים מטעם מפלגת ‘ישראל ביתנו’, יצאה בתחילת החודש במתקפה חריפה כנגד ח”כ תמר זנדברג שהודתה כי נוהגת לעשן מריחואנה בניגוד לחוק. “אני מתביישת שחברת כנסת אומרת שהיא מפירה חוק ומשתמשת בסמים,” אמרה אז. הבוקר היא חיזקה את דבריה ובמאמר דעה ב’ישראל היום‘ כתבה כי קנאביס הוא סם מסוכן ומזיק אשר פוגע במוטיבציה, ביצרניות, בחדשנות ובחוסנה ועתידה של החברה הישראלית.

פאינה קירשנבאום
פאינה קירשנבאום

“במאבק למען הלגליזציה טמונים אינטרסים רבים, כלכליים ואחרים,” כתבה קירשנבאום כנגד טענות תומכי הלגליזציה למדיניות נוקשה של המשטרה אל מול הצרכנים. קירשנבאום התעלמה מהנתונים המראים כי עשרות אלפי תיקים פליליים נפתחים בכל שנה כנגד עברייני הקנאביס וטענה כי “ישראל רחוקה מלענות לתווית המדינה השמרנית שמנסים להצמיד לה – ההפך הוא הנכון.”

“מריחואנה היא סם מסוכן,” המשיכה סגנית שר הפנים, ויצאה שוב כנגד תופעת ‘היציאה מהארון הירוק’ של ח”כים ומפורסמים. “כשחברי כנסת מספרים שהם צורכים מריחואנה להנאתם, הם לא רק מעודדים לבצע עבירה על החוק, הם צריכים לזכור כי הם מעודדים בין היתר בני נוער וצעירים להתנסות ולהזיק לעצמם. האבסורד הוא שבעוד שכרות, ואפילו סיגריות, זוכים ליחסי ציבור שליליים, שם המריחואנה נישא בראש חוצות, לכאורה כחלק ממאבק זכויות.”

קירשנבאום אף ציטטה את דבריו של מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים יאיר גלר ותוך התעלמות מהעובדה שהצעירים נשלחים לכפרי הגמילה כעונש ולא מבחירה, אמרה כי “קרוב ל־20% מהמאושפזים עד גיל 25 בכפרי גמילה הגיעו לשם בגלל מריחואנה.”

“עישון סמים פוגע במוטיבציה, ביצרניות, בחדשנות, בבסיסה של החברה הישראלית, בחוסנה ובעתידה,” המשיכה. “הגיע הזמן שהשיח על המריחואנה יהיה עמוק ורציני יותר. החופש להזיק לעצמך ולסובבים אותך אינו זכות יסוד, לא בישראל ולא בשום מקום אחר. אפשר לדבר על היתרונות והחסרונות שבמריחואנה, אבל אסור לעשות אידיאליזציה לסם מסוכן ומזיק.”

קירשנבאום, בדומה לרבים מהמתנגדים, מתמקדת בנזקים הבודדים שקיימים לכאורה משימוש כרוני ותכוף בקנאביס ומקפידה להתעלם מהעובדה הפשוטה שגם אם חומר מסויים מזיק ואף הורג את המשתמשים בו, זו אינה סיבה טובה מספיק בכדי להשקיע מאות מיליוני שקלים ברדיפה פלילית של צרכניו.

ח”כ אורלי לוי, חברתה של קירשנבאום למפלגת ‘ישראל ביתנו’, תעלה הבוקר את הצעת החוק שלה לחסימת אתרי קנאביס בוועדת הכלכלה של הכנסת (פרטים כאן), ויחד נראה שמפלגתו של אביגדור ליברמן תופסת מקומה כמובילת ההתנגדות לקנאביס בכנסת ישראל.

ראו עוד: הרשות למלחמה בסמים: “צרכני הקנאביס פוגעים במשק”
ראו עוד: ח”כ שטבון: “עצרו את מצעד הקנאביס – אל תתנו לסמם אתכם”
ראו עוד: נאום הסחית: עירית לינור נגד לגליזציה

הממשלה הבטיחה אי הפללה בעוד:

חדשות
שינוי גודל פונט