"עוצמה יהודית" פונה למצביעי "זהות": נקדם קנאביס רפואי

מועמדת "עוצמה יהודית" לבחירות מתנגדת ללגליזציה אך מנסה למשוך את מצביעי מפלגת "זהות" שפרשה בעזרת הבטחות להקלה בתחום הקנאביס הרפואי.

מפלגת "עוצמה יהודית" מסרבת לתמוך בביטול הפללת צרכני הקנאביס ובהסדרה של שוק חוקי למבוגרים ("לגליזציה") – אך מנסה ברגע האחרון לרכוב על נושא הקנאביס הרפואי וקוראת למצביעי מפלגת "זהות", שפרשה מהמירוץ, לחבור אליה.

שבוע לפני מועד הבחירות ב-17.9 מפרסמת ד"ר אדווה ביטון, מס' 3 במפלגה, סטטוס בפייסבוק, בו היא מבטיחה לקדם מודל קנאביס רפואי מקל, אך מתעלמת מסוגיית ההפללה והלגליזציה ושוגה בחלק מדבריה.

אדווה ביטון (צילום: גיל יערי, פלאש90)
מספר 3 במפלגת "עוצמה יהודית" אדווה ביטון קוראת למצביעי "זהות" לתמוך בה כדי לקדם את תחום הקנאביס הרפואי (צילום: גיל יערי, פלאש90)

לדבריה מפלגתה תתמוך במודל דומה למודל שהוסכם בין רה"מ נתניהו לפייגלין, ושלאחר מכן זכה גם לתמיכת מפלגת "ימינה" – לפיו קנאביס יינתן באופן חופשי, כמעט ללא מגבלות או תנאים.

מודל זה ספג ביקורת מצד גורמי מקצוע במשרד הבריאות, במשטרה ובמשרד לבט"פ, שטוענים כי מדובר במהלך שלא יתקבל על ידי מערכת הבריאות והרופאים, וכי מדובר לכאורה בעניין פוליטי לקראת בחירות.

לדברי ד"ר ביטון לצורך פתרון סוגיית עליית מחירי הקנאביס הרפואי בעקבות רפורמת בתי המרקחת, על הממשלה "לפתוח את הרשימה הלקונית של המחלות – אין שום סיבה שבעולם שחולה אחד יוכל לקבל את התרופה וחולה אחר ייחסם".

עוד לדבריה, בדומה כאמור למודל עליו חתמו כאמור מפלגות "הליכוד" ו"ימינה", "בשלב השני יש לאפשר לכל רופא לתת מרשם לקנאביס בהתאם לתיק הרפואי של החולה ובהתאם למינון הנדרש לו. הליך הרשיונות והגבלות המינון לתרופה חשובה כל כך, מקשים על החולים ואנו נבטל אותו לאלתר."

מיכאל בן ארי (צילום: נעם רבקין פנטון)
בכיר מפלגת "עוצמה יהודית" ד"ר מיכאל בן ארי על לגליזציה: "התפרקות ערכית, אובדן עשתונות" (צילום: נעם רבקין פנטון)

בסיום הסטטוס מראה ד"ר ביטון כי היא כנראה לא מספיק מעורה בפרטים, שכן היא מציינת פתרון שלמעשה כבר נמצא בשוק – פתיחת הענף לחברות פרטיות נוספות. מהלך זה, במסגרת הרפורמה המוטמעת בימים אלו, דווקא הוביל לעליית מחירים.

"בשלב השלישי צריך לטפל במחיר התרופה," כתבה. "פתיחת השוק לחברות פרטיות תוביל להוזלת המחירים ותאפשר למדינה להכניס את התרופה לסל התרופות. בטח שלא מאפשר להעלות את מחירי התרופות. מצביעי זהות, גם בנושא הזה יש לכם בית".

כזכור חבר המפלגה ד"ר מיכאל בן ארי הביע לאחרונה התנגדות נוקבת ללגליזציה כשקבע כי "מדובר באידאולוגיה נהנתנית, התפרקות ערכית ואובדן עשתונות". פעילת המפלגה מלכה טוויטו אף קראה למשטרה לעצור את גיא לרר בעקבות פעילותו בתחום.

נושא הקנאביס הרפואי מחייב תיקון, במיוחד שמדובר בהצלת חיי אדם >>>כד"ר לכימיה תרופתית עולם המחקר והתרופות לא זר לי. אני…

Geplaatst door ‎ד"ר אדווה ביטון – Dr. Adva Biton‎ op Dinsdag 10 september 2019


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט