מגלגל...

אגדת החשיש פרנצ’י קנולי הלך לעולמו כשהוא בן 65

משימת חייו היתה להחזיר לאנשים את הידע על מיצוי החשיש האיכותי ובכל הזדמנות הוא הפיץ את הסודות הכמוסים ביותר להכנת חשיש אותם למד בשנות ביקוריו במזרח. תמונות, סרטונים ומדריכים שפירסם זכו למיליוני צפיות והוא הפך לשם דבר בקהילת הקנאביס העולמית. הלילה הוא הלך לעולמו

חדשות עצובות לעולם הקנאביס. פרנצ’י קנולי (Frenchy Cannoli), “אגדת חשיש” עולמית ומי שחקר את השיטות העתיקות למיצוי חשיש מקנאביס, פיתח טכניקות חדשניות משלו ולימד רבים וטובים בתחום, הלך לעולמו במפתיע בלילה שבין יום ראשון לשני בגיל 65 וחצי, כתוצאה מסיבוך בניתוח.

“בצער עמוק ובשברון לב אני מודיעה שפרנצ’י עזב אותנו,” כתבה רעייתו קימברלי, בפוסט באינסטגרם, שאליו צירפה תמונה של בעלה המנוח משנת 1980, עת ששהה בהודו.

“פרנצ’י חלק עם העולם את העובדה שהיו שלוש תקופות עיקריות בחייו,” כתבה קימברלי, “ראשית, 18 השנים שבהן עזב את הבית בדרום צרפת, הסתובב בעולם, התאהב בתרבויות ובחוויות ולמד אותן. שנית, תקופת האבהות באמצע שנות ה-30 לחייו, והתקופה האחרונה, תקופת הפיכתו למורה כשהגענו לקליפורניה בשנות האלפיים. 

“אני לא יכולה להתחיל להביע כמה משמעות ושמחה הביאו לפרנצ’י האינטראקציות שלו עם כולכם. הוא הוקיר את ההתפתחות הבלתי צפויה הזו של החלק האחרון בחייו”.

פרנצ'י קנולי
אגדת החשיש פרנצ’י קנולי, בן 65 במותו

על פי הפוסט של קימברלי, משפחתו של קנולי לא היתה מוכנה לבשורה הטרגית. “פטירתו של פרנצ’י היתה בלתי צפויה והשאירה אותנו עם בור פעור שאותו מילאו בדרך כלל החיוך והאנרגיה שלו,” כתבה הרעיה בעצב. “אני חושבת שמה שכולנו הערכנו כל כך בפרנצ’י היו האותנטיות והתשוקה שלו. זה היה יכול לתת לי נחמה גדולה לראות את הפרצוף שלו מואר בחיוך עכשיו”.

קנולי נולד ב-13 בדצמבר 1956 בעיר ניס שבצרפת ובצעירותו נמשך לחשיש המיובא שנפוץ באזור והחליט לחקור אותו ואת דרך ייצורו. הוא חי כנווד במשך שני עשורים, כאשר לעתים קרובות שהה אצל מפיקי חשיש מסורתיים במשך תקופות ארוכות ולמד את טכניקות מיצוי החשיש המסורתיות שהועברו מדור לדור במשך שנים.

פרנצ'י קנולי בצעירותו
פרנצ’י קנולי בצעירותו בשנת 1980
פרנצי קאנולי במלאנה בעמק פרוואטי שבהודו
פרנצ’י קנולי במלאנה בעמק פרוואטי שבהודו

מסעותיו לקחו אותו ממרוקו למקסיקו, ומשם לנפאל, לפקיסטן ולבסוף להודו, שם בילה שמונה “עונות” של הכנת ג’אראס, החשיש ההודי המסורתי, כשהוא חי ביחד עם המגדלים של עמק פרוואטי על יד כפרים כגון מלאנה, הידוע בג’אראס הייחודי שלו. 

אחרי שנות הנדודים התחתן קנולי עם קימברלי, האט את הקצב והתיישב עם משפחתו בקליפורניה בתקופה שבה החל הקנאביס הרפואי להיות “מיינסטרים” והוא יכול היה להכין חשיש בשיטות שלמד ובעזרת טכניקות חדשות שפיתח – באופן חוקי.

במקביל החל קנולי להיות גם מורה ומדריך לייצור חשיש, כאשר הסמינרים שלו “האמנות האבודה של החאשישין” (מכיני החשיש) סיפקו הכשרה מעשית ליצרני חשיש.

הוא פרסם את טכניקות הייצור שלו גם בסרטונים בערוץ יוטיוב שצבר פופולריות רבה, בעמוד אינסטגרם שהגיע לכ-180 אלף עוקבים וכן בסדרה תיעודית שיצר ביחד עם יוצר הדוקו ג’ייק רמינגטון בשם “החלומות של פרנצ’י על חשיש” שבה התלווה במשך שלוש שנים ליצרני חשיש וקנאביס בחוות קטנות בקליפורניה ועקב אחרי התהליך שעברו בתקופת הזמן שבה הפך הקנאביס לחוקי במדינה.

בתוך כך, קנולי היה כמובן גם תומך גדול בלגליזציה, קידם הסברה בכל הקשור לצמח הקנאביס ופעל להצבת סטנדרטים לגידול קנאביס ולייצור חשיש בהשראת הקוד האתי של יצרני היין בחבל בורדו שבצרפת, שלדבריו מגן על שלמות ואיכות היינות המיוצרים שם.

מי שהיה בקשר עם קנולי הוא יאיר רביב, מחבר “המדריך הישראלי לגידול קנאביס” ומנחה שותף בפודקאסט “מקאלי ועד כוש”, שבו התראיין קנולי לפני כשנה.

“ההיכרות שלי עם פרנצ’י קנולי נמשכה כמה שנים טובות, חמש או שש למיטב זכרוני,” מספר רביב למגזין קנאביס. “בעולם של ‘דאבים’, מיצויים שקופים ודברים שכאלה, יש אולי נטייה לזלזל קצת בכל נושא החשיש המסורתי, ופרנצ’י קנולי החל בעצם גל חדש של התעניינות במה זה חשיש, מה מבדיל אותו מסוגי מיצוי אחרים ועוד. הוא יצר שיח שלם שמדבר על הקשר בין האדם לחשיש שהוא מייצר והחשיש שהוא צורך. 

“בפועל, קנולי ייצר חשיש בשיטת מיצוי במים, מה שנקרא ‘אייס’, אבל הוא שכלל מאוד את הטכניקה הזו ולא רק שהוא שכלל אותה, אלא שבמקביל הוא גם נשאר מסורתי. אתן לך דוגמא, מה ההבדל למשל בין מיצוי ‘רוזין’ (Rosin) למיצוי חשיש? ברוזין, בסופו של דבר אתה ממיס את הטריכומה ומוציא את החומרים הפעילים החוצה, כלומר אתה בעצם מייצר סוג של וודקה. אם להשוות בין קנאביס לענבים, אז רוזין זו וודקה גרייגוס והחשיש של פרנצ’י קנולי הוא יין איכותי, כזה שנותן לך בעצם את המוצר השלם, עם הקליפה והכל. 

“עכשיו, חשיש איכותי או ג’אראס הם בעצם הטופ של מוצרי הקנאביס שאפשר להגיע אליהם. חשיש איכותי הוא מוצר הקנאביס הכי טוב שיש ופרנצ’י קנולי היה במשימת חיים להחזיר לאנשים את הידע על מיצוי החשיש האיכותי. הוא רצה לתת לחשיש את מקום הכבוד שמגיע לו בסל מוצרי הקנאביס.    

“מעבר לזה, הוא היה אדם מדהים גם ברצון שלו לשתף את הידע שלו והיו לו תיאוריות מרתקות, כמו למשל שהמעבר בין ייצור ג’אראס לייצור חשיש הוא בעצם המעבר מחברה של לקטים-ציידים לחברה שיושבת קבע במקומות, כי אם אתה נודד אתה בעצם לא יכול לייצר חשיש, כי אתה חייב לייבש את הצמח ולהעביר אותו עוד תהליכים שבשבילם אתה חייב שיהיה לך מקום מושב קבוע. הוא חשב על ההיסטוריה של המין האנושי ועל איך היא קשורה לצמח הקנאביס ברמה הכי עמוקה שיש”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר