טוען...

עוד קורבן של המלחמה בקנאביס: בן 23 מת במעצר בגלל אלרגיה לחלב

על אף שמריחואנה מעולם לא הרגה אף-אחד, רדיפת צרכני הקנאביס גובה קורבן טראגי נוסף. צפו בדיווח.

מייקל ספיוטי, בן 22 מעיירה במחוז סוהומיש בוושינגטון ארה”ב, הסגיר עצמו למשטרה, בעצתה של אימו, לאחר שלא הגיע לבית המשפט ביום משפטו אליו זומן בגין החזקת מריחואנה. עוד באותו הלילה מת ספיוטי בבית המעצר לאחר שאכל דייסה שניתנה לו ע”י הסוהרים.

מייקל ספיוטי
מייקל ספיוטי – עוד קורבן של המלחמה בסמים

קרוביו של ספיוטי מספרים כי כולם ידעו שלספיוטי יש אלרגיה לחלב. “הוא היה בודק תוויות על מוצרים ונושא עימו תרופות לכל מקום,” סיפר אחד הקרובים. “הוא סבל גם רק מלהיות בקרבתם של מוצרי חלב.”

רוזי ספיוטי, אמו של מייקל ואחות במקצועה, סיפרה לעיתונאים כי מייקל החל להשתמש במריחואנה כשגילה שהיא עוזרת לו להתמודדות עם החרדות שהיו לו. “זה הרגיע אותו,” אמרה.

הבעיה היתה שלמייקל לא היה אישור קנאביס רפואי, מה ששם אותו כמטרה בפני גורמי אכיפת החוק והוהיל למספר התקלויות עם שוטרים. לאחר התקרית האחרונה בעקבותיה זומן למשפט שאליו לא הופיע, ניגש מייקל יחד עם אימו לתחנת המשטרה, הסגיר עצמו לרשויות והציג מסמכים רפואיים המפרטים את בעיותיו הבריאותיות.

“רציתי שמייקל יישא באחריות על כך שעבר על החוק ולכן לחצתי עליו להסגיר את עצמו,” סיפרה רוזי. “אבל לא רציתי שהוא ימות לי ככה…”

במהלך שהותו במעצר, סבל מייקל מבעיות נשימה לאחר שאכל דייסה שהוגשה לו ע”י הסוהרים. “הוא התחנן לעזרה,” סיפר אחד האסירים בעדותו. “הוא פשוט התפתל שם, נחנק ומת. לסוהרים לא היה אכפת, הם חשבו שהוא ‘עושה את עצמו’,” אמר.

בנתיחה לאחר המוות נמצא כי רגישותו לחלב היא אכן זו שגרמה למותו.

“הוא פחד לפני שהלכנו למשטרה,” סיפרה אימו של מייקל. “אמרתי לו שהוא עושה את הדבר הראוי והנכון. אמרתי לו שהם יידאגו לו שם. אני יודעת שהיו רגעים בהם מייקל הרגיש והבין שהוא עומד למות,” אמרה. “והוא סמך עליי שאהיה שם בשבילו. הכל היה אמור להיות בסדר. הם היו אמורים לדאוג לו ולבריאותו.”

“אתה לא יכול לבקש עזרה, אתה לא יכול להתקשר למשטרה,” אמרה עורכת הדין של המשפחה אן ברמנר. “אתה נמצא תחת אחריותם ורחמיהם של הסוהרים והם אלו שאמורים לדאוג לך. אם בית הסוהר נתן לך משהו שפגע בך, הם מחוייבים להציל אותך. והם לא עשו את זה.”

משרד השריף של מחוז סוהומיש סירב להגיב על הידיעה עד לאחר גמר החקירה.

צפו בדיווח:

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר