חברת הקנאביס מדיקיין של מייסד מובילאיי זיו אבירם התפרקה

החברה שהוקמה במקור בשם "סבבה" על ידי יו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו עדן בר טל, והפכה בהמשך ל"מדיקיין" כשמייסד מובילאיי המיליארדר זיו אבירם השתלט עליה במה שהפך לסכסוך משפטי ארוך בין השניים, מודה כעת בכישלונה ומודיעה רשמית על הפסקת פעילות גידול ושיווק

חברת הקנאביס הישראלית מדיקיין (Medicane), שבין מייסדיה ובעליה שמות מוכרים כמו היזם זיו אבירם, ממייסדי מובילאיי, ועדן בר טל, לשעבר מנכ”ל משרד התקשורת וכיום יו”ר הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, הודיעה על הפסקת פעילות גידול ושיווק קנאביס ותחדל מלשווק את מוצריה החל מהשבוע הבא.

במכתב ששלחה החברה ללקוחותיה בשבוע שעבר נכתב בין היתר כי “בשל המציאות המשתנה, החליט דירקטוריון החברה על סיום הפעילות של מדיקיין כמגדל, יצרן וספק עבור בתי המרקחת בישראל. פעילות מכירת מוצרי הקנאביס מתוצרת מדיקיין לבתי המרקחת בישראל תתקיים עד סוף חודש מאי 2023”.

מדיקיין, שהחלה פעילות בשוק הקנאביס לפני כשלוש שנים תוך שהיא מתארת את עצמה כ”חברת תרופות בינלאומית” ומנסה לגייס כספים, לא הצליחה לחדור לשוק באמת, הספיקה לגדל ולשווק רק כ-10 סוגי תפרחות שלא נמכרו היטב וגם האפליקציה שהיא שיווקה בשם אקוקאן כ”רשת חברתית למטופלי קנאביס רפואי” נכשלה.

זיו אבירם, מייסד מובילאיי ובעלי מדיקיין (צילום: פלאש90)
“בשל המציאות המשתנה החליט דירקטוריון החברה על סיום הפעילות של מדיקיין…” – זיו אבירם, הבעלים (צילום: פלאש90)

בין לבין, את עיקר הכותרות תפסה מדיקיין דווקא בהקשרים שליליים ובראשם סכסוך משפטי ארוך בין אבירם ושותפיו, לבין בר טל. האחרון טען שהוא היה ממקימי החברה, שנקראה במקור בשם “סבבה מדיקל”, ושאבירם השתלט עליה ו”גנב את מניותיו” תוך הבטחות “לעשות עם סבבה מה שעשה עם מובילאיי”.

בתביעה, שלמעשה עדיין מתנהלת, הסתבר לאחרונה שהצדק כנראה עם בר טל וכי מדיקיין היא אכן, כפי שהוא טען, מעין חברת-מראה של “סבבה”. בר טל קיבל בחזרה את 14% מהמניות שהיו שייכות לו כשהחברה פעלה בשמה הקודם. כעת הדיון עוסק בגובה הפיצוי, כאשר בר טל דורש 80 מיליון שקל והחברה מתנגדת.

אבירם ושותפיו להנהלת מדיקיין, בהם ד”ר יוסי בן עמרם, לשעבר בכיר בחברות התרופות טבע הישראלית ומרק האמריקאית, ועו”ד חגי גרינשפון, בעלי רשת החנויות חלילית ולשעבר דירקטור במובילאיי, הצהירו במעלה הדרך כי בכוונתם לגייס עשרות מיליוני דולרים, לערוך מחקרים ובהמשך להנפיק את החברה בבורסה.

פרישת מדיקיין מפעילות גידול ושיווק קנאביס כעת, היא חלק מהתפוצצות “בועת הקנאביס”, שהחלה בשנים 2018-2019 על רקע הרפורמה בענף והמעבר לשיווק קנאביס בבתי מרקחת. לאחרונה הפסיקו פעילות בתחום הקנאביס חברות רבות, כולל שמות כמו תיקון עולם, יוניבו, אינטליקנה, קאנומד ורבות נוספות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר