עד המדינה צחק על צרכני קנאביס בטוויטר, מאות גולשים הגיבו בכעס

תוך פחות מ-24 שעות פרסמו גם עד המדינה שלמה פילבר, בעלי חברת הסקרים "דיירקט פולס", וגם עוזרתו אלקי ברגשטיין, ציוצים שנדמו לרבים כמזלזלים בצרכני קנאביס. מהציוצים משתמע כאילו צרכני קנאביס הם מכורים או טיפשים, ש"מסניפים וויד" ומוכנים לעשות הכל בשביל "מנת הגראס" שלהם

מה יש לחברת הסקרים “דיירקט פולס” נגד צרכני הקנאביס? בעלי החברה, עד המדינה שלמה פילבר, ועוזרתו אלקי ברגשטיין, פרסמו בימים האחרונים, כל אחד בנפרד, פוסטים שעשויים להיראות כמזלזלים בצרכני קנאביס ומציגים אותם כטיפשים או מכורים, זאת בניסיון לשכנע את הציבור להתחסן מפני קורונה.

https://twitter.com/Elky_Bergstein/status/1359920141853724673

‏”כמה מתחסנים לדעתכם יגיעו להתחסן אם חולדאי יבטיח לילה לבן עם חיסון וגארס בחמישי הקרוב בתל אביב? (השגיאה במקור, מ”ק),” כתב פילבר בציוץ שעלה במקרה או שלא בשעה 16:20 בדיוק, ה”קוד” המפורסם של תרבות הקנאביס בעולם.

22 שעות קודם לציוץ של פילבר, שאגב מעיד על עצמו כשתיין אלכוהול, ברגשטיין כתבה: “‏אז כל צעיר סטלן ממוצע שמסניף לעצמו קילו וויד בחודש, חושש לפתע מתופעות הלוואי של החיסונים? מתוקים.”

מלבד שגיאות עקרוניות, לא מעט מהעוקבים הרגישו שהשניים הציגו בדבריהם התנשאות מצד אחד וזלזול במי שהם כביכול “מכורים” או “טיפשים” – כאלה שלא אכפת להם מה הם מכניסים לגוף או שאם רק יתנו להם קצת מהסם שלהם הם יעשו כל דבר בעולם.

אולי סמיכות הציוצים של פילבר וברגשטיין גם היא צירוף מקרים כמובן, אבל יש גם מי שמעריך שלא, שסביר שהדיונים הנערכים בימים אלה במפלגות הימין הישראלי בשאלה האם לאמץ את הקריאה ללגליזציה בקמפיין הבחירות, חלחלו גם אל הסוקר הבולט של הצד הימני של המפה הפוליטית.

כך או כך, העוקבים בטוויטר לא אהבו את הדברים, והגיבו לפילבר, תוך שהם מזכירים לו שהוא עצמו עד מדינה – תואר שניתן כמובן למי שעברו על החוק והסכימו לדווח למשטרה על שותפיהם לעבירה.

היו את מי שפשוט ציינו את המציאות:

היו מי שהזכירו לפילבר שדווקא בתל אביב אחוז המתחסנים גבוה בהרבה מבפריפריה:

היו כאמור מי שלא יכלו להתעלם מהעובדה שהכותב הוא עד מדינה:

היו גם מי שהזכירו שצריכת קנאביס היא לא דבר השייך רק לתל אביבים “שמאלנים”:

https://twitter.com/AvnerCoh/status/1360247907954405387?s=19

כאמור, גם העוזרת ברגשטיין הצטרפה:

“בומר”, הכינוי למבוגרים-מנותקים, היה די נפוץ בפיד:

והיו גם כמה כנים:

יש לציין שחברת “דיירקט פולס” לא מוכנה לבצע סקרים בשאלת הלגליזציה למרות שמדובר בסוגיה פוליטית אקטואלית. שלא כמו סוגיות אחרות אותן בוחנים במכון הסקרים מפעם לפעם על חשבונם, כשנתבקשו לבדוק האם הציבור בעד הסדרת שוק קנאביס חוקי השיבו בבוטות. אך גם כאשר הופנתה למכון בקשה ממגזין קנאביס לביצוע סקר שיבחן את עמדות הציבור בסוגיית הלגליזציה, היא לא נענתה לבסוף למרות הסכמה ראשונית לכאורתית שניתנה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר