מגלגל...

ספר חדש מגלה: לואי ארמסטרונג הבריח מריחואנה לארה”ב – בעזרתו של ניקסון

לואי ארמסטרונג כמעט ונתפס כשהבריח 1.5 ק”ג מריחואנה לארה”ב, אך ניצל ברגע האחרון בעזרתו הבלתי צפויה של סגן הנשיא ניקסון בכבודו ובעצמו – כך מספר רוג’ר סטון, יועץ ואסטרטג פוליטי אמריקני, בספרו החדש “סודותיו של ניקסון”.

ספר חדש בשם “סודותיו של ניקסון” יצא לאור בחודש שעבר בארה”ב וכעת הגיעו קטעים ממנו גם לרשת. באחד הפרקים מספר הסופר, רוג’ר סטון, אסטרטג ויועץ פוליטי מוכר, כי לואי ארמסטרונג, זמר ונגן הג’אז המפורסם בעולם, הבריח בשנת 1958 קרוב ל-1.5 קילוגרם מריחואנה (3 פאונד) בדרכו חזרה מסיבוב הופעות באסיה – ועשה זאת בעזרתו האדיבה (אך ללא ידיעתו) של סגן הנשיא ניקסון.

על פי מה שמתאר סטון, בשלהי שנות ה-50 המאוחרות העניקה ממשלת ארה”ב לארמסטרונג תואר “שגריר של כבוד” ושלחה אותו לסיבובי הופעות באירופה ואסיה. בפעמיים הראשונות בהן חזרו ארמסטרונג וצוותו לאמריקה הם לא נבדקו במכס, אך בפעם השלישית כבר לא שפר מזלם. סוכני המכס, שקיבלו מידע מודיעיני בנוגע לנסיון הברחת סמים מתוכנן, סימנו לכל הצוות להגיע לבדיקה.

סודותיו של ניקסון
כריכת הספר “סודותיו של ניקסון”

ארמסטרונג, שהיה ידוע גם בכינוי “סצ’מו”, החזיק באותם רגעים במזוודתו קרוב ל-1.5 קילוגרם מריחואנה שהביא עימו מאירופה. הוא נלחץ כשהבין שהוא הולך להיתפס ואת גודל הבושה שיטיל על ארצות הברית כולה, והחל להזיע באופן חריג.

אך בדיוק באותם רגעים נפתחו דלתות האולם וסגן נשיא ארה”ב, ריצ’רד ניקסון, נכנס בסערה עם צוות מאבטחים, צלמים וכתבים. ניקסון, שראה הזדמנות לתמונה טובה עם ארמסטרונג, פנה אליו מיד: “סצ’מו, מה אתה עושה כאן?” שאל בהפתעה. “תראה פאפס (ארמסטרונג קרא לכולם פאפס), בדיוק חזרתי מהסיבוב שלי בעולם בתור שגריר למען רצון טוב והם אמרו לי לעמוד כאן בתור למכס.”

ללא היסוס תפס ניקסון את שתי המזוודות של סצ’מו. “שגרירים לא צריכים לעבור דרך המכס וסגן נשיא ארה”ב יישא אותן בשמחה עבורך,” אמר ניקסון לארמסטרונג המופתע. ללא ידיעתו, עזר בעצם ניקסון לארמסטרונג להבריח 3 פאונד של גראס דרך המכס האמריקני.

גם זה בטח יעניין אותך

כאשר נמסר לניקסון מה באמת קרה באותו יום הוא השיב רק: “לואי עישן מריחואנה?”. בשנת 1971, עם מותו של ארמסטרונג, אמר ניקסון כי הוא היה “אחד הארכיטקטים של האמנות האמריקנית , רוח חופשית ועצמאית, ואמן בעל תהילה עולמית. כשרונו הרב ורוחו המיוחדת הוסיפו עושר ועונג רב לחיי כולנו”.

הדברים לקוחים כאמור מתוך ספרו החדש של רוג’ר סטון, “סודותיו של ניקסון”, אותו ניתן לרכוש כאן.

לואי ארמסטרונג זכה לפירסום לראשונה כחצוצרן ויותר מאוחר כזמר, שגריר מוזיקלי, ודמות אגדית. הוא היה ידוע בכינויים ‘סצ’מו’ ו’פאפס’ למיליוני מעריצים והיה צרכן קנאביס גאה שמעולם לא התבייש בחיבתו לגראס, אותו כינה “גייג'” (Gage).

סצ’מו, שעישן בקביעות, לעיתים קרובות גם ציין את התועלת בשימוש. “אנחנו תמיד ראינו בקנאביס כסוג של תרופה,” הוא קבע אז. ארמסטרונג, צאצא של עבדים, אמר שעישן כדי להירגע, להוריד לחץ, ולהפחית את הכאב הכרוני של הגזענות: “זה גורם לך להרגיש טוב, בנאדם. זה מרגיע אותך, גורם לך לשכוח מכל הדברים הקשים שקורים לכושי.” (מתוך ‘13 מקרי מפתח בהיסטוריה של מריחואנה‘).

ראו עוד:
עט הקסמים הירוק: האם מריחואנה תעשה אותך מוזיקאי טוב יותר?
על קנאביס ויצירתיות – מחקר ועדות אישית מפי מוזיקאי
סטינג: “סמים הם כלי ליצירתיות וצריכים להיות חוקיים”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר