8 סיבות לכך שיותר נשים מעשנות גראס

רבים כבר מודעים ליתרונות הבריאותיים, הפיזיים והנפשיים שצריכת קנאביס יכולה להעניק להם. אך למרות שקנאביס מועיל בתחומים רבים לכולם, ישנן סיבות רבות מדוע דווקא לנשים כדאי לצרוך יותר ממנו ומדוע לאחרונה ניתן לראות יותר בנות הנהנות מיתרונותיו של הצמח.

בסקר שנערך בשנת 2012 בארצות הברית נמצא כי כמות הגברים הצורכים קנאביס כמעט כפולה מכמות הנשים שצורכות אותו, ככל הנראה גם בשל מעמדו של הצמח כחומר אסור.

גם בישראל נראה שהמצב די דומה יחסית והגיוני להניח שיותר נשים היו נחשפות לתרבות הקנאביס אם היו מודעות ליתרונות הרבים שיש לו להציע דווקא למין היפה.

אז הנה 8 סיבות טובות מדוע כדאי לנשים לצרוך קנאביס.

1. הקלה על כאבי מחזור ותסמיני PMS

כאבי מחזור ושלל הסימפטומים של התסמונת הקדם וסתית (PMS) הם רק חלק מהמתנות שנתן לנו הטבע, כחלק מהיותנו נשים. מזל שהוא גם נתן לנו דרך טבעית להתמודד איתן.

הסימפטומים הנפוצים של התסמונת כוללים בעיקר התכווצויות וכאבים בבטן התחתונה ובגב התחתון. ה-THC, אחד הקנבינואידים הפעילים בקנאביס, נמצא כמסייע בשיכוך כאבים ומרגיע התכווצויות ובחילות, ובכך מספק אלטרנטיבה יעילה ובריאה לשורה ארוכה של תרופות מרשם, בעלות שלל תופעות לוואי.

ראו עוד: 4 תרופות מרשם שאפשר להחליף כבר היום בקנאביס

קנאביס להקלה על כאבי מחזור
קנאביס מקל על כאבי מחזור ועל תסמיני ה-PMS השונים

מלבד הכאבים, הקנאביס מסייע להתמודדות עם שאר הסימפטומים של התסמונת. בקליפורניה נוספה תסמונת ה-PMDD, תסמונת קדם וסתית חמורה יותר, לרשימת ההתוויות לקבלת קנאביס במרשם רופא. בישראל לא מאשר משרד הבריאות טיפול ב-PMS בעזרת קנאביס.

2. מניעת חרדה

ההסתברות שנשים תסבולנה מסימפטומים של חרדה היא כפולה מזו של גברים, זאת לפי מידע שנתקבל מהאגודה האמריקנית למניעת חרדה ודיכאון (ADAA).

מחקר שנערך ב- 2014 באוניברסיטת ‘וונדרבילט’ בעיר נשוויל, טנסי, שבארה”ב, מראה כי קנאביס מסייע להתמודדות עם מצבי חרדה ויכול למנוע הישנות שלהם בעתיד, באמצעות השפעה על קולטנים באוזר האמיגדלה במוח, החלק האחראי על תגובת ה”הילחם-או-ברח” הטבעית שלנו כבעלי חיים.

קנאביס לטיפול בחרדה
קנאביס מסייע להתמודדות עם מצבי חרדה ולמניעתם בעתיד

בנוסף, מסקר שנערך ב- 2013 עלה כי רוב צרכני הקנאביס העידו על עצמם כי צרכו קנאביס בכדי להפחית לחץ, מתח וחרדה.

לחלק מהצרכנים הקנאביס דווקא עלול לגרום לתחושת לחץ ופרנויה, שעלולה לנבוע מחוסר איזון בין ה-THC ל-CBD, לכן כדאי לעשות שימוש בזני קנאביס המתאימים לטיפול בחרדה

3. פתרון בעיות שינה

מחקר שנערך בשנת 2012 מראה כי נשים סובלות מהפרעות שינה קלות ובינוניות באופן תכוף יותר מגברים, וכי 63% מכלל הנשים סובלות מבעיות שינה באופן כללי.

קנאביס תורם להירדמות קלה ומהירה יותר, להסדרת הנשימה במהלך השינה, משפר את איכות ועומק השינה ובאופן כללי – עוזר לשינה טובה יותר. במחקר שנערך בשנת 2011 בארה”ב נמצא כי קנאביס מסייע בפתרון בעיות שינה כרוניות עבור 79% מהחולים.

קנאביס לפתרון בעיות שינה
קנאביס מסייע לפתרון בעיות שינה, בעיקר זני אינדיקה עשירים ב-THC

זני קנאביס במקורם בעיקר ב’אינדיקה’, מפורסמים ביכולתם לגרום לתחושת גלים מרגיעים, שירחיקו ממך את הסטרס של היום. אחד הזנים המומלצים לפתרון בעיות שינה, כפי שדיווחנו לפני מספר חודשים, הוא הבלקברי קוש – זן אינדיקה אפגני, עשיר מאוד ב-THC, שיפיל אותך למיטה לשנת עונג.

4. מחולל פלאים בחיי המין

צמח הקנאביס משמש כאפרודיזיאק (מעורר חשק) טבעי ואף מוגדר לעתים כויאגרה של הטבע. כמובן שישנם זנים ספציפיים שידועים ככאלה שמתבלים את העניינים בחדר המיטות, אך גם באופן כללי, קנאביס יגרום לך לתחושת רוגע וביטחון ויאפשר לך להיפתח ולהתחבר טוב יותר לפרטנר שלך.

קנאביס לשיפור חיי המין
קנאביס משמש כמעורר חשק טבעי ומשפר את חיי המין

איאן קרנר (Ian Kerner), מטפל מיני, מסביר כי האפקטים המעוררים שיש לצריכת קנאביס קשורים באופן ישיר להפחתת חרדה ולהורדת מחסומים, “בעת עוררות מינית ואורגזמה חלקים מן המוח של האישה המזוהים עם חרדה ולחץ מראים התעוררות, ונשים רבות צורכות קנאביס בכדי להפחית את הסימפטומים המטרידים הללו.”

אל תעשיית מוצרי המין המודרנית נכנסו בשנים האחרונות מספר מוצרים חדשים מבוססי קנאביס כגון שמן הסיכה FORIA ואפילו קונדומים בטעמים.

5. סיוע בהתמודדות עם סרטן השד

לאחר שנים של התעלמות מהנושא, הודתה השנה הרשות האמריקנית למלחמה בסמים, ואיתה גם מכון הסרטן הלאומי של ארה”ב, כי ישנן עדויות ומחקרים המראים שקנאביס יכול להרוג תאים סרטניים.

קנאביס להתמודדות עם סרטן השד
קנאביס מסייע להתמודדות עם סרטן השד ולחיסול התאים הסרטניים

סרטן השד הוא גידול ממאיר המתפתח מתוך תאי השד. מחלה זו מופיעה לרוב בקרב נשים והיא הגורם השכיח ביותר לתמותה מסרטן בקרב נשים. בשנת 2007 נערך בקליפורניה מחקר שמצא כי קנאביס יכול להאט גדילה של תאי סרטן השד ולמנוע התפשטות גרורות, וכי ה-THC נלחם בתאים הסרטניים ופועל לחיסולם.

מחקר שפורסם בתחילת החודש (8.11) מצא שקנאבידיול (CBD), “הקנבינואיד הרפואי”, הורג ומונע סרטן השד.

6. קנאביס עוזר לשמור על המשקל

לרוב האנשים תדמית הסטלן מתחברת מאוד עם שקית במבה או קרמבו, או שניהם ביחד. תופעת המאנצ’יז היא תופעה מוכרת שכולנו חווינו פעם או פעמיים בחיים, ולכן נראה מאוד הגיוני שג’וינט שמנמן יילך בדרך כלל עם כרס עגלגלה. אך נראה דווקא כי בקרב צרכנים קבועים של הצמח ההפך הוא הנכון.

קנאביס למניעת השמנה
קנאביס עוזר לשמור על הגזרה

ב-2013 דיווחנו על מחקר שפורסם בירחון רפואה אמריקני ומצא כי שימוש במריחואנה יכול דווקא לעזור לצרכנים לשמור על גזרה חטובה ורזה. הממצאים הראו שהמשתמשים במריחואנה באופן קבוע הינם בעלי היקף מותניים צר יותר, מדד מסת גוף (BMI) נמוך יותר ורמות אינסולין וגלוקוז נמוכות יותר.

בעקבות מחקרים אחרונים שנערכו בתחום השימוש בקנאביס למניעת השמנה, בקרוב צפויות להיות זמינות לרכישה גלולות הרזיה מבוססות קנאביס, המנצלות את יתרונתיו הטבעיים של הצמח באחד השווקים התוססים ביותר בעולם.

7. הפחתת בחילות במהלך הריון

נתונים של ארגון הבריאות ‘מאיו קליניק’ (Mayo Clinic) מראים כי בין 50% ל-90% מהנשים חוות בחילות, עם או בלי הקאות, במהלך ההריון.

עבור האישה הממוצעת יתחילו הבחילות בשבוע השישי להריון ויגיעו לשיאן לפני הלידה. ישנן כמובן אלו שיסבלו מהן באופן קשה ביותר במהלך ההריון כולו. מרבית הסובלות מבחילות קשות יעשו כמעט הכל, מתרופות מרשם ועד למרקחות תה הזויות בכדי לשפר את הרגשתן, אך לרוב הן אינן מודעות לקנאביס, המסייע מאוד בהתמודדות עם בחילות.

קנאביס להפחתת בחילות במהלך ההיריון
קנאביס מסייע להפחתת בחילות במהלך ההיריון

שימוש בקנאביס במהלך ההריון הוא כמובן עניין די שנוי במחלוקת, ורוב הנשים חוששות לקחת את הסיכון בתקופה הרגישה הזו. עם זאת ראוי לציין מחקר מפורט שפורסם בשנת 1994 ועקב במשך יותר מעשר שנים אחרי שתי קבוצות נשים בג’מייקה.

על פי תוצאות המחקר המפתיעות, נמצא כי ילדים לאמהות שצרכו קנאביס בעת ההריון היו עירניים יותר, בעלי יציבות נפשית חזקה יותר וכן בעלי יכולת הסתגלות סביבתית גבוהה יותר מאשר ילדים של נשים שלא צרכו קנאביס.

הילדים נבדקו מספר פעמים לאורך השנים ונמצא כי לא היו שום ליקויים או סימנים מזהים לפגיעה כלשהי בילדים לאמהות שעישנו מריחואנה.

8. צריכת קנאביס מפחיתה אוסטאופורוזיס

אוסטאופורוזיס (דלדול עצם) היא מחלה שבה פוחתת דחיסות המינרלים בעצם ועקב כך עצמות הלוקות במחלה חשופות יותר לשברים. מאחר והמחלה מושפעת בעיקר מהורמון המין הנקבי ‘אסטרוגן’, יותר נשים, בפרט לאחר גיל המעבר, לוקות בה.

צריכת קנאביס מפחיתה אוסטאופורוזיס
צריכת קנאביס מפחיתה אוסטאופורוזיס ודלדול עצם

כיום אין כל תרופה שיכולה לעצור את התדרדרות מצב העצמות, אך מחקר שנערך ב- 2009 באוניברסיטה העברית מראה כי שימוש בקנאביס מגרה ייצור עצמות ומעכב ספיגת עצם, מאזן את תהליך התחדשות העצם ומגן על השלד בעיקר מפני אובדן רקמת עצם עקב גיל המעבר.

מחקר חדש יותר שפורסם לאחרונה בירחון הרפואי ‘Journal of Bone and Mineral Research’, הראה כי ה-CBD, קנבינואיד אחר בקנאביס, האחראי לחלק גדול מסגולותיו הרפואיות, מסייע מאוד בתהליך ריפוי ואיחוי שברים בעצמות הגוף.

ראו עוד:
הפטריה המסתורית שגורמת לנשים לחוות אורגזמה מיידית
כוכבות פורנו מספרות: האם מריחואנה משפרת את הסקס?
נשים וקנאביס: “שבוע הגראס” של מגזין האופנה המוביל בעולם

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר