טוען...

“סאיקי”: משאף קנאביס מיוחד לטיפול רפואי

הכירו את “סאיקי” – משאף קנאביס שפותח בישראל בעלות של 150 מיליון ש”ח ומאפשר לרופא לעקוב במדויק אחר כמויות רכיבי הקנאביס אותן נוטל החולה. המשאף בנוי מתאים קטנים המכילים חומרים פעילים ובכל שאיפה משתחררת כמות מדודה ומדוייקת. על המשאף כבר דיווחנו בעבר, אך הערב הופיע גם בחדשות 2. צפו:

אחת הבעיות הבולטות של הממסד הרפואי עם נושא הקנאביס הוא אופן הצריכה הנוכחי שלו, המתבצע במרבית המקרים דרך עישון של ג’וינט. בשיטה זו קשה עד בלתי אפשרי לדעת מה הכמות המדוייקת של קנבינואידים – הרכיבים הפעילים בקנאביס – הנספגת בגוף בעת הצריכה, ועל כן רופאים חוששים מלהמליץ על שימוש בו.

בשנים האחרונות כבר פותחו אמנם שיטות להתמודדות עם בעיה זו, בין השאר בעזרת שימוש בשמן קנאביס רפואי המכיל כמות אחידה ומדודה של רכיבים פעילים, או בעזרת וופורייזר (מכשיר אידוי) המאפשר לצרוך כמות מדודה של קנאביס במידה ויודעים מה אחוז החומרים בתפרחת שבשימוש – אך מוצר חדש מתיימר לעשות זאת טוב יותר ובקלות יותר.

משאף הקנאביס המדוייק בעולם

Syqe (“סאיקי”) הוא משאף חדש הנמצא בפיתוח ישראלי מזה מספר שנים כבר ובו הושקעו למעלה מ-150 מיליון ש”ח. ייחודו של המשאף – הראשון מסוגו – הוא שליטה מלאה על כמות הקנאביס המדוייקת הנצרכת.

למעשה המשאף פועל באופן די דומה לוופורייזרים ואינו שורף, אלא מאדה, את רכיבי הקנאביס אל הריאות. יחד עם זאת בשונה מהוופורייזרים הוא מספק כמות זהה של קנאביס בכל שאיפה. הסאיקי מורכב מעשרות תאים המכילים את החומרים הפעילים מבעוד מועד ואינם ניתנים לפירוק ושימוש באופן אחר.

עובדה זו “מאבטחת” את השימוש במכשיר, כשלצד זאת פועלת אפליקציה העוקבת אחר זמני וכמויות השימוש המדוייקות של המטופל – ואף מדווחת לרופא בזמן אמת על קצב ואופן השימוש. בעזרת דיווח זה יכול הרופא לוודא את אופן הטיפול, יכול המטופל לוודא שצורך כמויות קבועות, ויכול משרד הבריאות שלא לדאוג עוד מ”זליגה” של פרחי קנאביס לשוק הפנאי.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר