מגלגל...
x

סאטלה רעה? ג’ינסנג להפחתת השפעת הקנאביס

מה עושים כאשר השפעת הקנאביס חזקה מדי ועודף ה-THC בדם גורם לבלבול ואי-נוחות? לצד רשימת “תרופות סבתא” נפוצות, פטנט חדש שהוגש בארה”ב טוען כי החומר הפעיל בצמח ג’ינסנג אמריקאי יכול להיות הפתרון היעיל מכולם.

כאשר צורכים יותר מדי THC, הרכיב הפסיכואקטיבי בקנאביס, עשויות להתעורר תופעות שליליות כמו התקפי חרדה, פראנויה, דופק מואץ ותחושת מחנק – זה קרה, זה קורה וזה יקרה.

אחת השיטות להתגבר על תופעות שליליות שכאלו היא על ידי צריכה של קנאבידיול (CBD), כך על פי מחקר (כאן) שמצא שהמולקולה הייחודית מאזנת את ההשפעות של THC על המוח ומקלה על תופעות הלוואי.

ישנן גם כמה שיטות אחרות (כאן) כגון צריכת איבופרופן, פלפל שחור, או פירות הדר, מן “תרופות סבתא” שמסייעות לעכב את ההשפעה של קנאביס או במילים אחרות – ‘להוריד את הסאטלה’.

לכל ההצעות האלו יש בסיס מדעי כלשהו והן יעילות במידה מסויימת – אבל אף אחת מהן לא סותרת בצורה ישירה את ההשפעות של THC על המוח כמו שעושה הצמח ג’ינסנג אמריקאי (Panax quinquefolius) – ובמיוחד שורשיו.

ג'ינסנג
שורש ג’ינסנג – מכיל פלקרינול המסייע בהפחחת השפעת הקנאביס

שיטה זו של הפחתת ההשפעות השליליות של THC בעזרת ג’ינסנג אמריקאי כל כך טובה כנראה עד שהיא אף נמצאת כעת בהליך רישום פטנט בארה”ב, המתאר את השימוש באחד החומרים הפעילים בג’ינסנג – פלקרינול (Falcarinol).

גם זה בטח יעניין אותך

שורש הג’ינסנג האמריקאי מכיל עד 14% פלקרינול ומחקרים הראו שיש לו את היכולת לפתור לפחות חלק מהבעיה.

כדי להבין איך הפלקרינול נוגד את ההשפעה של THC, צריך קודם כל להבין איך THC עובד. THC הוא אגוניסט למערכת האנדוקנבינואידית – כלומר הוא נקשר לקולטנים שלה (במיוחד לקולטני CB1) ומעורר אותה. פלקרינול הוא מה שנקרא אגוניסט הפוך (Inverse Agonist). גם הוא נקשר לקולטני ה-CB1 של המערכת האנדוקנבינואידית – אבל מעכב אותה במקום לעורר אותה.

במילים אחרות, לפלקרינול יש השפעה הפוכה מזו של THC – ולכן צריכה של ג’ינסנג אמריקאי תפחית את ההשפעה הממסטלת של צריכת קנאביס.

בחודש שעבר 3 ממציאים מארה”ב הגישו פטנט על השימוש בג’ינסנג כטיפול למנת יתר של קנאביס. ההמצאה שלהם היא בעצם טבליות מבוססות גומי שמכילות 300 מ”ג ג’ינסנג, בנוסף לחומרים ממתיקים. כך, במקרה של צריכת יותר מדי קנאביס, ניתן ללעוס את הטבליות בדומה למסטיק, ולהוריד את ההשפעה של ה-THC.

מי שלא רוצה להמתין להשלמת הפטנט, יכול כבר עכשיו להזמין קפסולות של ג’ינסנג אמריקאי באינטרנט, למשל כאן באתר Iherb.

עוד עובדה מעניינת היא שפלקרינול נמצא גם בגזר – אבל בריכוז נמוך של כ-2 מ”ג לק”ג. סביר שתצטרכו לאכול הרבה גזר כדי להגיע למינון אפקטיבי של פלקרינול, ולכן קפסולות של ג’ינסנג אמריקאי הן פתרון יותר יעיל.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר