נתניהו: “נעשה צעדים לקראת לגליזציה”

בראיון לערוץ 13 טוען רה"מ כי הוא מעולם לא הבטיח לגליזציה מלאה, אלא רק לעשות צעדים לקראת לגליזציה. לדבריו הבעיה ברפורמת הקנאביס הרפואי נובעת מכך שהיצרנים יצרו קרטל ושהפתרון הוא לפתוח את השוק לייבוא.

רה”מ התייחס הערב (א’) לנושא הקנאביס בראיון לתכנית “לפני החדשות” בערוץ 13, שם ציין כי הוא “מחוייב ללגליזציה של קנאביס רפואי”.

כשנשאל רה”מ מדוע הוא לא עומד בהתחייבותו ללגליזציה אמיתית, אמר כי מעולם לא הבטיח לגליזציה כזו. “אמרתי שנעשה צעדים לקראת לגליזציה, לא לגליזציה,” אמר.

כשנשאל על הכשלים ברפורמת הקנאביס רפואי, שהובילו למחסור חמור באספקה למטופלים ולעליית מחירים חדה, טען כי הסיבה לכך איננה הרפורמה בתחום, אלא קרטל שיצרו היצרנים בענף.

לדבריו הדרך לפתור את הכשלים היא לפתוח את השוק ולהתיר ייבוא מחו”ל. יש לציין עם זאת כי בפועל למעשה השוק כבר נפתח במסגרת הרפורמה ודווקא מהלך זה הוא שהוביל לעליית המחירים והמחסור.

כמו כן, כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס, גם ייבוא של קנאביס רפואי כבר אושר, אם כי הבעיה היא שעדיין אין בעולם מספיק מפעלים שעומדים בתקן הנוקשה הנדרש לצורך ייבוא מסוג זה.

“כבר יש אנשים שמורשים לקבל קנאביס רפואי, אבל אין אספקה כי יש יצרנים פנימיים שיוצרים קרטל,” אמר נתניהו. “אם נפתח את השוק ליצרנים חיצוניים נמנע את המחיר הגבוה, את הקשיים באספקה.”

עוד הוא הוסיף כי “בדקתי והיתה התנגדות לתת ליצרנים לייצא קנאביס, כי היה חשש של השתלטות של גורמי פשע. פתרנו את זה”.

לסיכום אמר: “אני הולך לפתוח את השוק עוד יותר, לא רק שיצרנים ישראלים ייצאו החוצה, אלא שיצאנים מבחוץ יוכלו לייבא פנימה. אני מחוייב ללגליזציה של קנאביס רפואי.”

כזכור נתניהו חתם לאחרונה על הסכם עם משה פייגלין, שאומץ לאחר מכן גם על ידי מפלגת “ימינה”, לפיו תיושם כבר במושב הראשון של הכנסת “לגליזציה לחולים”.

על פי מודל זה יוכל כל רופא כולל רופאי משפחה לרשום כל כמות של קנאביס עבור כל חולה ולכל מחלה – כלומר לכאורה גם עבור מיגרנות, כאבי ראש או בעיות שינה.

מודל זה ספג ביקורת חריפה מגורמי ממשל ואכיפה, שטענו כי מדובר במודל שלא יתקבל על ידי מערכת הבריאות והרופאים כמו גם על ידי המשטרה. לטענתם מדובר במסמך פוליטי שנכתב למטרת קמפיין הבחירות ותו לא.

בסוף השבוע התחייב יריבו של נתניהו, בני גנץ יו”ר “כחול לבן”, כי אם ייבחר יביא ללגליזציה מלאה במודל קולורדו – כלומר פתיחת חנויות קנאביס חוקיות והתרת שימוש מגיל 21 ומעלה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר