נשים וקנאביס: 7 שימושים היסטוריים שלא הכרתם

לאורך ההיסטוריה היו מספר דרכים סודיות באמצעותן ניצלו נשים מרחבי העולם את סגולותיו המגוונות של צמח הקנאביס.

האם אי פעם תהית לעצמך כיצד זה מרגיש למרוח על גופך העירום כמות נדיבה של שומן כבש ושמן קנאביס? מסתבר שבעבר הלא רחוק נשים רבות באירופה נהגו לחוות את התחושה הזו.

בזמן שבארה"ב התחילו רק לאחרונה לחקור באופן רציני את השימושים הרפואיים של המריחואנה, במשך מאות שנים היו נשים רבות מרחבי העולם אשר ידעו לנצל את העלים והפרחים הקסומים לשימושים יעילים כמו שיכוך כאבים או שיפור חיי המין שלהן.

לפניכם רשימה של כמה מהשימושים הפחות מוכרים של נשים וקנאביס:

 1. שפשוף קנאביס לטיפול בנפיחות בבית החזה

  הקנאביס שימש במשך שנים רבות כטיפול תרופתי דרך העור. במאה ה-11, נהגו נשים להשתמש בקנאביס לצורך טיפול בנפיחות באזור החזה באמצעות שפשוף נקודתי של קנאביס. ספר התרופות הצמחיות The Old English Herbarium מפרט: "ראשית כל יש לשפשף את הצמח עם שומן, לאחר מכן הניחי את הקנאביס על החזה והנפיחות תרד". מסמכים ישנים מעידים על כך ששיטת טיפול דומה הייתה נהוגה במאה ה-19 באזור גרמניה ואוסטריה: "מומלץ להניח קנאביס על החזה הכואב של אישה שזה עתה ילדה".

 2. מילקשייק מריחואנה לשיפור חיי המין

  החל מהמאה ה-7, השימוש בקנאביס בתרבות ההודית עבור הפעילות המינית היה נפוץ במיוחד. המשקה ההודי המוכר בשם Bhang (שעד היום ניתן למצוא ברחבי התת יבשת), הוא ברוב המקרים תערובת של קנאביס עם חלב, מים ותבלינים נוספים היוצרים מעין "מילקשייק מריחואנה", אותו ההודים שותים כאמור גם בימים אלו בכדי לשדרג בין היתר גם את חיי המין שלהם.

 3. רופאים רשמו קנאביס למחלות מין

  בתקופת המאה ה-17 המאוחרת, רופא גרמני הכריז על הקנאביס כתרופה יעילה עבור מחלת הזיבה. המתכון שאותו רופא המליץ עליו היה לבשל את צמח הקנאביס במים יחד עם אגוז מוסקט – ולשתות. בשנת 1869, אחד הנציבים במדינת אוהיו, ארה"ב, יצא בטענה כי צריכה של קנאביס בשילוב עם חלב וסוכר בכל ארבע שעות למשך שבוע ימים מבטיח חסינות מושלמת כנגד מחלות מין שונות. בצד השני של הגלובוס, נשים שעבדו בתעשיית הזנות באיראן בתקופת המאה ה-19 נהגו להשתמש בקנאביס כדי לטפל בדלקות ובקטריות שונות שנבעו מהמקצוע מהתובעני.

 4. סקס וגראס
  שילוב מנצח: סקס וגראס
 5. קנאביס לצורך הקלה בזמן הלידה

  הממסד הרפואי היום איננו ממליץ על שימוש בקנאביס עבור נשים בהריון, זאת בעקבות חוסר המידע בנוגע להשפעות לטווח הארוך שיהיו לעובר. אולם בתקופה של מצרים העתיקה, הקנאביס היה בשימוש נפוץ ביותר בקרב נשים יולדות. המצרים היו גורסים את הקנאביס לתערובת עם דבש ומביאים את החומר במגע עם הואגינה על מנת
  לעזור עם צירי הלידה. בשנת 1851, כתב העת הרפואי של אוניברסיטת אדינבורו שבסקוטלנד, פרסם כי לקנאביס "יש השפעה עצומה על התכווצויות המתרחשות ברחם בזמן הצירים הלידה".

 6. קנאביס לטיפול במיגרנות

  במאה ה-19 באיראן, נהגו לערבב מיצים מזרעי קנאביס יחד עם צמחים נוספים עבור טיפול במיגרנות ובמחלות כאב שונות. בשנת 1942, עורך כתב העת של ארגון הרופאים האמריקאיים, מוריס פישביין, פרסם המלצה לצרוך טיפות קנאביס עבור מיגרנות, ובמיוחד עבור נשים שעומדות להיכנס לתקופת המחזור שלהן.

 7. קנאביס להקלה במהלך תקופת המחזור

  במאה ה-19 נהגה המלכה ויקטריה לקבל מנות חודשיות של קנאביס מהרופא האישי שלה בכדי להקל על כאבי המחזור שלה. במקביל לאותה התקופה בארה"ב נהגו נשים מסוימות לצרוך את התרופה Dysmenine – סירופ המכיל קנאביס לטיפול בכאבי מחזור.

 8. נשים בתולות השתמשו בקנאביס לריכוך המגע המיני

  בשנות ה-30 ברוסיה, נשים שזה עתה נישאו היו משתמשות בתערבות של שומן כבש ו-"נאשה" (קנאביס) על מנת להקל על כאבי ביתוק הבתולים שלהן. סיבה נוספת לשימוש בקנאביס בליל הכלולות הייתה עבור תכונותיו המעוררות חשק מיני.

ראו גם:
לנשים בלבד: שמן סיכה מקנאביס – לשדרוג החוויה המינית
נשים וקנאביס: "שבוע הגראס" של מגזין האופנה המוביל בעולם
"תינוקות מריחואנה" – עישון מריחואנה או חשיש בזמן הריון איננו פוגע בעובר
מחקר: נשים מושפעות פחות ממריחואנה – גברים רגישים למאנצ'יז

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט