מגלגל...
x

פעילות הקנאביס בבית מרקחת “ורונה פארם” נעצרה, וחזרה

לפני כשבועיים פג תוקף רישיון הפעילות בתחום הקנאביס הרפואי של בית מרקחת "ורונה פארם", הפופולרי במיוחד בחברה הערבית, ומטופלים נאלצים לחפש מקור חלופי. בלי קשר, לפני כ-4 חודשים נערכה במקום ביקורת פתע על ידי הרוקחת המחוזית, אך לדברי בית המרקחת אין קשר להפסקת הפעילות, שם צופים חזרה לשגרה בקרוב. מגזין קנאביס מתנצל על הקישור שנעשה בתחילה בין הביקורת לעצירת הפעילות

מזה כשבועיים, מאז ה-24.9, בית המרקחת ורונה פארם הפועל בתחום הקנאביס הרפואי מאז יוני 2020 בישוב טירה ונחשב לאחד מבתי המרקחת המובילים בחברה הערבית בתחום הקנאביס, איננו מנפק עוד מוצרי קנאביס למטופלים עד הודעה חדשה.

עדכון (10.10): בית המרקחת חזר לפעילות בתחום הקנאביס הרפואי.

עצירת הפעילות באה כחודש לאחר שחברת הקנאביס הותיקה איי.אמ.סי (IMC) דיווחה כי חתמה על הסכם לרכישת 51% מבית המרקחת בתמורה לכ-8.5 מיליון שקל. בשלב זה אין צפי רשמי לחזרה לפעילות אך לטענת בית המרקחת זה אמור לקרות בקרוב.

בתשובה לפניות מטופלים הסבירה בשבועיים האחרונים הרוקחת האחראית והבעלים של בית המרקחת, אימאן חאסקיה, כי מדובר בתקלה טכנית בלבד הנוגעת לבעיות תקשורת. לאחר מכן בתשובה לפניית מגזין קנאביס הסבירו כי מדובר בפגות הרישיון לפעילות בתחום, אך הדגישו כי המציאו את כל האישורים ליק”ר והיק”ר עדיין לא הדפיס את החידוש בגלל בקשה להגדלת נפח הכספת בחנות – דבר שאמור להערכתם להיפתר בקרוב.

בית מרקחת ורונה פארם טירה
בית מרקחת ורונה פארם טירה

במקביל, למגזין קנאביס נודע כי לפני כ-4 חודשים נערכה במקום ביקורת פתע על ידי הרוקחת המחוזית אתי שטרן. בתחילה נכתב בכתבה כי זו הסיבה לעצירת הפעילות כעת, אך יש להדגיש כי לדברי בעלי בית המרקחת אין קשר בין הביקורת שנערכה להפסקת הפעילות כעת, ולגביה אף הוגש ערעור. מגזין קנאביס מתנצל על הקישור בין הדברים.

בעקבות ממצאי אותה ביקורת זומנה הרוקחת חאסקיה לשימוע בו הוצגו בפניה הערות הנוגעות להפרות לכאורה של רישיון הפעילות שניתן לה על ידי היק”ר, בראשן החזקה של מלאי קנאביס בכמות של כ-40 ק”ג (מלאי פיזי של כ-30 ק”ג ומוזמן של כ-10 ק”ג נוספים) בעוד שהרישיון הנוכחי מתיר מלאי של עד 15 ק”ג בלבד.

בתגובה לטענות השיבה חאסקיה, באמצעות עו”ד אבי עמבר ממשרד אברהמי צאיג המתמחה בייצוג בתי מרקחת ורוקחים מול משרד הבריאות, כי ההחזקה של כמות גדולה מהמוגדר ברישיון נבעה מאי-הבנה וכי היו בידיה תכתובות מיילים שלדבריה מראות שהיק”ר ידע שהיא מחזיקה בכמויות אלה.

מהתכתובות המדוברות במייל, שעותק מהן הגיע לידי מגזין קנאביס, נראה שחאסקיה פנתה אל היק”ר כבר לפני יותר משנה בבקשה להגדלת נפח האחזקה מ-15 ק”ג ל-50 ק”ג, ובחלוף כשבוע קיבלה תשובה מהיק”ר לפיה לשם המשך הבדיקה עליה להמציא אישור אבטחה (IMC-GSP) ממשטרת ישראל.

חאסקיה הזמינה בדיקת משטרה בהתאם לדרישה, ובתום הבדיקה קיבלה מהמשטרה אישור לכך שעברה את הביקורת בהצלחה. את האישור הנ”ל שלחה חאסקיה אל היק”ר ובכך להבנתה הסתיים כנראה ההליך והיא האמינה בתום לב שבכך היא רשאית להחזיק בכמות שביקשה, כלומר עד 50 ק”ג.

לחיזוק הטענה על תום לב ציין עו”ד עמבר בנוסף כי מאז ועד יום הביקורת בחלוף כמעט כשנה לא שמעה חאסקיה מהיק”ר בקשר לאחזקת ה-50 ק”ג, למרות העובדה כי מדי חודש היא שלחה דוחות מלאי ליק”ר אשר מלמדים כי היא מחזיקה מעל 50 ק”ג, כלומר- היק”ר היה מודע לכמויות אותן היא מחזיקה.

באופן עקרוני רישיון הפעילות של בית המרקחת היה אמור לפוג כבר ב-24.6.21 אך מתוקף הוראות הארכת רשיונות במסגרת משבר הקורונה הוארך מועד תום הרישיון ל-24.9.21, לפני כשבועיים, ואז פג. בקשה לחידוש רישיון והמשך פעילות, כולל הגדלה ל-50 ק”ג, הוגשה על ידי חאסקיה, אך טרם אושרה.

מבחינת פעילותה של חאסקיה עצמה כרוקחת אחראית, קבעה הרוקחת המחוזית שטרן כי היא תבוטל החל מ-15.7.21 ולמשך חצי שנה עד 15.1.22 ולכן הגישה חאסקיה ערעור ובקשה לעיכוב ביצוע. בינתיים, עד להחלטה בעניין זה, היא ממשיכה לנהל את המקום.

משרד הבריאות נמסר: “בית המרקחת מחזיק נכון לעכשיו ברישיון זמני לעיסוק בקנאביס. בהחלטת רוקחת מחוז מרכז מיום 13.6.21 נקבע כי יש לשלול את אישור הרוקחת האחראית אשר בית המרקחת מצוי תחת ניהולה המקצועי, למשך שישה חודשים וזאת בשל הפרות שונות של הוראות הדין והנהלים ולצורך חידודם. טרם ניתנה החלטה בערר שהוגש על ידי הרוקחת לביטול החלטת הרוקחת המחוזית.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר