מגלגל...

נמצאה הבעלים של הבאנג בכנסת: “אמרתי להם שזה כמו תרופה”

מובילת מחאת הנכים להגדלת קצבת הנכות שוהה עם חבריה בתוך משכן הכנסת מאז אתמול. מקטרת המים (באנג) בה היא משתמשת לצריכת הקנאביס הפכה לשיחת היום אמש. “מסרבים להעלות לי את המינון, אני לא יכולה לעשן ג’וינטים,” היא מספרת היום.

אתמול (ב’) פורסמה תמונה של באנג (מקטרת מים) שהושאר בפינת העישון של משכן הכנסת, מה שבעקבות סיפור שקית הקנאביס מהשנה שעברה העלה ספקולציות מגוונות למי שייך המכשיר וכיצד הגיע למקומו.

חיפשנו חיפשנו ולבסוף גם איתרנו את הבעלים הגאה של הבאנג – חנה עקיבא, מובילת מחאת הנכים והחסימות בכבישים.

חנה עלתה לכותרות בעקבות המאבק שלה ושל חבריה, “הפנתרים”, וכן גם לאחר פגישה עם ניקול ראידמן, ידידתה של שרה נתניהו, שהניחה בידה כסף מזומן כתרומה.

חנה עקיבא (שמאל) עם ניקול ראידמן בהפגנה המדוברת (צילום: יונתן סינדל)
חנה עקיבא (שמאל) עם ניקול ראידמן בהפגנה המדוברת (צילום: יונתן סינדל / פלאש90)

מסתבר שמאז אתמול, עת נערכו הדיונים בכנסת בסופם נקבעה קצבת נכות נמוכה מכפי שהובטח להם בתחילה, החליטו “הפנתרים” להישאר בכנסת ולא לזוז עד שהקצבאות יוגדלו. “אנחנו ישנים על הספסלים בתוך הכנסת מאתמול,” סיפרה.

ואיך הגיבו בכנסת לבאנג שמסתובב שם בפינת העישון?

גם זה בטח יעניין אותך

“בא אליי השומר בכנסת וביקש שאני אצניע את זה,” מספרת חנה בשיחה עם המגזין. “אמרתי לו רק רגע והראתי לו את התרופות שלי. שאלתי ‘גם את זה אני צריכה להצניע?’ והוא ענה שלא. אז אמרתי לו שגם את הקנאביס לא צריך להצניע שזו התרופה שלי. הוא אמר ‘סליחה גברת’ ועזב.”.

חנה עקיבא עם הבאנג
חנה עקיבא עם הבאנג (לחצו להגדלה)

את הקנאביס הרפואי מקבלת חנה בעקבות כאבים מהם היא סובלת באופן קבוע כתוצאה משיתוק, כמו גם לטיפול במחלת המעיים ‘קוליטיס’ ממנה היא סובלת. “הזן שאני הכי אוהבת זה ‘אלסקה’ של ‘תיקון עולם’,” סיפרה. “קיבלתי רשיון אחרי המחאה שהיתה בבית של גרמן לפני כחמש שנים.”

עוד התלוננה חנה על כך שמשרד הבריאות מסרב להעלות לה, כמו לרבים אחרים, את המינון החודשי: “זה מרגיע אותי מאוד אבל לא מספיק לי, נגמרת לי האספקה לפני הזמן ולא מוכנים להעלות לי את המינון אפילו לא בקצת, בגלל זה אני מעשנת רק במכשיר”.

“במשך שנים הייתי עם תרופות והקנאביס הרבה יותר טוב,” היא סיכמה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר