נכים הודיעו על שביתת רעב: “תנו לנו קנאביס או שנמות”

משה בר, יו”ר עמותת “נכים למען נכים”, מאס בהתעללות שעוברים לדבריו חולים ובעלי מוגבלויות המבקשים לקבל טיפול בקנאביס. כעת הוא קורא לציבור להצטרף אליו למחאה מחר (א’) מול משרדי הממשלה בירושלים: “משרד הבריאות מנסה להרוג את החולים”.

אין צורך להרחיב אודות מסע החתחתים אותו נאלץ לעבור כל אדם המבקש נגישות לטיפול בקנאביס רפואי, ונדמה שכל אזרח במדינה כבר מכיר חבר או קרוב משפחה שהזדקק לתרופה ומצא עצמו נתקל בחומת הביורוקרטיה האטומה של היק”ר ומשרד הבריאות.

גם משה בר, יו”ר עמותות “יד לחירש” ו-“נכים למען נכים”, מכיר היטב את הסיטואציות הללו. כאחד שמלווה בעלי מוגבלויות במשך שנים הוא מצא עצמו נדהם כל פעם מחדש כיצד משרדי הממשלה מקשים על חולים במצב קשה, שכמעט מתחננים שיעניקו להם קצת קנאביס שייתן מזור לסבלם.

משה בר, עמותת נכים - רוצים קנאביס רפואי
משה בר, יו”ר עמותת נכים – רוצים קנאביס רפואי

במהלך השנים האחרונות הקפיד בר להגיע לוועדות הכנסת השונות שעסקו בקנאביס, בהן דרש בין היתר לפעול לזירוז ההליך הנדרש להנפקת אישור לקנאביס רפואי. אולם היום נראה שהגיעו מים עד נפש ובר, יחד עם שחר קניג המטופל בעמותה, הכריזו כי הם פותחים בשביתת רעב ומתכוונים לערוך מחאה לקידום הנושא.
.

“שיאשרו לנו קנאביס – או שנמות בדרך”

ב’קול קורא’ שפרסמה העמותה השבוע נכתבת ביקורת קשה על התנהלות היק”ר ומשרד הבריאות בכל מה שקשור לתחום הקנאביס: “לאחר שמצאנו שמשרד הבריאות ויק”ר מסרבים לאשר קנאביס רפואי לאנשים הזקוקים לטיפול, מסקנתנו היא שמשרד הבריאות ויק”ר מנסים להרוג לאט לאט את החולים, נכים, וקשישים בכך שאינם מספקים טיפול הולם לציבור”.

במכתב הם מדגישים כי שבעו מהבטחות של אישי ציבור ופוליטיקאים: “במשך תקופה ארוכה הובטח בועדות בכנסת כי המצב ישתפר וההליך ישונה לטובת הציבור, אך נכון לעתה כל ההבטחות עומדות באוויר והליך הבקשה לרישיון שימוש בקנאביס לא השתנה ואף מחמיר”.

בצעד חריג הכריזו כאמור משה בר וחבר עמותה נוסף על פתיחת שביתת רעב החל משבוע הבא: “אני משה בר יו”ר העמותה ושחר קניג המטופל בעמותה החלטנו לפתוח בשביתת רעב ולא לאפשר לגורמים הנ”ל להרוג אותנו לאט. אנו לוקחים את גורלנו בידינו – או שיאשרו לנו טיפול בקנאביס רפואי או שנמות בדרך ונחסוך למשרדי הממשלה את הטרחה. אנו מוכנים לשלם את המחיר הכבד בכדי שלבאים אחרינו יהיו זכויות”.

מהעמותה ביקשו למסור כי ההפגנה תתמקד בנושא הקנאביס הרפואי בלבד, והיא תיערך מול משרד ראש הממשלה בתאריך 29/01/17 החל מהשעה 10.00.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר