משרד הבריאות פותח קורס קנאביס לרופאי משפחה

רפורמת הקנאביס הרפואי החדשה תצא בקרוב לדרכה עם קורס קנאביס רפואי מיוחד שייפתח עבור רופאים ויימשך יומיים. “הספר הירוק” יהיה גולת הכותרת של הסמכת רופאים לטיפול בקנאביס רפואי בחולים במגוון מחלות. טרם נפתרה בעיית זני הקנאביס הרפואי שנפסלו על ידי המשרד.

לפני שלושה חודשים דיווחנו לראשונה על התכנית של משרד הבריאות להכשיר רופאים לטיפול בקנאביס, במסגרתה יחולק “הספר הירוק” – ספר הדרכה עליו עמלו ביחידה לקנאביס רפואי בשנים האחרונות יחד עם מומחים בתחום. “נסמיך רופאים לאשר טיפול בקנאביס,” הבטיחו בכירי המשרד בדיונים בועדות הכנסת.

כעת מדווח גל”צ גם הוא כי בקרוב תחל הסמכת הרופאים לטיפול בעזרת קנאביס רפואי. על פי הדיווח משרד הבריאות ייפתח בקרוב קורס קנאביס רפואי, המבוסס בחלקו על הקורס החד-פעמי שנערך לפני 3 שנים.

במסגרת הקורס, שיימשך יומיים בלבד, ייחשפו רופאים מומחים מתחומים שונים לאופי ואופן הטיפול בעזרת קנאביס רפואי. בין השאר יוכלו להשתתף בקורס רופאי משפחה או ילדים, אונקולוגיה, פסיכיאטריה של המבוגר, אורתופדיה, גסטרואונקולוגיה ועוד.

יעקב ליצמן
“רופאים יחלקו קנאביס רפואי” – אמר ועשה

רופאים שיעברו את ההסמכה בהצלחה, יורשו לספק רשיונות קנאביס לחולים.

“ההרשמה להשתלמות תיעשה בהתנדבות, ולא בכפייה,” אמר ד”ר ליאוניד אידלמן, יו”ר הסתדרות הרופאים, לגל”צ. “רופאים שירצו לטפל בקנאביס ילמדו איך לטפל, מתי לתת אישורים ומתי לא”.

בקורס ידריכו צוותים משותפים של ההסתדרות הרפואית ומיחידת הקנאביס הרפואי במשרד הבריאות, בראשות ד”ר מיכאל דור, סגן מנהל היק”ר.

במשרד הבריאות אישרו את הפרטים, ומסרו בתגובה כי בכוונתם להכשיר מספר גדול ככל האפשר של רופאים, על מנת להקל על המטופלים.

נושא החלוקה לזני קנאביס והנסיון לעבור לחלוקת קנאביס רפואי לפי אחוזי רכיבים פעילים עדיין נמצא בדיון. בחודש ינואר 2016 אמור משרד הבריאות להגיש תשובתו לבג”צ בנוגע לתכנית ההסדרה הסופית של הענף.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר