מגלגל...
x

משרד הבריאות זימן את ד”ר ברקת שיף לבירור

ד”ר ברקת שיף, רופאת הכאב הידועה בנכונותה לעזור לסובלים מכאבים בעזרת טיפול בקנאביס, זומנה על ידי משרד הבריאות לבירור על אופי מתן ההמלצות שהיא מספקת למטופלים.

ד”ר ברקת שיף, אחת מרופאות הכאב התומכות בשימוש בקנאביס לסובלים מכאבים, זומנה לבירור במשרד הבריאות עקב כמות ההמלצות הגבוהה שהיא מספקת.

ברקת שיף
ד”ר ברקת שיף

במכתב שנשלח אליה לפני כשבועיים ועליו חתום מנכ”ל משרד הבריאות רוני גמזו, נכתב כי “מספר המטופלים באחריותך המחזיקים ברשיון קנאביס הוא מהגבוהים מכלל הרופאים” ועל כן “אני מעוניין לדעת מהם כלי המעקב שאת מפעילה להערכת הטיפול”.

כנראה בכדי להפעיל לחץ על ד”ר שיף, זימן אותה כאמור מנכ”ל משרד הבריאות לבירור. על פי הדיווח ב-NRG צפויה גם ד”ר תמר ישר, רופאה נוספת הנחשבת למתירנית יחסית, לקבל זימון דומה. עם זאת, בשיחה עימה טענה ד”ר ישר כי לא קיבלה זימון כזה ואינה יודעת במה מדובר.

ד”ר שיף התראיינה הבוקר בנושא גם לתכנית הרדיו של גיא זהר ברדיו 103FM ואמרה: “אני בטוחה בצדקת דרכי. הסיפור הוא שד”ר גמזו שלח אליי מכתב ובו הוא מבקש ללמוד מהם הקריטריונים בהם אני מנפקת המלצות.” ד”ר שיף סיפרה כי שוחחה עם גמזו ואמרה כי “אשמח להסביר לך כיצד אני עושה זאת ולהגיע לפגישה.”

“עם זאת, הבקשות שלי להמלצות קנאביס והסטטיסטיקה בנוגע אליהן אינה נמצאת ברשותי ואמורה להיות בידי משרד הבריאות,” הוסיפה. “לכן איני יודעת מדוע הוא ביקש זאת ממני.”

“אני יודעת שקנאביס זו אפשרות טיפולית רצויה ויעילה להרבה מאוד אנשים,” אמרה. “המדד לטיפול בכאב הוא לא הפסקת הכאב אלא בעיקר הפחתת הכאב או שיפור איכות החיים של החולה תוך כדי הסבל מכאב.”

האזינו:

כזכור, לפני מספר שבועות התארח גמזו בתכנית הבוקר “אורלי וגיא” במהלכה טען כי “קנאביס הוא פלסיבו”, התעמת עם ד”ר ברקת שיף ואף אמר כי “ברקת היא קיצונית. היא תיתן קנאביס לכל אחד, אפילו אם יש לו תלונה מאוד מאוד פשוטה…”

צפו:

ח”כ משה פייגלין התייחס הבוקר לידיעה אף הוא וכתב בעמוד הפייסבוק שלו כי “במהדורות הבוקר מודיעים שמנכ”ל משרד הבריאות מזמן אליו רופאים ה’מעיזים’ לרשום קנאביס רפואי לחולים הזקוקים לכך, ומהלך עליהם אימים. רוני גמזו שיקר לוועדת העבודה והרווחה של הכנסת, והביא בדרך רמיה לפטור ממכרז בגובה 1.6 מליארד ש”ח לחברה פרטית שאמורה להשתלט בין השאר על שוק הקנאביס. התנהלותו המאפיוזית של רוני גמזו מציבה אותו בצד הנחקר לא בצד שיש לו סמכות מוסרית כל שהיא לחקור ולהלך אימים על רופאים המבקשים להיטיב עם עם מטופליהם.”

“אמשיך ואעמוד לצידם של אותם רופאים – מחד, ולחשוף את השחיתות לה מסייע מנכ”ל משרד הבריאות, שחיתות המעבירה מאות מליוני שקלים מבתי החולים הציבוריים לכיסים פרטיים (בעיקר של מקושרים במשרד הבריאות),” הוסיף.

לפני כחצי שנה, במהלך דיון בוועדת הכנסת, העידה ד”ר ברקת שיף עצמה ואמרה כי היא מוגדרת על ידי משרד הבריאות כרופאה ש’נותנת’. “אני גאה להיות רופאה ש’נותנת’,” אמרה. “תפקידי הוא לעזור לחולים ולתת להם את איכות החיים. ואם יש בידיי כלי שבאמצעותו אני יכולה לעזור, אני רוצה לעזור. אני חושבת שאני רופאה טובה.”

צפו:

ראו גם: ד”ר ברקת ליהודה ברוך: “אתה פוגע ברופאים ובמטופלים בקנאביס רפואי”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר