מגלגל...

מריחואנה היא סם מסוכן? תוכיחו לנו

אחרי שנים של התנצלויות והתנגחויות, הגיע הזמן להפוך את היוצרות. במקום להוכיח לנבחרי הציבור ופקידיו כי המריחואנה טובה לנו, הגיע הזמן שהם יראו לנו את מלוא המחקרים הקובעים שמדובר בצמח מסוכן. ואל תשכחו לספר לנו מי מימן את המחקרים עליהם מתבססת שטיפת המוח הזו

מאת: שחר בן-פורת

שחר בן-פורת
שחר בן-פורת

יעל גרמן שבה והצהירה/הסבירה כי המריחואנה היא סם מסוכן ולכן צריך אישור כדי להשתמש בה. זו לא הפעם הראשונה, כידוע; לאורך השנים, מאז נחשפתי לראשונה ליכולותיו הפלאיות של הצמח, אני שומע שוב ושוב כי זהו סם מסוכן, הנמצא בפקודות הסמים המסוכנים, בלה בלה בלה, אתם כבר יודעים את ההמשך.

לאורך כל השנים, קהילת אוהדי הצמח נמצאת בצורה כזו או אחרת של התגוננות. ‘מה פתאום’, אנו צועקים חדשות לבקרים, ‘זה לא סם מסוכן. הנה, תראו את כל המחקרים שיצאו, זה טוב למצב הרוח, להרגעת כאבים, לטיפול בסרטן, להרגעת כעסים’. ואם אין לנו מחקרים אז מה אומרים? ‘הרבה אנשים מעשנים והכל בסדר, אז מה אתם רוצים מאיתנו?’.

גם אני הייתי שותף לאסטרטגיה הזו, שמעולם לא נקבעה באופן מושכל אבל נוכחת בכל השיח הציבורי סביב הנושא. גם בתקופה בה דיבררתי את עלה ירוק, בבחירות לכנסת של 2006, תרמתי תרומה כזו או אחרת לדיאלוג הבעייתי הזה.

היום אני אומר שהגיע הזמן לשנות את הדיאלוג לחלוטין. יעל גרמן מצהירה כי מדובר בסם מסוכן? הרשות למלחמה בסמים דואגת לוודא שלא נחשוב לרגע שיש משהו טוב בצמח הזה? בבקשה, הביאו לנו הוכחות.

על מי נערכו המחקרים ומי מימן אותם?

ההיגיון החדש שהולך ומזדקק במוחי בשעות האחרונות מבוסס על עובדה פשוטה: יעל גרמן, כנבחרת ציבור, מחוייבת לנו. גם פקידים כמו אלו המנהלים את אותה רשות למלחמה מקבלים את משכורתם מהציבור ולכן מחוייבים לנו; אם יתברר שלא, עקב השפעתם הרבה על הציבור הם בכל מקרה מחוייבים לנו.

אם הם מחוייבים לנו, וטוענים שהם עושים את כל מה שהם עושים – כלומר, לא נותנים לנו לעשות את מה שאנו רוצים לעשות – כדי לשמור עלינו, אני דורש הוכחות.

שיראו לנו את המחקרים הקובעים כי מדובר בסם מסוכן, שגורם להתקפים פסיכוטיים, ממכר, מדרדר לשימוש בסמים קשים ובסך הכל עושה אנשים שכחניים וטפשים.

אני רוצה לראות את המחקרים ולקרוא את כל הפרטים הקטנים. מתי המחקרים הללו נעשו? כמה אנשים השתתפו בהם? כמה אנשים היו בקבוצת הביקורת? איזה סוג של מריחואנה קיבלו הנבדקים? באיזה אופן הם צרכו את הצמח – אכילה, עישון או הזרקה לווריד? איזה מינון של THC היה במריחואנה אותה הם צרכו? באיזו תדירות הם צרכו את המריחואנה? אילו משימות הם נתבקשו לבצע בזמן שהם היו תחת השפעת הצמח? האם הם קיבלו שתיה בזמן הבדיקה? האם הם אכלו כשהרעב תקף אותם? וכמובן, מי היה הגוף שמימן את המחקרים הללו?

את כל הנתונים הללו צריך לבדוק ביחס למציאות בת ימינו כדי לראות איזה טעם יש באותם מחקרים. אחרי הכל, חדשות לבקרים אנו שומעים על מחקרים חדשים המאוששים את יעילות הצמח. לא זכור לי מתי לאחרונה נעשה מחקר המוכיח כי הצמח אכן מסוכן.

תוכיחו שאתם טובים יותר מאבא אלוהים

אני רוצה לדעת את כל זה, כי במקום להתווכח על שמו הטוב של הצמח הזה, הגיע הזמן להחזיר את הדיון למקום האמיתי – גרמן ושאר פקידיה צריכים להוכיח את שמם הטוב. לא רק שלהם, אלא של המחקרים בהם הם מנופפים.

אתם חושבים שאתם טובים יותר מאמא אדמה ואבא אלוהים? בבקשה, תוכיחו לנו. עד אז, תעזבו אותנו בשקט, ותנו לנו לעשות את מה שאנחנו יודעים ואוהבים לעשות: לשאוף עמוק לריאות.

ראו גם: מדריך הטרמפיסט ללגליזציה – השיבו מלחמה עם העובדות!

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר