מרדף לעין המצלמה: 60 ק”ג חשיש נתפסו בגבול ירדן

במהלך ניסיון הברחה שסוכל נעצרו שלושה חשודים, תושבי הפזורה הבדואית, לאחר מרדף שכלל גם סיוע של מסוק באוויר. בסיום האירוע נתפסו ברשות המבריחים 60 קילוגרם חשיש. צפו:

סוגרים על הגבולות: לוחמי יחידת מגן בשילוב עם כוחות מסתערבים של ימ”ס דרום וחיילי אוגדת 80 הצליחו למנוע ניסיון הברחה של כ-60 ק”ג חשיש בשווי מוערך של כמיליון שקלים באזור הגבול הירדני.


(דיווח: אילנה קוריאל, Ynet. צילום: דוברות המשטרה)

אחד מהחשודים שנעצרו הוא מבריח סמים מוכר למשטרה אשר ריצה עד לא מזמן תקופת מאסר בכלא בעוון עבירות דומות, כאשר ברוב המקרים הוא נהג לנצל את נתיבי ההברחה משטח הגבול המצרי. כעת פעל גם מכיוון הגבול הירדני.

לאחר שהנאשמים נצפו בעדשת המצלמה של כוחות הביטחון, הוקפצו היחידות השונות לאזור וסימנו לחשודים לעצור. החשודים סירבו להישמע להוראות הצבא והמשטרה ובמקום התפתח מרדף במהלכו הוזנק לאוויר גם מסוק משטרתי שהצליח לאתר את החשודים ולמנוע מהם את המשך הבריחה. כתב אישום הוגש אתמול (א’) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד השלושה ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

מפקד יחידת מגן, סגן-ניצב נועם קייזר, ציין כי הפעילות לסיכול הברחות סמים דרך גבולות בדרום מתקיימת לאורך כל השנה תוך שילוב זרועות עם הכוחות המקצועיים שפועלים שם. “הנחישות והחתירה למגע של הלוחמים הביאה למעצרם של החשודים שניסו להימלט מהמקום בעת שהבחינו בהם,” אמר סנ”צ קייזר. מתחילת שנת 2015 לכדו אנשי היחידה 250 ק”ג חשיש, 17 ק”ג קוקאין ו-2 ק”ג הרואין.

הסחורה שנתפסה (צילום: דוברות המשטרה)
הסחורה שנתפסה (צילום: דוברות המשטרה)

ראו גם:
מדינה ביובש: מעל 100 ק”ג חשיש נתפסו בגבולות מצרים וירדן
שני מבריחי חשיש ישראלים נורו למוות בגבול מצרים
נתפס נסיון הברחת 300 ק”ג חשיש ממצרים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר