מפעל קנאביס רביעי בישראל: "יוניבו" – מהשבוע בבתי המרקחת

החל מהשבוע יופיעו בבתי המרקחת מוצרים של חברה חדשה, "יוניבו", הראשונה שהיא לא אחת מ-8 החברות הותיקות שתמכור קנאביס למטופלים. אתמול קיבלה החברה תקן IMC-GMP ובכך הפך המפעל שלה לרביעי במספר בישראל.

חברת הקנאביס החדשה "יוניבו" (Univo) קיבלה תקן IMC-GMP למפעל שלה באשקלון, ותחל בימים הקרובים במכירת מוצרים במיתוג שלה וכן של מותגים נוספים בבתי המרקחת. "יוניבו" הוא המפעל הרביעי במספר בישראל אחרי "פנאקסיה", "בזלת" ו-"BOL". בעקבות ההודעה זינק הבוקר (ב') שווי מניית "יוניבו" בבורסה בכ-14%.

גולן ביטון, מנכ"ל יוניבו, אומר כי "לצד הפעילות בארץ, אנו מסתכלים על שווקים מחוץ לישראל, נערכים לייצוא לכשיגיע, ומכינים עצמנו לעמידה בתקינה האירופאית, על מנת שנוכל לפנות גם לחו"ל ולספק מוצרים בתקינת EU-GMP ללקוחות עימם חתמנו על חוזי מכירה והפצה".

אריזת קנאביס יוניבו
אריזת מוצרי קנאביס של "יוניבו"

עוד לדבריו "בקרוב מאוד מטופלי הקנאביס הרפואי בישראל יוכלו לרכוש מוצרים בתקן GMP ובאיכות פרימיום מתוצרת יוניבו בבתי המרקחת. עברנו כעת לפעילות מסחרית מלאה הכוללת רכישת קנאביס וייצור מוצרים על פי האסדרה החדשה בתקינת GMP, ועם הגעת המוצרים לבתי המרקחת נציג הכנסות עוד במהלך 2019."

גולן ביטון (צילום: יוניבו)
גולן ביטון, מנכ"ל "יוניבו"

כושר הייצור השנתי של יוניבו עומד על 18 טון קנאביס רפואי, ולדברי החברה הם יכולים להכפילו ללא צורך בהגדלת המפעל. "חוות עמית", המיועדת לגידול קנאביס רפואי וגם היא בבעלות "יוניבו", נמצאת בתהליכי הקמה מתקדמים, ובשלב הבא תגדל יוניבו גידול עצמאי של קנאביס רפואי, ותפעל מייצור ושיווק משלב הזרע עד מוצר לבתי המרקחת.

"החברה שואפת לשליטה מלאה בכל שרשרת הערך כך שמהלך זה ייתן לחברה יתרון משמעותי בשוק ושליטה בכמות ובאיכות המוצר משלב הגידול והייצור," הוא אומר. "לחברה מרכז מו"פ פעיל והיא חברת הקנאביס היחידה שחתמה הסכם פיתוח עם ויאולי מבית 'סאנרה' לפיתוח פורמולציה ייחודית למשאף מבית 'ויאולי'."

המפעל של יוניבו משתרע על שטח של 750 מ״ר וכולל מעבדה למחקר ופיתוח ומערכות ייצור מיוחדות. שטח הגידול של יוניבו עומד על מספר דונמים בדרום הארץ כך שבאמצעות עלויות ייצור והפצה בישראל, הנמוכות ביחס לשאר העולם, צפויה החברה לשמר ערך מקסימלי בין היצור למכירה.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט