מעשנים ג’וינט עם לפיד – סיכום ותמונות מההפגנה

למעלה מ-100 תומכי לגליזציה הגיעו אמש אל מול ביתו של שר האוצר יאיר לפיד וקראו לו לצאת ולעשן איתם ג’וינט. גדי וילצ’רסקי ניצח על ההצגה ובקהל עישנו ג’וינטים בגלוי.

שתי העדויות שפורסמו בתחילת השבוע ובהן נחשף שקרו של שר האוצר לפיד, עוררו את תומכי הלגליזציה מרבצם והביאו למעלה מ-100 מהם להפגין ממול לביתו אמש.

בנוסף הגיעו למעלה מ-30 שוטרים וכ-10 ניידות משטרה אשר חסמו את הכניסה לחנייה שמחוץ לבית השר.

שוטרים מקימים מחסום מחוץ לביתו של יאיר לפיד
שוטרים מקימים מחסום מחוץ לביתו של יאיר לפיד

המפגינים, שהתאספו בצד הכביש ממול לביתו של השר, קראו ללפיד להפסיק עם השקרים ולבטל את חוקי הפללת צרכני המריחואנה. רבים מהם החזיקו ג’וינטים ביד וריח קנאביס מתוק היה חלק בלתי נפרד מהתפאורה.

הפגנת לגליזציה - יאיר לפיד
מפגינים מול ביתו של יאיר לפיד

גדי וילצ’רסקי, איש המחאה ואולי הסטנדאפיסט המוביל בישראל היום, ניצח על ההצגה והצליח לעורר את הנוכחים.

גדי וילצ'רסקי - יאיר לפיד
גדי וילצ’רסקי – איש המחאה מס’ 1 בישראל

המקרה החריג היחיד שנרשם היה כאשר עו”ד דקל-דוד עוזר, מייסד תנועת “דור האמת”, לקח את המגאפון והודיע שהוא מדליק ג’וינט במחאה על שקריו של לפיד. שתי שאיפות ממה שהיה אמור להיות ג’וינט, אבל היה למעשה טבק, הספיקו כדי שמפקד המשטרה במקום יגיע ויעצור את ההתרחשות.

דקל עוזר מציע ג'וינט לשוטר
עו”ד דקל-דוד עוזר מציע ג’וינט לשוטר

“יש חשיבות גדולה מאוד בכך שאנשים בכירים יודו שהם עישנו בצעירותם, וזאת על מנת להכשיר נורמטיבית את העישון,” אמר דקל לכתב המגזין. “זאת הסיבה שאנחנו דורשים מכב’ השר יאיר לפיד להפסיק לשקר, ולהודות כי הוא עישן בעבר, פעולה אשר לעצמה איננו רואים כעבירה כלל וכלל.”

“כל הכבוד למארגנים עמוס סילבר, חגית יגודה ושלומי סנדק, שהרימו רעיון מעולה ולגדי וילצ’רסקי שפשוט עשה את הערב לערב מקסים ומצחיק ונתן הופעה, וכמובן לכל הפעילים שבאו באופן ספונטני לאירוע,” סיכם.

צחוקים בהפגנת הלגליזציה
דקל-דוד עוזר, חגית יגודה וגדי וילצ’רסקי מפגינים

יש לציין שלפחות על פי הנראה בהפגנה, תומכי הלגליזציה בישראל עדיין אינם מעיזים להגיע בהמוניהם ולהביע את מחאתם. עם זאת, ביחס להפגנה שהתארגנה בתוך פחות מ-36 שעות, בהחלט ניתן להכתיר את המבצע כהצלחה וכאחד מאירועי הלגליזציה שיזכרו לטובה.

על אף שצוות “יש עתיד” ניסה להסביר את הסיבה לשקר, שר האוצר לפיד עצמו טרם התייחס לפרשה ולא חזר בו מדבריו.

תודה להילה עוז על התמונות. לצפייה באלבום המלא לחצו כאן.

ראו גם: “עישנתי מריחואנה עם גורם בכיר במשרד המשפטים”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר