דייויד סטרן: “לבטל את האיסור על מריחואנה בכדורסל”

מי שהיה הקומישינר של ליגת הכדורסל הטובה בעולם, מספר בראיון כיצד שינה את דעתו בנוגע לקנאביס והשפעותיו וקורא לבטל את האיסור על השימוש בו ב-NBA. “אולי ליגות הספורט הן אלו שצריכות להוביל את הדרך,” אמר.

דייויד סטרן, המנהל הראשי לשעבר של ה-NBA, תומך בהסרת הקנאביס מרשימת החומרים האסורים בשימוש בליגת הכדורסל הטובה בעולם.

“היום אני נמצא בנקודה בה, באופן אישי, אני חושב שצריך כנראה להסיר את המריחואנה מרשימת החומרים האסורים,” אמר השבוע. “אני חושב שיש הסכמה אוניברסלית על כך שמריחואנה לשימוש רפואי צריכה להיות חוקית לחלוטין.”

את הדברים אמר סטרן בראיון שנתן לשחקן העבר אל הרינגטון, שהפך לאחר פרישתו ממשחק בשנת 2015 למשקיע קנאביס בעל חוות גידול בארה”ב וחברת קנאביס מצליחה בשם ויולה (Viola), על שם סבתו.

סטרן, בן ה-75, היה הקומישינר של ה-NBA במשך 30 שנים, מאז שנת 1984 ועד 2014, ונחשב למי שלצד אחריותו להצלחה המטאורית לה זכתה הליגה בשנים אלו – היה גם זה שהוביל את המאבק בשימוש בחומרים אסורים במשחק.

בראיון סיפר סטרן כי בתחילת הדרך הוא החליט לצאת למאבק בשימוש בקנאביס ב-NBA לאחר ששמע שישנם שחקנים העולים למגרש כשהם תחת השפעה. “שחקנים סיפרו לנו שיש שחקנים שעולים לשחק ב’היי’, אז הגברנו את האכיפה,” אמר.

“אני חושב שצריך לאפשר לכל אחד לעשות מה שחוקי ומותר במדינה בה הוא נמצא,” אמר בהתייחס לעובדה ש-8 מדינות בארה”ב כבר אישור לגליזציה ושימוש חוקי בקנאביס.

“אולי ליגות הספורט הן אלו שעליהן לקבוע לאן כל זה הולך ולהוביל את הדרך,” סיכם והסביר שמה שהוביל לשינוי העמדה אצלו היה בעיקר סדרת הכתבות בנושא שפירסם ד”ר סנג’י גופטה ברשת CNN.

בשנים האחרונות רבים מכוכבי הענק של הליגה הצהירו בגלוי כי צרכו קנאביס לאורך הקריירה כטיפול במכאובים ובכלל.

על פי חלק מהעדויות אחוז צריכת המריחואנה בקרב שחקני NBA פעילים אף עולה בהרבה על 50%, כולל כאלו המשחקים תחת השפעה.

חדשות