ממסטיקים למריחואנה: מנהל אימפריית ‘ריגלי’ עובר לקנאביס

המיליארדר מאימפריית המסטיקים ‘Wrigley’ יצרנית מסטיק ‘אורביט’ וסוכריות ‘סקיטלס’, עובר לעסקי הקנאביס וישמש יו”ר חברת הקנאביס הרפואי ‘סורטרה’ (Surterra) מג’ורג’יה, ארה”ב. זאת לאחר שהוביל סבב גיוס הון שלישי מוצלח של 65 מיליון דולר.

מאת: מיתר דרור

שחקן חדש בענף הקנאביס: המיליארדר ויליאם ריגלי ג’וניור השני, שניהל עד לא מזמן את העסק המשפחתי המצליח – חברת המסטיקים הענקית ‘ריגלי’ (Wrigley) הפועלת מזה 117 שנים בארה”ב.

ריגליז, האחראית למותגי ענק כמו אורביט, סקיטלס, ג’וסי-פרוט, סוכריות הובה-בובה ועוד, נמכרה בשנת 2008 לאיש העסקים וורן באפט ולתאגיד הממתקים ‘מארס’ (Mars), יצרן חטיפי השוקולד מארס, טוויקס, אם אנד אמ’ס, סניקרס ועוד.

מסטיקים ריגלי
המסטיקים המפורסמים של ריגלי

וויליאם, 54, שהיה יו”ר ומנכ”ל החברה במשך כעשור, סייע בעצמו במכירת העסק המשפחתי שהפך להיות חטיבה בתאגיד מארס. ריגלי הוקמה ב-1891 כחברה לייצור סבון ואבקת אפייה כשאת המסטיקים צירפה למוצרים ככלי לקידום מכירות.

“תעשייה שנוצרת מאפס”

ביום שני השבוע (6.8) הודיעה רשמית חברת הקנאביס הרפואי ‘סורטרה’ (Surterra) ממדינת ג’ורג’יה, ארה”ב, כי ריגלי הבן הצטרף לחברה וישמש כיושב ראש הדירקטוריון.

ההודעה הגיעה לאחר סבב גיוס הון מוצלח של 65 מיליון דולר שהוביל ריגלי דרך חברת ההשקעות הפרטית שלו הממוקמת בפאלם ביץ’, פלורידה. זה היה סבב גיוס ההון השלישי ובסך הכל משנת 2015 גויסו לחברה 100 מיליון דולר.

ריגלי ג’וניור אמר כי הוא נכנס לתעשיית הקנאביס בעיקר בגלל התועלות הרפואיות של המריחואנה וגם הוסיף כי ברצונו לשלב את נסיונו בהפצת מוצרים ובניית מותג כדי לעודד צמיחה בחברת סורטרה.

“אנחנו מאמינים ביכולת של הקנאביס לשפר את איכות החיים של מטופלים ברחבי המדינה ואנחנו מתרגשים לבנות חברה שתשמש כמובילה עולמית בתעשייה לטווח הארוך”, אמר לרויטרס.

נכון להיום חברת סורטרה מנהלת עשר חנויות קנאביס רפואי בפלורידה והיא גם בעלת רישיון לפעול בשוק הקנאביס הרפואי החדש של מדינת טקסס, אליו היא מתכננת להיכנס בקרוב.

“כאשר הבנתי את התועלות העצומות, זה באמת שינה את דעתי לגבי התעשייה,” הוסיף ריגלי על פי בלומברג. “לא רואים יותר מידי הזדמנויות להשפיע כך על תעשייה שנוצרת מאפס”.

וויליאם ריגלי הבן
וויליאם ריגלי הבן

בקרוב לגליזציה

בארה”ב מותרת המכירה של קנאביס רפואי ב-30 מדינות (States) ולאחרונה ה-FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי) אף אישר לראשונה תרופה המבוססת על רכיב טבעי מקנאביס (CBD).

אמנם עד כה מנע האיסור הפדרלי על מריחואנה בארה”ב מבנקים וחברות ענק מלהשקיע בתעשיית הקנאביס, אך להערכת ריגלי הממשל הפדרלי יעשה בקרוב צעדים להורדת הרגולציה על מנת שלא לתת למשקיעים ‘לברוח’ מעבר לגבול לקנדה, שם אושרה לאחרונה לגליזציה מלאה שתיכנס לתוקפה בחודש אוקטובר, בעוד כ-9 שבועות.

ריגלי גם רמז כי בסופו של דבר מתכננת חברת סורטרה להיכנס לשוק המקומי (ארה”ב) של קנאביס למטרות פנאי. נכון להיום תשע מדינות מתירות מכירה של קנאביס למטרות פנאי וגם וושינגטון די.סי הבירה.

למרות החששות שמעורר האיסור הפדרלי, נדמה כי המעבר של מיליארדי דולרים מהשוק השחור לשוק החוקי של כלכלת ארה”ב מושך את תשומת הלב של משקיעים רבים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר