מכונית שעשויה מקנאביס? ג’יי לנו בדק

בתכניתו “המוסך של ג’יי לנו”, בודק הפעם המנחה המפורסם את המכונית הראשונה בעולם העשויה קנאביס המפ. בנסיעה שומע לנו פרטים אודות הרכב הייחודי מהיזם, שהשקיע כבר 200 אלף דולר בפיתוח ומקווה להפוך ליצרן הראשון של רכבים נקיים מפחמן.

מכונית הקנאביס עליה דיווחנו בשנת 2015, הצליחה לעשות השבוע כותרות בארה”ב בעזרת השתתפות נדירה שלה בתכנית החדשה של ג’יי לנו – מנחה תכניות הלילה הותיק והמוערך.

ברוס דייטזן (Bruce Dietzen), בכיר לשעבר בענקית המחשוב העולמית ‘HP’, הצליח לייצר דגם של מכונית שכל גופה עשוי מ-100% קנאביס ‘המפ’ – הקנאביס התעשייתי הנקרא ‘קנבוס’ – ומבוססת על הדגם המקורי של “מודל T” המקורית של הנרי פורד, מייסד חברת “פורד”.

דייטזן שפך על הפרויקט הגרנדיוזי שלו כבר למעלה מ-200 אלף דולר והצליח לייצר רכב חזק במיוחד, שמצד אחד חזק פי 100 מפלדה ועמיד בהרבה בפני מכות ושריטות ממכוניות רגילות בשוק – ומצד שני קל יותר מפיברגלאס.

בפרק האחרון בסדרה “המוסך של ג’יי לנו”, בה הוא מתנסה בכל פרק ברכב מסוג אחר, נוסע המנחה הפופולרי על האבטיפוס של מכונית הקנאביס, שגופה מורכב מסיבי המפ וגימור של שרף קנאביס חזק במיוחד.

גם זה בטח יעניין אותך

כדי להראות כמה חזקה המכונית דייטזן ולנו דופקים שניהם על מכסה המנוע של המכונית ולא מצליחים להשאיר ולא קימוט אחד.

בזמן שהשניים נוסעים להנאתם דייסטזן מספר ללנו על המכונית המיוחדת. “זה לא עשוי ממריחואנה, אלא מקנאביס המפ,” הוא אומר. “אתה יכול לנסות את כל ההמפ בעולם, אבל זה לא יעשה לך ‘היי’.”

“מטרת הפרויקט,” מסביר דייטזן, “היא לייצר את הרכב הראשון בעולם הנקי מפחמן. המפתח לכך הוא לחזור לתכניות של הנרי פורד משנת 1941 – לייצר מכונית שכל כולה תופק מחומרים צמחיים בלבד.”

ג'יי לנו לצד מכונית הקנאביס
ג’יי לנו לצד מכונית הקנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר