מגלגל...
x

מירב בן ארי על לגליזציה: “כנראה זה לא יהיה, המדינה פוסט טראומטית”

תירוץ חדש ומוזר נגד לגליזציה הוצג הבוקר על ידי מירב בן ארי ממפלגת 'כולנו'. לטענתה לא תהיה לגליזציה בישראל בגלל שיש רבים הסובלים מפוסט טראומה, זאת למרות שקנאביס דווקא ניתן כטיפול בפוסט טראומה.

שאלת הסדרת שוק הקנאביס בישראל (לגליזציה) עלתה לדיון היום (א’) בפאנל “הבוחרים החדשים” שנערך בתיכון מו”ר במכבים רעות, עם תירוץ חדש ומוזר נגד לגליזציה.

מירב בן ארי, חברת מפלגת ‘כולנו’ בראשות משה כחלון, סירבה להביע תמיכה בהתרת פתיחת שוק קנאביס חוקי בישראל כפי שעשו זאת כבר מספר מפלגות כולל מפלגת העבודה, מפלגת גשר ועוד.

לטענת בן ארי הסיבה שלדעתה לא תהיה לגליזציה בישראל היא שישנם במדינה רבים הסובלים מפוסט טראומה – זאת כמובן למרות שקנאביס ניתן בין השאר גם כטיפול בפוסט טראומה.

“למכור לכם שתהיה לגליזציה – מצטערת, כנראה שבמדינה פוסט טראומטית עם יוצאי צבא זה לא יהיה”, אמרה בתשובה לשאלה מהקהל.

כמו רבים המתנגדים לשוק קנאביס חוקי למטרות פנאי, ניסתה בן ארי להסוות את חוסר התמיכה בלגליזציה בעזרת תמיכה בקנאביס רפואי.

“אפשר לעשות צעדים טובים – לתת יותר לאלו שזקוקים במערכת הבריאות,” אמרה. “הוספנו 100 רופאים שזו המומחיות שלהם”.

יש לציין כי 100 הרופאים שנוספו לכאורה כלל אינם רשאים עדיין לנפק רשיונות וכן הם עדיין מחוייבים לעמוד ברשימת ההתוויות של משרד הבריאות וכן במיצוי טיפול תרופתי-נרקוטי קודם לטיפול בקנאביס.

אי תמיכתה של בן ארי בלגליזציה מצטרפת לכך שהמפלגה עצמה, ‘כולנו’, מסרבת עדיין להשיב לשאלון מדד הקנאביס שנשלח להם ממגזין קנאביס.

עדכון (11.3): למחרת הודיע שר האוצר משה כחלון כי ידרוש ביטול רטרואקטיבי של כמאה אלף תיקים פליליים של ישראלים שנתפסו פעם אחת עם קנאביס לשימוש עצמי.

בפעם הקודמת בה התייחסה בן ארי לסוגיית חוקיות הקנאביס היא הסכימה כי צרכני קנאביס הם אינם עבריינים וקבעה כי מדיניות ההפללה פוגעת במדינה.

בראיון מלפני מספר שבועות התייחס לנושא הלגליזציה גם ראש מפלגתה של בן ארי, משה כחלון, שאמר שהוא “לא נבהל מזה” והבטיח “לבדוק את זה”.

נראה שלפחות עד הודעה חדשה מפלגת ‘כולנו’ איננה אופציה ראויה להצבעה עבור תומכי קנאביס ולגליזציה.

עוד היום הצהיר גם משה בוגי יעלון, מס’ 3 ברשימת ‘כחול לבן’, כי הוא מתנגד ללגליזציה. “תופעה מדאיגה וחולפת,” קבע.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר