מחקר חדש קובע: קנאביס כתרופה יעילה לטיפול בהשמנת יתר

בעזרת עישון מריחואנה ניתן לשרוף קלוריות, להפחית את כמות הכולסטרול בדם ולנטרל את השומנים בכבד. קבלו את הדיאטה הבריאה, היעילה, המהירה והנעימה ביותר שתוכלו לבקש – דיאטת מריחואנה

מריחואנה מרזה
הדיאטה הכי נעימה שיכולתם לבקש…

מי מאיתנו לא חלם מתישהו בחייו על איזו תרופת פלא שתחסום את השומנים שמצטברים בגוף? מי מאיתנו לא צפה פעם בפרסומת שמראה אישה “מלאה” שלוקחת כדור / שותה תה / מורחת משחה וכעבור חמש דקות רצה לה בשדה פורח עם חיוך מרוח על הפנים? מי מאיתנו לא חשב – “גם אני רוצה לרוץ בשדה של פרחים עם חיוך על הפנים”?

לצערנו, רוב מוחלט של מוצרי הדיאטה למיניהם אינם באמת עושים את העבודה ורובם גורמים לתופעות לוואי גרועות יותר מהבעיה שאותה ניסינו לפתור. ההצלחה של המוצרים האלה היא בעיקר בכך שהם מכניסים הון עתק לכיסן של חברות ענק שלא באמת רואות את טובת הצרכן לנגד עיניהן.

קאט וויליאמס על תרופות ותופעות לוואי:

השמנת יתר

אנשים רבים בחברה המערבית סובלים מתופעה של השמנת יתר אשר נגרמת בעיקר עקב העדר פעילות גופנית, אכילת יתר, תורשה, השפעת ההורים והסביבה הקרובה, בעיות פסיכולוגיות וכמובן – תאגידי המזון המהיר ששופכים מיליוני דולרים כדי לגרום לנו לאכול את הזבל שהן מוכרות.

השמנת-יתר מהווה גורם סיכון למספר מחלות, במיוחד למחלות לב וסוכרת וכן לתופעות הנחשבות כמזיקות מבחינה בריאותית כמו יתר לחץ דם.

קנאביס זה יפה

דיאטת קנאביס

לפני כמעט שנה פרסמנו כאן את הדיווח על כך שניסוי מצא כי עישון מריחואנה תורם לשמירה על משקל מאוזן ולכן מתאים במיוחד לדיאטה תקינה. הנתונים הראו כי 22% אחוזים מאלו שלא צורכים קנאביס היו בעלי משקל עודף ואילו רק 14% אחוזים מאלו שכן צורכים קנאביס (אלו המעשנים 3 פעמים בשבוע ויותר) היו בעלי משקל עודף.

כעת הנתונים מוכחים גם באופן מדעי. מגזין האינטרנט של העיתון הבריטי המכובד “The Telegraph”, מדווח הבוקר כי חוקרים מצאו בעלי צמח הקנאביס שני רכיבים שיכולים להגביר את קצב שריפת הקלוריות בגוף.

ניסוי שנערך על בעלי חיים כבר הוכיח שאותם רכיבים יכולים לעזור גם בטיפול בסוכרת סוג 2 (סוכרת מבוגרים) וכן תורמים בהפחתת הכולסטרול בדם וכמויות השומן באיברים חיוניים כמו הכבד.

כעת מתחילים החוקרים בניסויים בכ-200 בני אדם, ומקווים שבעזרת הקנאביס יוכלו לפתח תרופה שתעזור לטיפול בחולים הסובלים מתסמונת מטבולית (סינדרום X), שבה סוכרת, לחץ דם גבוה והשמנת יתר, חוברים יחדיו ומגבירים באופן משמעותי את הסיכון ללקות בהתקף לב.

קיראו עוד: פרח מריחואנה אחד ליום ותיפרדו מהתקפי הלב לשלום

דוקטור סטף רייט, מנהל מחקר בחברת התרופות GW Pharmaceuticals המייצרת את התרופה, אמר: “אנחנו כעת בעיצומן של בדיקות מעשיות ומצפים לתוצאות לקראת סוף שנת 2012. עד כה אנו מרוצים מאוד מהתוצאות שנראו מהניסויים בבעלי חיים”.

“בני אדם השתמשו בקנאביס במשך אלפי שנים ומשחר ההיסטוריה כך שיש לנו מספיק נסיון עם הרכיבים בצמח בכדי לדעת שאינו גורם לנזק”, סיכם רייט.

למרות שקנאביס עדיין מוגדר כחומר לא חוקי, קיבלו בחברת GW Pharmaceuticals אישור מיוחד לגדל את הצמח במתקן סודי בדרום אנגליה. במתקן מגדלים המומחים זני קנאביס עם כמויות שונות של קנבינואידים וכבר הצליחו לייצר תרופות שעוזרות בטיפול בטרשת נפוצה ובאפילפסיה.

קנאביס דחוף לילד...

רגע, אבל מה עם המאנצ’יז?

אף על פי שקנאביס ידוע בכך שהוא גורם לתחושת תיאבון מוגברת המכונה “מאנצ’יז” שאף עוזרת למטופלים בכימותרפיה אשר מאבדים את תחושת התיאבון שלהם בעקבות הטיפול, מצאו החוקרים כי שני הקנבינואידים CBD (קנאבידיול) ו-THCV גורמים דווקא להפחתה בתחושת התיאבון.

מבדיקות שנערכו על עכברי מעבדה, נראה כי אותם רכיבים בקנאביס הגבירו את קצב חילוף החומרים (מטבוליזם) והובילו להפחתה באחוזי השומן וכן להפחתה בכמויות הכולסטרול בזרם הדם.

בנוסף מצאו החוקרים כי הקנבינואיד THCV הגן על התאים בגוף אשר מפיקים אינסולין, מה שאיפשר להם לעבוד טוב יותר ולמשך זמן רב יותר.

ממצאים אלו הפיחו תקוות בקרב החוקרים שמאמינים שהתרופות יוכלו לעזור בטיפול בתופעות השמנה מסוגים שונים וכן בטיפול בסוכרת סוג 2.

פרופסור מייק קות’ורן, מנהל המחקר המטבולי באוניברסיטת בקינגהם באנגליה ומי שערך את הניסויים בבעלי החיים, אמר: “בסיכומו של דבר, נראה כי המולקולות הגבירו את קצב שריפת האנרגיה בתאים בגוף ע”י הגברת קצב חילוף החומרים”.

ראו גם: מחקר: עישון מריחואנה למניעת סוכרת

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר