מגלגל...

מחקר: דיקור סיני מקל על כאבים בדומה לקנאביס

דיקור סיני תורם להקלה על כאבים בעזרת הגברת פעילותם של קולטני הקנבינואידים – באותו האופן בו פועל הקנאביס

דיקור סיני (דיקור מחטים) הוא כבר מזמן לא סתם טיפול אלטרנטיבי ואף הוכר באופן רשמי על ידי ארגון הבריאות העולמי כיעיל לטיפול במגוון רחב של תופעות בריאותיות שונות.

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת ג’יאו טונג בשאנגחאי – אחת האוניברסיטאות הגדולות והמשפיעות ביותר בסין – מצא כי דיקור במחטים (דיקור סיני, אקופונקטורה) עובד על ידי הגברת פעילותם של הקנבינואידים בגוף.

הקנבינואידים הינם מרכיבים הנמצאים הן בצמח הקנאביס והן בגוף האדם (אנדו-קנבינואידים) ואחד התפקידים העיקריים שלהם הוא הקלה על כאב והגנה על תאי עצב, אבל הם משפיעים לטובה גם על חרדה, דיכאון, התפתחות סרטן, הרחבת כלי דם, בניית עצמות ואף היריון.

ראו: המריחואנה העצמית של המוח – המערכת האנדו-קנבינואידית

מחקרים קודמים כבר הראו כי קולטן הקנבינואידים CB1 שנמצא בגופם של יונקים תורם להקלה על כאבים ובעבר כבר פורסם כי דיקור מחטים משחרר משככי כאבים טבעיים בגוף האדם. מחקר זה הצליח לראשונה גם להסביר מדוע.

גם זה בטח יעניין אותך

בבדיקה על עכברי מעבדה מצאו החוקרים כי טיפול חוזר באלקטרו-פונקטורה (דיקור מחטים אלקטרוני) גרם להקלה על כאבים בעזרת הגברת כמות קולטני הקנבינואידים בחלק של המוח הנקרא סטריאטום – חלק המעורב במגוון תהליכים קוגניטיביים בגוף.

השאלה הנשאלת היא כמובן מדוע קנאביס, אשר גורם להקלה על כאבים בדיוק באותו האופן בו עושה זאת הדיקור הסיני, מוגדר כסם מסוכן, בעוד מטפלים בדיקור מחטים מסתובבים להם באופן חופשי ככה סתם.

ראו עוד: קנאביס לטיפול בכאבים – סכנה לתעשיית התרופות
ראו עוד: למי שייך הקנאביס? חברות התרופות במרדף אחר רישום פטנטים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר