טוען...

מחלוקת ראשונה בימינה: אביר קארה והשולמנים בעד לגליזציה

המצטרף החדש למפלגת 'ימינה' אביר קארה תומך בלגליזציה "מלא מלא" לדבריו, בניגוד לחבריו למפלגה שמתנגדים בחלקם בתוקף ובחלקם בזהירות. "השוק מתקיים היום באופן פרוץ ללא מיסוי והציבור הישראלי מפסיד פעמיים," מסר קארה הערב למגזין קנאביס.

המצטרף הטרי למפלגת ‘ימינה’, ראש תנועת העצמאים ‘אני שולמן’ אביר קארה, הודיע הערב (ב’) בתשובה לפניית מגזין קנאביס על תמיכתו בהסדרת שוק קנאביס חוקי בישראל, גם למטרות פנאי, כלומר כזה שיאפשר שימוש עצמי חוקי למבוגרים וכן פתיחת עסקי ייצור ומכירה בחנויות יעודיות בכפוף להגבלת גיל מותר.

“אני בעד (לגליזציה) מלא מלא,” אמר קארה, המייצג במפלגה ובעתיד אולי גם בכנסת את קולם של בעלי העסקים הקטנים. לדבריו “השוק מתקיים היום באופן פרוץ וללא מיסוי. הציבור הישראלי מפסיד פעמיים. אני בעד הגבלות גיל כמובן אבל בהחלט יש מקום להסדרה של התחום”.

עמדה זו מנוגדת עקרונית לעמדת ראשי ‘ימינה’ ח”כ נפתלי בנט, ח”כ איילת שקד וח”כ מתן כהנא. מתוך השלושה בנט הוא הקרוב ביותר לתמוך בלגליזציה אם כי הוא סירב לומר זאת באופן ברור. הוא סייג כי ייתכן שיהיה בעד בעתיד אם יוכח לו שאין בכך סיכון. דברים דומים אמרה גם שקד.

אביר קארה (משמאל), המצטרף החדש למפלגת 'ימינה' בראשות נפתלי בנט (מימין)
אביר קארה (משמאל), נציג קבוצת ‘אני שולמן’ של העסקים הקטנים – המצטרף החדש למפלגת ‘ימינה’ בראשות נפתלי בנט (מימין)

לעומתם, מס’ 3 ברשימה, ח”כ כהנא, מתנגד ללגליזציה ואף הצביע לאחרונה נגד הצעת החוק להסדרת שוק קנאביס חוקי. לדבריו הוא כן בעד אי-הפללה. חבר המפלגה לשעבר ח”כ בצלאל סמוטריץ’, המתנגד הבולט ביותר ללגליזציה בכנסת כיום, עזב את המפלגה ומוביל את מפלגת ‘הציונות הדתית’ כרגע.

עוד מתנגדים ללגליזציה בצד ימין של המפה הפוליטית: איתמר בן גביר, ראש מפלגת ‘עוצמה יהודית’ אשר עשוי לחבור למפלגתו של סמוטריץ’, שמסר בשבוע שעבר למגזין קנאביס כי הוא מתנגד ללגליזציה. “אנחנו בעד קנאביס רפואי,” אמר.

מתנגד מוצהר נוסף ללגליזציה הוא פרופ’ ירון זליכה, ראש מפלגת ‘הכלכלה’, שאמר לאחרונה שהוא בעד קנאביס רפואי בלבד. “רק מה שרופא ממליץ, לא שכל ילד מגיל 21 יקנה את זה ברחוב, אני לא בעד זה,” הסביר.

לצדם המתנגדים הקבועים ללגליזציה הם חברי ‘הרשימה המשותפת’ וחברי המפלגות החרדיות ש”ס ויהדות התורה.

בצד התומכים החדשים ניתן למצוא את מפלגת תל”ם בראשות בוגי יעלון ואת מפלגת ‘הישראלים’ בראשות רון חולדאי. שתי המפלגות הודיעו כי יתמכו בהצעת חוק להסדרת שוק קנאביס חוקי. הן מצטרפות לשאר המפלגות שהביעו תמיכה בלגליזציה בכנסת האחרונה.

בשבוע הבא, 4.2, יוגשו רשימות המועמדים הסופיות ואז ניתן יהיה לדעת איזו מפלגה בדיוק תומכת במה. במהלך השבועות הקרובים עד מועד הבחירות ב-23.3 יפורסמו עמדות כל המפלגות בשאלה זו. קמפיין של פעילים למען לגליזציה צפוי להיות מושק בימים הקרובים.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר