נטול ‘היי’: למה הקנבינואיד THCA כל כך טוב בשבילכם

הקנבינואיד THCA הוא הבסיס החומצי של ה-THC המפורסם והוא זה שנמצא בצמח הקנאביס הטרי לפני תהליך החימום (באידוי ובישול) או השריפה (בעישון). את ה-THCA ניתן לקבל משתיית מיץ קנאביס טרי והוא מתאים למי שמעוניין להנות מהיתרונות הבריאותיים של הצמח, מבלי לחוות השפעות פסיכואקטיביות.

THCA, או בשמו המלא ‘חומצה טטרה-הידרוקנאבינולית’ (Tetrahydrocannabinolic Acid), הוא חומצה קנבינואידית, הקיימת בצמח הקנאביס בצורתו הטבעית, שהופכת לאחר החימום לקנבינואיד המפורסם והפסיכואקטיבי THC.

ה-THCA עצמו אינו בעל תכונות פיסכואקטיביות כלל, אך הוא מכיל את הסגולות הבריאותיות של הצמח. כדי לצרוך אותו, יש לבחור בשיטת הצריכה היחידה שאינה כוללת חימום כלל: סחיטת הצמחים לכדי מיץ קנאביס טרי.

דה קרבוקסילציה

ה-THCA בצמח מתחיל להפוך ל-THC בתהליך הייבוש, אך עיקר ההמרה מתרחש בעת חימום הצמח, בתהליך שנקרא דה קרבוקסילציה (Decarboxylation), הקורה בעת עישון או אידוי הפרחים.

דה קרבוקסילציה: כך הופך ה-THCA ל-THC
דה קרבוקסילציה: כך הופך ה-THCA ל-THC

כיום, ריכוז ה-THCA הוא המידה המדוייקת ביותר לחוזק השפעתו של פרח קנאביס, בהנחה שהצורך אותו מתכוון לעשן או לאדות אותו. אך נראה שעם הזמן, לאחר שיותר ויותר מטופלים יכירו את היתרונות שבצריכתו הבלעדית, יעמוד ה-THCA כמרכיב בפני עצמו.

השפעות ויתרונות ה- THCA

בין היתרונות הפוטנציאליים של ה-THCA שהתגלו במחקרים אחרונים, נמצא כי הוא מכיל תכונות אנטי-דלקתיות שיכולות לעזור בטיפול בדלקת פרקים ובזאבת. כמו כן, נמצא כי ה-THCA מספק הגנה לתאי המוח ועוזר לטפל במחלות ניווניות שונות, ואף מסייע במניעת בחילות.

תועלות רפואיות ותרופתיות נוספות הנתמכות על ידי עדויות מטופלים כוללות טיפול בבעיות שינה, התכווצויות שרירים וכאבים שונים.

מיץ קנאביס טרי

ד”ר ויליאם קורטני מאוניברסיטת סן פרנסיסקו, שחוקר את היתרונות התזונתיים שיש לקנאביס, טוען כי בעזרת כוס מיץ קנאביס טרי ניתן להכניס כמות של עד פי 60 מכמות ה- THCA אותה ניתן לצרות בעזרת עישון או אידוי, ובכך להגיע לרמות גבוהות של חומר אנטי-דלקתי.

צריכת קנאביס שלא על ידי עישון או אידוי, אלא על ידי סחיטתו למיץ טרי, מכילה יתרונות נוספים שניתן למצוא כאן.

סרטון שמדגים הכנת מיץ קנאביס:

ראו עוד:
מדענים מייצרים מריחואנה משמרים
5 טיפים לפני בישול קנאביס
איך להכין יוגורט חשיש

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי