מגלגל...

מדוע סורב ד”ר סנג’י גופטה מלבקר בחוות קנאביס רפואי בישראל?

במהלך צילומי סרטו הדוקומנטרי המצליח, ביקר ד”ר סנג’י גופטה גם בישראל ● בקשותיו החוזרות לאישור צילום בחוות הקנאביס הרפואי נענו בשלילה ● מדוע סירב משרד הבריאות לאפשר את הצילומים?

ד”ר סנג’י גופטה, כתב הבריאות הבכיר של רשת CNN ומי שהיה מועמד לתפקיד הרופא הראשי של ארה”ב, עשה כותרות בכל רחבי העולם כשפירסם לאחרונה סרט דוקומנטרי יוצא דופן בו התנצל על כך שלא למד את הנושא לעומקו וחזר בו משנים של התנגדות לקנאביס.

סנג'י גופטה
סנג’י גופטה

“טעיתי כשאמרתי שקנאביס הוא מסוכן – הוליכו אותנו שולל,” אמר אז.

במהלך הכנת הסרט, בו צפו כבר מיליונים בכל רחבי העולם, הגיע ד”ר גופטה לביקור בישראל במטרה להציג את תעשיית הקנאביס הרפואי המקומית, ואכן, בדקות האחרונות של הסרט ניתן לצפות בקטעים מביקורו בארץ.

צפו: הסרט המלא עם תרגום לעברית

עם זאת, נראה כי מסיבה שאינה ברורה סורב ד”ר גופטה מלבקר בחוות הקנאביס הרפואי בישראל, על אף שביקש זאת במפורש לפני ובמהלך ביקורו כאן.

אז מדוע נאסרה כניסתו של ד”ר גופטה לחוות הגידול הישראליות? משרד הבריאות אמנם סירב להגיב לפנייתנו, אך מדיווחים שהגיעו לכתב המגזין נראה כי בתקופה בה צולם הסרט התנהל גם מאבק של משרד הבריאות לבטל את ענף הגידול המקומי ולעבור לייבוא קנאביס רפואי מחברת “בדרוקן” מהולנד.

“בכדי להתנגח במגדלי הקנאביס הרפואי בישראל, בחר משרד הבריאות לפגוע בענף כולו כשסירב לאפשר לד”ר גופטה לצלם בחווה,” אמר גורם בכיר בענף. “משרד הבריאות והמשרד לבטחון פנים הפעילו לחצים כבירים ועשו תעלולים כדי לנסות ולסגור את ענף הגידול המקומי והסירוב לאפשר את הצילומים בהחלט היה חלק מזה. ד”ר גופטה נעלב ובצדק והזמן שהוקדש לישראל בכתבה צומצם משמעותית למרות שישראל היא מהמובילות בתחום בעולם.”

“משך הזמן שהוקדש לישראל בסרט היה אמור להיות גדול יותר משמעותית ולקדם אותנו מבחינת יחסי ציבור בעולם,” המשיך. “לולא היה מחשיב ד״ר גופטה את מה שראה בישראל כחלק משמעותי כל כך בשינוי דעתו על הקנאביס הרפואי, גם הדקות המעטות להן זכה הקנאביס הרפואי בישראל ותוצאות הטיפול המעולות שלו, ספק אם היו משודרות כלל.״

“תחום הקנאביס הרפואי מביא לישראל בשנים האחרונות כתבות בין לאומיות חיוביות ואוהדות, אולי יותר מכל נושא אחר. חבל שגורמים ממשלתיים מחבלים במאמצים מטעמים שנויים במחלוקת,” סיכם.

לאחר מספר חודשים, בתחילת חודש יולי, החליטה וועדת הכנסת לבטל את התכנית לייבוא קנאביס רפואי מחו”ל.

ראו גם: יש לך שאלה על קנאביס רפואי? תמתין!

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר