מבצע מעצרים בת”א: שוטרים פשטו על 3 חנויות גידול

כוחות משטרה עצרו אתמול והיום שלושה בעלי חנויות לממכר ציוד גידול ביתי בתל אביב, השייכות לרשתות ‘הידרוגארדן’, ‘הידרושופ’ ו’הידרו TLV’. המעצרים נערכו בעקבות פעילות של סוכן סמוי של המשטרה אשר ביצע רכישת ציוד בחנות.

שוטרים סמויים נכנסו בשבועות האחרונים לשורת חנויות לממכר ציוד גידול ביתי בתל אביב, שם ביצעו רכישות של ציוד גידול, אוהלים וכד’, בהזמנה עד הבית.

חנויות הציוד, המכונות גם ‘חנויות הידרו’, דואגות ברוב המקרים שלא לדבר בגלוי ולא למכור ציוד לאלו המציינים כי מדובר במטרת גידול קנאביס, אלא רק לאלו המעוניינים בגידול ‘כללי’ של צמחים רגילים.

מאחר ומכירת ציוד לגידול כללי אינה אסורה בחוק, השוטרים הסמויים הקפידו כאמור לדבר על קנאביס בזמן הרכישה ולציין במפורש כי זו מטרת הגידול.

דשן ומוצרי מזון צמחים לגידול קנאביס ומזון
דשנים המשמשים לגידול צמחים ביתי – השאלה לאיזה צמחים בדיוק…

בשבוע שעבר, תוך כדי רכישת ציוד וכשהם מקליטים ומצלמים במצלמה נסתרת, ציינו השוטרים הסמויים כי מטרת הציוד היא לגידול קנאביס באופן ספציפי, ואף התעניינו ברכישת זרעים וייחורי קנאביס (גבעולים לגידול).

באחת החנויות, בשם הידרו TLV, הסביר א’, בעלי החנות, ללקוח המתחזה, שהם מוכרים אך ורק ציוד לגידול, ושאם הוא מחפש משהו מעבר הוא יכול לפנות ל’טלגראס’, אך לא ימצא דברים כאלו אצלם.

אתמול (ד’), כשהגיע א’ עם המשלוח של הציוד אל הכתובת אליה הוזמן, קפצו עליו מספר שוטרים ועצרו אותו לדבריו בהסבר כי הוא חשוד במכירת ציוד לגידול קנאביס. לאחר חקירה של מספר שעות שוחרר א’ לביתו וכעת הוא ממתין לעדכון על המשך טיפול המשטרה בנושא.

בחנות אחרת, של רשת ‘הידרוגארדן‘, נעצר מוכר גם כן בחשד שמכר ציוד לגידול קנאביס, לאחר שדיבר ככל הנראה בחופשיות עם הלקוח השוטר הסמוי על כך שמטרת הציוד היא לגידול קנאביס ולא לצמחים חוקיים. יחד עם זאת טוען המוכר כי על אף שאכן דובר בנושא, המכירה עצמה מעולם לא יצאה לפועל. בסיום החקירה הגיעו בלשים לחנות, חיפשו מוצרים או דברים חשודים, אך לא מצאו שום דבר.

גם בחנות אחרת בתל אביב, השייכת לרשת ‘הידרושופ‘, נעצר בעל החנות בחשד שמכר ציוד לגידול קנאביס. הבוקר (ה’) פשטו שוטרים על החנות ברח’ קלישר בת”א ועצרו את הבעלים המוכר בחשד לסחר בסמים וסיוע בדבר עבירה.

חנות הידרו TLV
חנות הידרו TLV – אחת מקורבנות מבצע המעצרים

שלושת המעצרים בוצעו כאמור על ידי שוטרים ובלשים של משטרת תל אביב, שמסרה הערב (ה’) בתשובה לפניית מגזין קנאביס, כי המעצרים בוצעו בחשד לאשמת ‘סיוע לדבר עבירה’ ובמקרה של אחת החנויות גם בחשד ל’סחר בסמים’.

מחנויות ‘הידרוגארדן’ ו’הידרו TLV’ מסרו למגזין שהם לא הואשמו במכירת זרעים או סחר בסמים.

“המדובר פעילות של המשטרה כנגד מי שחשוד באספקת ציוד והתקנה שמשמשים לגידול מריחואנה הידרו,” מסר דובר המשטרה. “היו בסך הכל 3 עצורים מ-3 חנויות.”

דובר המשטרה הסביר את הסעיפים בהם חשודים העצורים: “בחלק מהמקרים היתה מעורבות גם של מכירת זרעים ובמקרה זה מדובר בעבירת סחר לכל דבר,” אמר. “בנוגע לציוד, אם ההתקנה ומכירת הציוד מיועדת לגידול סמים, מדובר בסעיף של ‘סיוע לדבר עבירה’.”

“ידוע שחלק מהציוד הנמכר בחנויות אלו משמש לגידולים חוקיים, אך כאשר האדם שמוכר יודע בדיוק שהציוד והחומרים שהוא מספק מיועדים למשהו מאוד ספציפי של גידול מריחואנה הידרו ולא גידולים חוקיים ושמדובר במכירה והתקנה של הציוד למטרת גידול סמים – במקרה זה אנחנו מדברים על דבר עבירה.”

שתי החנויות ‘הידרוגארדן’ ו’הידרו TLV’ ממשיכות בפעילותן כרגיל. חנות ‘הידרושופ TLV’ סגורה מאז.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר