“מאבטחים סירבו להכניס אותי לאולם בגלל קנאביס רפואי – האם זה חוקי?”

פינת "הכה את המומחה" חוזרת, והפעם: האם מותר להיכנס לאירוע באולם ציבורי עם קנאביס רפואי?

ל’, מטופל קנאביס רפואי (השם שמור במערכת), סיפר הבוקר בפורום קנאביס בפייסבוק כי מאבטחים סירבו להכניסו כקהל למשחק כדורעף של מכבי תל אביב באולם הספורט “הדר יוסף”, מכיוון שהחזיק בתיק קנאביס רפואי (ברישיון).

לדבריו, כדי להסיר ספק הוא ניסה לברר עם המאבטחים האם האיסור נובע מכך שמדובר בצנצנת פלסטיק בה היה הקנאביס (לעתים אוסרים כניסה לאירועי ספורט עם חפצים כדי למנוע השלכתם למגרש), אך הובהר לו שלא מכניסים אותו “כי זה סמים”.

עוד הוא סיפר כי המאבטחים הסבירו לו כי אם הוא רוצה בכל זאת להיכנס לאולם, עליו להפקיד את הקנאביס ברשותם. לבסוף תהה האם מותר בכלל למאבטחים למנוע ממנו כניסה בגלל קנאביס רפואי והאם זה חוקי.

אולם הספורט הדר יוסף (צילום באדיבות אולם הספורט)
אולם הספורט הדר יוסף (צילום באדיבות אולם הספורט)

בתגובה לפניית מגזין קנאביס מכחישה מכבי ת”א את הדברים ומבהירה כי לא נמנעה כניסתו של ל’ לאולם, אך בכל אופן, השאלה זכתה לאלפי חשיפות ולעשרות תגובות ועל כן פנינו למומחה בתחום, עו”ד נדב גרינולד, כדי שיבהיר מה מותר ומה אסור בעניין זה.

לדברי עו”ד גרינולד, על פי הנוהל הרשמי של היק”ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות), לכל אזרח בעל רישיון מתאים מותר להחזיק את הקנאביס הרפואי בכל מקום, כל עוד לא מתבצע בו שימוש.

יתרה מזאת, לדברי עו”ד גרינולד חל איסור מוחלט על הפקדת הקנאביס אצל שומר או מאבטח, שכן הם אינם בעלי רישיון מתאים ובכל מקרה חל איסור על מסירת הקנאביס לכל אדם שאינו הבעלים של הקנאביס הרפואי.

גם זה בטח יעניין אותך

“החוק מתיר לכל בעל רישיון לשאת על גופו או בכליו, בכל מקום, קנאביס רפואי בכמות השווה לכמות המאושרת על פי הרישיון,” מסביר עו”ד גרינולד. “אין כל סיבה חוקית למנוע מאדם הנושא באופן חוקי קנאביס רפואי מלהכניסו לכל אירוע פומבי בכלל ולאירועי ספורט בפרט, כאשר הוא עושה בו שימוש בהתאם לרישיון. לסדרנים, לאנשי ביטחון או לכל בעל סמכות אחר במסגרת אירוע תרבות אין כל היתר חוקי להחזיק בעצמו קנאביס רפואי”.

חשוב לזכור עם זאת שעל פי הנוהל הרשמי בעניין זה, כן ישנן מגבלות מסויימות, למשל, הקנאביס חייב להימצא בתוך האריזה המקורית שלו, המטופל חייב לשאת עליו את הרישיון בתוקף, והכמות המותרת היא זו הנקובה ברישיון לחודש אחד לכל היותר.

לגבי שימוש בקנאביס מחוץ לבית גם כן ישנם תנאים ומגבלות שונים, התלויים באופן השימוש, למשל ההגבלות על אידוי קנאביס ועל שימוש בשמן פחותות מההגבלות על עישון קנאביס שמותר רק באופן מצומצם על פי הנוהל.

ממכבי תל אביב נמסר בתגובה: “מנהל האירוע טיפל באופן אישי בבחור, בתיאום עם המשטרה. הבחור נכנס לאולם כחוק כשברשותו הקנאביס הרפואי. השיחה בינהם התנהלה ברוח טובה וידידותית ורגע לפני כניסתו לאולם הבחור הודה למנהל הארוע בחמימות ובלחיצות ידיים של שביעות רצון. נציין שהבחור ישב ביציע המכובדים”.

בתגובה לדברים של מכבי תל אביב השיב ל’: “אכן, לבסוף, לאחר 25 דקות, מנהל האבטחה הכניס אותי, אבל במשך 25 דקות אחי הקטן בן 12 ושני בני דודים בני 10 ו-12 ישבו לבד בזמן העיכוב. אכן, מנהל האבטחה דיבר בגובה העיניים ופתר את הבעיה. קנינו כרטיסים ליציע הזה. בכל מקרה אין שום קשר לאנשי המועדון ואין לי שום טענה למועדון כדורעף מכבי תל אביב.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר