מגלגל...

חדש: תואר ראשון עם התמחות בקנאביס

האקדמית עמק יזרעאל הסמוכה לעפולה מצאה דרך מעניינת למשוך סטודנטים מכל הארץ לעבור לאזור עמק יזרעאל: תואר ראשון עם התמחות בקנאביס.

המכללה האקדמית עמק יזרעאל יוצאת במהלך פורץ דרך ומשיקה, לראשונה בארץ, תואר ראשון B.A עם התמחות בקנאביס רפואי, שיחל כבר בשנת הלימודים הקרובה.

התכנית הייחודית תיתן מענה תעסוקתי לאחת התעשיות המשגשגות ביותר בישראל שכבר משכה אליה יזמים בולטים ובעלת פוטנציאל כלכלי של עשרות מיליארדי דולרים.

“מדובר בתוכנית חדשנית כחלק מהתפיסה של האקדמית עמק יזרעאל, בהובלת נשיא המכללה פרופ’ יצחק הרפז, שנועדה לאפשר לבוגריה להשתלב בתחומים החמים ביותר בתעשייה ולעודד יזמות,” נמסר מהמכללה.

אפרת בראל, המכללה האקדמית עמק יזרעאל
ד”ר אפרת בראל, ראש החוג

ההתמחות תעסוק בשלושה היבטים מרכזיים בתחום: גידול וייצור קנאביס רפואי, רפואה ופרמקולוגיה, כלכלה ומשפט. לצד הלימודים התיאורטיים, בשנה השלישית ללימודים הסטודנטים כבר ישתלבו בפרקטיקום בחוות גידול, מפעלי ייצור ובסמינר מחקר שיערך בחטיבות מו”פ (מחקר ופיתוח) בחברות פארמה בתחום הקנאביס הרפואי ובמעבדות מחקר אוניברסיטאיות.

לדברי ד”ר אפרת בראל, ראש החוג, הקורס אף מאפשר כניסה למעבדות וחוות גידול קנאביס רפואי בארץ, אם כי לא נמסר האם משרד הבריאות אישר זאת.

“בשנים האחרונות תחום הקנאביס הרפואי צובר תאוצה בישראל ובעולם ומעורר עניין בקרב אנשי מחקר, רפואה, תעשיה ויזמות טכנולוגית ועסקית, לצד התפתחות התחום עולות סוגיות חברתיות, משפטיות ואתיות סביב השימוש במוצר,” אומרת ד”ר בראל. “התחום מצריך בעלי מקצוע מוכרים כגון חקלאים, מהנדסי ייצור, כימאים ותועמלנים, אך גם יצר הזדמנויות לתחומי עיסוק חדשים כגון מנהלי פרויקטים, מתאמי טיפול ומתאמי מחקר. מטרת התוכנית היא להכשיר את הבוגרים למקצועות החדשים בתחום הקנאביס הרפואי תוך אקדמיזציה של התחום. הבסיס הלימודי הנרחב יאפשר לבוגרים להבין את כל ההיבטים הנדרשים, וכך שילובם בשדה יהיה בעל ערך מוסף ייחודי לתחום”.

“הבוגר שלנו יוצא עם ערך מוסף וייחודי למקצוע שקורם עור וגידים שנקרא יועץ טיפולי, אדם שיהיה רגיש לצרכים של המטופל יחד עם הבנה מעמיקה של התחום,” הוסיפה. “בתוך האקדמיה יש הבנה שיש פה פוטנציאל משמעותי,” סיכמה ורמזה לכך שגם היא מבינה שמדובר בנושא פופולרי שצפוי למשוך קהל צעיר מכל הארץ.

למעוניינים יש לזכור שלא מדובר בלימודי גידול קנאביס מקצועיים או ניהול בתחום, אלא בהתמחות נקודתית כחלק קטן מלימודי מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה וסוציולוגיה.

ההתמחות תקיף שלושה מקבצי לימוד בהיקף של 26 נ”ז. יוכלו להגיש מועמדות להתמחות רק סטודנטים שהציון שלהם יעמוד על 88 לפחות בכל אחד מהקורסים הרלוונטיים לנושא. לא יתקבלו סטודנטים הנושאים עמם עבר פלילי כלשהו.

נשיא האקדמית עמק יזרעאל פרופ’ יצחק הרפז: “תעשיית הקנאביס היום היא מה שהייתה תעשיית הסייבר לפני עשר שנים. גם את התעשייה הזו ישראל צריכה ויכולה להוביל. התעשייה הזו כבר מאופיינת בלא מעט מיזמים וטכנולוגיות חדישות, וכבר עכשיו ברור שהפוטנציאל הכלכלי שלה יכול להגיע גם לעשרות מיליארדי דולרים. מתוך החשיבות העליונה שאנחנו רואים בחדשנות ובהכשרת בוגרינו למקצועות החדשים בשוק העבודה, אני גאה שהיינו הראשונים לפתח התמחות אקדמית בקנאביס רפואי. לאור ההשפעה המשמעותית שצפויה לתעשייה זו על המשק הישראלי בשנים הקרובות, יש צורך באנשי מקצוע מיומנים, אשר יכנסו לתחום הקנאביס הרפואי ויצעידו אותו קדימה”

כאמור זה עדיין לא ממש “תואר ראשון בקנאביס”, אבל זה הכי קרוב שהיה עד כה, לאחר שבשנת 2015 אוניברסיטת אריאל פתחה קורס קנאביס במסגרת לימודי תעודה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר