לראשונה אירוע ‘קנאביס קאפ’ בג’מייקה

ג’מייקה תארח לראשונה בחודש נובמבר הקרוב את אירוע ‘גביע הקנאביס’, המוכר בשמו ה’קנאביס קאפ’. האירוע הגדול, המתוכנן בסימן דת הראסטפרי, ייערך בעיר נגריל, בירת הקנאביס של ג’מייקה, וצפוי להיות מעניין במיוחד. 269$ וכרטיס טיסה – ואתם בפנים.

העיר נגריל שבג’מייקה, בירת הקנאביס המקומית, עומדת ללבוש בחודש נובמבר הקרוב את חליפת המסיבות שלה לקראת אירוע ‘גביע הקנאביס‘ 2015, המנוהל על ידי המגזין הבינלאומי ‘היי טיימס’, שעומד להיערך בתחומה בפעם הראשונה.

הצעת החוק לאי-הפללת צרכני קנאביס אושרה בג’מייקה ביוני 2014, ומאז מראה תוצאות חיוביות. בחודש ינואר כבר אושרה בקריאה ראשונה גם הצעת חוק ללגליזציה, וכעת נהנית המדינה מיתרון נוסף של החוקים החדשים – אירוח האירוע היוקרתי שמתקיים רק במדינות בהן לא קיימת הפללת צרכנים.

פסטיבל ראסטפארי ענק

כמיטב המסורת הג’מייקנית, גם אירועי גביע הקנאביס ה-27, שייערכו בחוף ‘לונג ביץ’ בנגריל בין ה-12 ל-15 לנובמבר, הפכו עצמם לפסטיבל ‘שורשים’ ראסטאפריאן סטייל, תחת השם ‘Rastafari RootzFest’.

גביע הקנאביס 2013 שנערך באמסטרדם
‘גביע הקנאביס’ 2013 – אמסטרדם

במסגרת הפסטיבל יופיעו אמנים וייערכו סמינרים בנושא הראסטפארי והשימוש הדתי בקנאביס. בשטח הפסטיבל ייערכו גם הרצאות בנושא אקטיביזם וקידום לגליזציה וכן מסיבות שונות.

האירוע הוא שלב נוסף בדרך של ג’מייקה לחזור להוביל את תרבות הקנאביס העולמית. על אף הזיהוי הכל כך נפוץ של ג’מייקה עם בוב מארלי, רגאיי וגאנג’ה, עד כה אסרו החוקים על שימוש בצמח באופן חופשי, ועל כן הכל נעשה תחת הרדאר. כעת, עם חוקי אי ההפללה החדשים והאירוע הגדול – נראה שג’מייקה בדרכה לחזור להוביל את התרבות.

כרטיסים לאירוע ניתן לקנות באתר הרשמי במחירים המתחילים מ-269 דולר לכרטיס כניסה בלבד ללא לינה, עד חבילות VIP מיוחדות שכוללות לינה במלון 5 כוכבים ושירות חדרים חופשי 24/7 במחיר של 2,526 דולר לזוג.

‘גביע הקנאביס’ ה-27

בסיום האירוע ייערך טקס הענקת הפרסים, בו יוענק גם גביע הקנאביס המקומי לזני הקנאביס הטובים ביותר שגדלו בג’מייקה עצמה ועומדים בסטנדרטים הגבוהים של התחרות העולמית.

מלבד הגביע המקומי, יוצגו בטקס גם הזוכים הסופיים בתחרות ‘גביע הקנאביס’ העולמית שכוללת את המגדלים האירופאים והאמריקנים, לתוכה ישוקללו גם המגדלים הג’מייקנים שיעמדו ברף.

דגל קנאביס צהוב ירוק ואדום
ג’מייקה – בדרך להיות בירת הקנאביס העולמית

זו השנה ה-27 ברציפות בה נערכת התחרות, שנוסדה על ידי מגזין ‘היי טיימס’ בשנת 1988 באמסטרדם. האירוע המרכזי בתחרות הוא הענקת פרסים לזני הקנאביס החזקים והאיכותיים ביותר, וכן לזרעים הטובים ביותר. בשנים האחרונות הפכה התחרות לאירוע השנתי הרשמי שמאחד חובבי קנאביס מכל רחבי העולם.

מאז שנת 2010 נערכים האירועים גם מחוץ לאמסטרדם, אך כאמור רק במדינות שאינן מפלילות צרכני קנאביס, כגון קולורדו בה נערכו האירועים באפריל השנה, או אורגון, בה צפוי להיערך בשנה הבאה אירוע גדול בסדרת ‘גביע הקנאביס’, שפרטיו המלאים טרם פורסמו.

ראו עוד:
צפו: טיולי גאנג’ה בג’מייקה
המשטרה סגרה את ה’קנאביס קאפ’ באמסטרדם
ה-BBC ממליץ: איפה אפשר לעשן קנאביס חוקי
חוואי ג’מייקני לאובמה: שדה קנאביס תמורת בתך

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר