מגלגל...

לפני ואחרי: תינוק עם מחלת עור נדירה החלים בעזרת משחת קנאביס

תינוק שנולד עם מחלת עור נדירה שגורמת לעור שלו לפתח קשקשים כהים וכואבים נרפא אחרי שהוריו החלו לטפל בו בשמן קנאביס. “בלי שמן הקנאביס לא היו לו חיים,” אומרת אמו.

קארטר פאדלפורד בן השנתיים מלאס וגאס נולד עם מחלה גנטית נדירה בשם “למרל איכטיוזיס” (Lamellar Ichthyosis) – מחלה שקיימת אצל 1 מכל מאה אלף אנשים בארה”ב.

המחלה מונעת מהשכבה החיצונית של העור להתפתח כראוי וגורמת לכך שתאי עור מתים לא מתחדשים – מה שמביא להופעת קשקשים כהים וכואבים.

בנוסף לכך לסובלים מהמחלה אין את היכולת להזיע, מה שאומר שהגוף שלהם לא מסוגל לעשות בקרה על הטמפרטורה שלו.

תינוק חלים בעזרת שמן קנאביס - מחלת עור

“כשהוא נולד העור שלו היה אדום כמו עגבניה וכל מגע הכאיב לו”, נזכרת אמו, שי-אן. “הוא לא יכל אפילו לעצום את העיניים מרוב כאב”.

בכל כמה ימים העור של קרטר מתכסה בקשקשים והם מגבילים את היכולת שלו לזוז, מה שגורם לטמפרטורת הגוף שלו לעלות בצורה מסוכנת.

תינוקות שסובלים מהפרעה גנטית זו נמצאים בסיכון מוגבר למוות פתאומי כתוצאה מחום גבוה. “הייתי צריכה למדוד לו חום 8 פעמים ביום כדי לוודא שהוא יציב”, אומרת שי-אן.

ההורים של קארטר היו צריכים לעשות לו אמבטיות בדייסה וסודה לשתייה פעמיים ביום, ולמרוח שמן קוקוס כדי לנסות להרגיע את העור. פעם ב-3 ימים הם נאלצו לקלף ממנו את הקשקשים שהצטברו על העור – תהליך כואב וטראומתי במיוחד.

שי-אן ניסתה לטפל בקרטר בעזרת התרופה “אמלקטין” (AmLactin) כפי שהמליצו הרופאים, אך ללא הועיל.

“הרופאים לא הציעו לנו הרבה עזרה או פתרונות. אני מרגישה שהם הזניחו אותנו מפני שהם לא ידעו איך לטפל בו,” היא אומרת. “הם אמרו לי לכסות אותו ולהימנע מלקלח אותו, ולחזור בעוד שנתיים לבדיקה”.

עור
לפני ואחרי הטיפול בשמן קנאביס – הקשקשים כמעט נעלמו

לאחר שקראה מאמר על התועלת של שמן קנאביס למחלות עור כרוניות, שי-אן, שמשתמשת בקנאביס רפואי בעצמה, החליטה לנסות שמן קנאביס על קארטר באוגוסט 2017.

כעת מספרים ההורים שילדם הפך לתינוק אחר לגמרי לאחר התחלת הטיפול בשמן קנאביס וטוענים כי הקשקשים שלו כמעט נעלמו.

“7 חודשים לאחר תחילת הטיפול הוא כבר לא נראה כמו אותו הילד”, אומרת שי-אן. “פעם לא היה לו שיער כי הקשקשים על הראש שלו מנעו מהשיער לגדול – ועכשיו הוא מתחיל לגדול. היו לו פצעים פתוחים שהיו מדממים כל הזמן ועכשיו העור שלו נרפא כמעט לחלוטין”.

העור של קרטר כבר לא מגדל קשקשים, ובפעם הראשונה הוא גם יכול להזיע כמו ילד רגיל.

עור
לפני ואחרי – הקשקשים נעלמו והשיער על הראש החל לצמוח

“זה בלתי יאמן”, אומרת שי-אן. “הוא אף פעם לא היה מצליח לסגור את העיניים שלו, אבל מאז שהוא מטופל בשמן הוא יכול לסגור את העיניים כמעט עד הסוף”.

“הטיפול הקונבנציונאלי במחלה הוא בעזרת התרופה אמלקטין שהיא בעצם חומצה שאוכלת את השכבות העליונות של העור,” היא מתארת. “ניסיתי אותה על קארטר אבל זה פשוט לא עבד, ומעבר לזה הרופאים לא הציעו עוד פתרונות”.

“אני מרגישה שבלי שמן הקנאביס לא היו לו חיים”, היא מסכמת. “אני רק רוצה שיהיו לו חיים נורמליים, וזה הטיפול היחיד שנותן לו סיכוי לזה”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר