מגלגל...

למה הכרישה יסמין לוקץ’ כל כך מתנגדת לקנאביס?

אמש בתכנית הפופולרית 'הכרישים' בערוץ קשת 12 טענה המיליארדרית יסמין לוקץ' כי שימוש בקנאביס מוביל לשימוש בהירואין. למרבה האירוניה לוקץ' היא בתם של שלדון ומרים אדלסון הבעלים של רשת בתי ההימורים מהגדולות בעולם.

המשקיעה יסמין לוקץ’, הצלע הנשית בתכנית הטלוויזיה הפופולרית ‘הכרישים’, טענה אמש (א’) בתכנית בערוץ קשת 12 כי קנאביס מוביל לצריכת סמים קשים כמו הרואין והצליחה לעורר זעם בקרב ציבור תומכי הלגליזציה בישראל.

לוקץ’, בתה של מרים אדלסון ובתו החורגת של שלדון אדלסון, צידדה בתאוריית ‘סם המעבר’ (Gateway Drug) וטענה כי “הקנאביס מעלה את הסיכוי שאנשים יצרכו סמים כבדים יותר ופוגע בהתפתחות המוח התקינה של חבר’ה צעירים”.

יסמין לוקץ' (צילום: יח"צ, ICON)
יסמין לוקץ’ (צילום: יח”צ, ICON)

בינתיים עד כה לוקץ’ לא מסרה תגובה לפניית מגזין קנאביס בבקשה לקבל גיבוי מחקרי ומדעי לטענתה. טענה זו היתה בעבר בשימוש נפוץ על ידי הרשויות אך גם בשנת 2002 הראו מחקרים שהיא שגויה וכי תרופות הן המובילות לשימוש בהרואין.

“אני יודעת שבישראל יש הרבה טכנולוגיות שקשורות לקנאביס שמצליחות והרבה מקומות שזה חוקי בהם, אבל אני גדלתי עם אמא שמתעסקת בגמילה מהרואין וטפטפה לי את הנזקים שבסמים,” הוסיפה לוקץ’.

בתגובה לתמיכה בלגליזציה שנשמעה מצד כל ארבעת חבריה לפאנל ‘הכרישים’, אלדד תמיר, אורן דוברונסקי, זוהר לבקוביץ’ ודובי פרנסס, הוסיפה לוקץ’ כי “אני בשוק מזה שאין לכם בעיה לשים את השם שלכם על מוצר שמקדם צריכת סמים”.

טענות אלו עשויות להישמע אירוניות, לאור העובדה שמשפחת אדלסון היא הבעלים הגאה של אחת מרשתות בית ההימורים (“קזינו”) הגדולות בעולם. הימורים כידוע מהווים גורם התמכרות ראשון במעלה ומובילים לנזקים חמורים לא פחות.

הדיון נערך בעקבות תצוגת מוצר שכבר פורסם בעבר גם במגזין קנאביס והוא בעצם מן קססונית צבעונית מתקפלת מנייר קשיח, המאפשרת נשיאה נוחה של תערובת קנאביס לגלגול ג’וינטים. הכרישים בחרו שלא להשקיע במוצר בגלל שאינו מוגן בפטנט.

בני הזוג אדלסון, הוריה של יסמין, הם מהמתנגדים הקולניים והבולטים ביותר בעולם לכל הקלה על שימוש בקנאביס למטרות פנאי (“לגליזציה”) ואף לקנאביס רפואי. האדלסונים אף תרמו הון עתק, שוב ושוב, למאבק נגד לגליזציה ואף נגד קנאביס רפואי.

מגזין קנאביס חשף בעבר כי בני הזוג אדלסון אף הנחו את עורכי ועיתונאי “ישראל היום” שבבעלותם שלא לכתוב דבר על נושא הלגליזציה ואף לא על עניין הקנאביס הרפואי, זאת כדי לא לקדם את התמיכה בנושא.

הרקע להתנגדותם של האדלסונים לקנאביס, שהובילה אותם אף לפתוח בישראל רשת מכונים לטיפול בהתמכרויות, הוא מותו בשנת 2005 של מיטשל, בנו של שלדון, ממנת יתר של הרואין, ללא קשר לקנאביס.

לפני מספר חודשים בטקס באוניברסיטת ‘אריאל’ בשומרון טענה מרים כי קנאביס מוביל לסמים הופך בני נוער לפחות חכמים. “הגישה הסלחנית וההתייחסות אל קנאביס כאל סם קל היא חמורה,” הדגישה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר